1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

 1. StoryOfAGirl

  StoryOfAGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  epa vaka toj vo horoskop e vodolija a velat deka site sto se pod znakot vodolija se gordi i nikogas ne bi gi iskazale svoite cuvstva.Jas neodamna se zapoznav so eden vodolija i se bese super pravevme muabet kako da se znaeme od porano i se pokazuvase deka e zainteresiran za mene,se dodeka eden den prestana kompletno da mi pravi muabet totalen ignore :? :| ;( sekogas koga ke me vidi ne mi pravi muabet ;( dali ima vrska so horoskopot seto ova dali vodoliite se obicno vakvi ili sepak ne bil zainteresiran za mene :| help?!?! :oops:
   
 2. LadyButterfly

  LadyButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Dodeka si im interesna ke trckaat okolu tebe, a posle koj te e**
  Toa mislam deka e glavnata filozofija na vodoliite...pa i na sekoe masko.
  Ama treba mnogu da se trudis da si im stalno interesna, posto se mnogu nepostojani i mnogu tesko se vrzuvaat. Ama koga ke se vrzat ja pokazuvaat finata i nezna strana :)
  Srekno
   
  На tessie и biGirl им се допаѓа ова.
 3. StoryOfAGirl

  StoryOfAGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  se izgleda interesot za mene nikogas ne bil postojan ;(
  tnx butterfly za sovetot :)
   
 4. urnebes

  urnebes Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  :))) poznato mi e ova malku vodolijata se cuden znak neobicno a sepak dobri, bi ti dala sovet da gi preispitas site znaci koi te navele da pomislis deka e zainteresiran ili vo kraen slucaj zastani go i onaka drugarki prasaj go zosto ne ti pravi muabet veruvaj nemu nema da mu smeta toa :) bas ke go isprovocira sakaat vnimanie ne go baraat no sepak sakaat nekoe spontano vnimanie, vodoliite se takvi sto moze da razgovara so tebe i da imas 6 race i 10 noze :) i pak da te smeta za prijatel, mozebi primetil deka pokazuvas i ti nekoi znaci a on moze ne e tolku zainteresiran pa nesaka da te povredi i zatoa na nekoj svoj nacin bega, i ne se tolku gordi kolku sto mislat deka se :) premnogu se velikodusni mozebi nema da ti kaze deka te saka ili deka mu se svigas no ke ti pokaze na nekoj svoj nacin i ke ocekuva deka ti ke gi primetis tie skrieni znaci :) sto ne sekogas pali neli :P nikoj necita misli :D no ako mislis deka vredi da se zamaras so nego ke primetis :) tocno tesko se vrzuvaat no potoa ja pokazuvaat mnogu dobrata strana no sepak so rezerva da ne bidat povredeni bidejki ne sekoj saka premnogu ljubov naednas a plus maskoto ego si go pravi svoeto :D se nadevam deka ti pomognav barem malku pozdrav
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StoryOfAGirl

  StoryOfAGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  ufff se nadevam deka toa se sepak nekoi negovi potezi da pokaze deka se mu e stalo do mene barem malku zs iskreno mi se sviga :oops: kako sto pisuva vo horoskopot strelaat so pogled :? e tokmu toa mi se sluci mene,ama mi se sviga predlogot da go zastanam da go prasam zosto ne mi pravi muabet poubavo da znam na vreme nego da si nagagam sto mozi da bide :) :!: fala mn za sovetot :D
   
 6. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Водолиите се најдобри пријатели, ама ако малку видат
  дека некој им ја одзема слободата,
  ги гуши и им поставуваат прашања од типот кај беше вчера во 2h,
  тогаш...---> ГИ СНЕМУВА.
  Однесувај се дека си не си достапна 24 часа,
  За него треба да претсавуваш пиедстал
  пошто со водолиите не знаеш на што си,
  не знаеш дали е фин или пак ти се додворува :?
   
  На buba4e89, ReinaDeCielo, tessie и 4 други им се допаѓа ова.
 7. skorpija1992

  skorpija1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  36
  i jas bev vo istata situacija samo sho jas veke ne se zamaram za nego poshto beshe mnogu gord iako ushte go sakam :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 8. adorija

  adorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  14
  Ista situaija i kaj mene. Podolgo vreme me opsipuvase so vnimanie, se za da go zabelezam i koga pokazav interes ( se razbira diskretno) toj iscezna. Go smeni odnesuvanjeto, duri stana i grub...ne razbiram. Nestata se dvizat po nagorna linija i dozivuvaat koluminacija, potoa treba da se sluci nesto konkretno. Toa e momentot koga begaat a ne ja znam pricinata. Samo sto sega ne se zamaram mnogu, zatoa sto istata situacija mi se ima sluceno i porano i poveke se izmaltretirav. E sega nema :)))
   
  На ReinaDeCielo и tessie им се допаѓа ова.
 9. Schmetterling

  Schmetterling Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  14
  А ке ми каже ли некој како со машкиот знак Јарец? :D :D
   
 10. iren4ence

  iren4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  i jas bendisvav eden so e vo horoskop vodolija...i na pocetok se bese ok...se zapoznavme..si pisevme na msn :) i posle za nisto mi se podnalute i ne mi pisese edna nedela mozi... :roll:
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Покрај тоа што бил водолија, многу зависи што е во подзнак.
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.120
  Пол:
  Женски
  Хороскопот нема врска каков е човекот... можеби дава некои основни карактеристики, ама човек пред се се изградува под влијание на околината во која расте и е воспитуван - важи и за машки и за женски, знаете дека машките ги воспитуваат да бидат горди, да бидат јаки, дека е срамота да покажеш што чувствуваш....

  ама кога прашуваш конкретно за водолија, е па тие се едни од најдружељубивите и најведрите знаци... дечко ми е водолија, и горе долу има карактеристики на типична водолија, ама е многу реален и има нормални очекувања и сфаќања во животот за разлика од некои други водолии што ги познавам, и не е толку горд за да не ги покаже своите чувства, напротив... во секој случај, доста стабилни личности се, ама ако почнеш да ги гушиш, е тогаш бегаат - тоа дефинитивно е точно...
   
  На SunnyGirl2, kjukli и Legadema им се допаѓа ова.
 13. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  14
  Водолија.
  Сум имала може 5-6 машки во мојот живот кои биле водолија,
  && најпосле сфатив какви се. Со оглед на тоа што јас сум Бик, и Бик и Водолија ич не си одговараат, сепак мене најголем впечаток ми оставиле машките со овој хороскопски знак.
  Водолијата, може да почне уште од старт да вика дека те сака, но тоа сигурно го прави зошто сака да има секс со тебе,
  но ако ви каже по извесен период, тогаш стварно го мисли тоа, и е премногу заљубен во вас, но сепак водолијата не сака да биде по притисок, иако е во врска, сака да има слобода, не сака да му бидат наметнувани ствари, ако почнете со наметнување, додека го читате ова, он веќе ве напуштил.
  Водолијата, можеби после долго време ќе се реши да ви се отвори, но ако ви се отвори, и после тоа го напуштите, ќе му го урнете светот, и долго време после тоа нема да може да се опорави, и ќе ги повредува сите во негова близина после тоа, зборено сите девојки..А ако после сакате да му се вратите..НЕМОЈТЕ, ќе ве уништи.

  * кога ќе ви рече нешто да направите, направете го! инаку ќе ви се налути како мало детенце некое :)
   
  На ReinaDeCielo, biGirl, anichka94 и 5 други им се допаѓа ова.
 14. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Toj sto go sakam e vodolija. Na pocetokot se bese ok.... mislam do skoroo... postojano te sakam, ama zamina vo stranstvo. I od tamu mi se javuva, mi pisuva. Ama nekolku dena nemase nisto od nego. Posle mi pisa deka ke mi kaze sto e, kako da nema nikakov problem. Posle pocna pak taka. Eve nekolku dena nisto od nego. Neznam kako da postapam. Sovet??? :(
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Дечко ми е водолија... нема таква особина да го нема по неколку дена .. или да ми кажал од старт те сакам , и не е ради секс ..се е спротивно од тоа што кажавте .. знае да ги искажува чувствата као шо незнае никој .. па ни јас .. многу искрен е .. секогаш е тука за мене .. само што ко и секој си има мани .. многу се љути ама тоа е зашто се секира .. само треба да го научиш ;)
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.697
  Водолиите сакаат кога се слободни и не зависат од никого.Забавни се и сакаат да помогнат а и многу сакаат да работат во тим,мразат неправда и повторувам сакаат да се слободни !
  Инаку момчето кое го сакам е исто така водолија,а јас сум вага.Водолиите ги имам "проучено" максимално и секој човек кој го знам и кој е водолија сум го искинала од испрашување.И исто така дознав и дека не си одговараат со јарец бидејќи јарецот е копнен знак кој пред се сака да биде лидер во се и претежно се големи инаети и сакаат да им бидат задоволени сите потреби. позз ;)
   
  На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Betty-Buff

  Betty-Buff Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  3
  Абе види јас сум водолија и можам да ти казжам дека дечкото можеби не знаел како да ти каже дека не сака повеќе да се гледате па вака реагира иако тоа не е вистинскиот начин. Водолиите најмалку сакаат да повредат некого, па кога ќе дојде до тоа понекогаш ќе донесат одлуки кои не се баш вистински. Можеби не си му оставала доволно простор за него, зашто водолиите сакаат да имаат простор за себе и сакаат секогаш да бидат по нивно. Бидејќи јас сум водолија можам да ти кажам дека се многу горди но не и претерано, кога сакаат нешто по секоја цена а нема друг начин освен да попуштат е тогаш е друга приказна, ќе се покорат само да го добијат посакуваното. Ако навистина ти се допаѓа дечкото не чекај да му се доближиш повторно па дури и прва бидејќи поради ГОРДОСТА :Down: водолиите ( не секогаш ) се спремни да се откажат од некои работи. Се надевам дека ќе донесеш вистинска одлука во вркса со дечкото, ако навистина вреди да се бориш за него тогаш напред, ако не па и не е ТОЈ единствен во свет!!! ;)
   
  На ReinaDeCielo, Legadema и dzejmi им се допаѓа ова.
 18. FDV05

  FDV05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  прашање, како си одговараат вага (јас) и водолија (тој ) ... :)))
   
  На dolly.doll му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Според некоја хороскопска теорија на универзумот, вагата и водолијата си одговараат народски речено - ептен :) Би требало да се надополнуваат.

  Водолија, хм. Многу сме деликатни. Друштвени и во одбрана на сопствената слобода. Ама едно знам со сигурност, кога водолијата ќе се заљуби, е тогаш сака за 10мина! Со сето свое јас и навистина многу прави за врската во која се наоѓа.
  Имам доста пријатели водолии и сите се такви без исклучок, да можат небото во чаша ќе го стават за својата драга ;)
  Ама не смее да има гушење од спротивната страна, инаку се повлекуваат без пардон.
   
  На ReinaDeCielo, anichka94, A-j-a и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.120
  Пол:
  Женски

  Демек идеален пар по сите хороскопски правила и прописи... ама не е така во реалноста, барем не во сите случаи... батали хороскопот, не се сите исти! ;)
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.