1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

  1. FDV05

    FDV05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Фала Phyramide и Annath ;)) имам и јас прочитано дека си одговараат но ми требаше и лично искуство :) На почеток сме па да знам со што си иам работа :lol: За жал доста многу верувам во овие работи, станувам фанатик хахаха :?:
     
  2. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    само строго со нив .. инаку нема да успееш
     
  3. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Дечко ми е водолија, а и јас сум и тоа дупла :lol: :lol:
    Така да убаво ни оди, понекогаш и двајцата се лутиме ама си даваме онака 10 мин да ни помине, а и мн сме инати :devil:
    И се е тоа точно како што не опишуваат...
     
  4. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    Дали си одговараат Овен и Водолија???
     
    На CaperucitaRoja му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Доста добро :)
     
    На CaperucitaRoja му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Springy

    Springy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    522
    а што ќе кажете за лав и водолија?
     
  7. I.Love.You

    I.Love.You Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    39

    јас и он сме исто..хихи.
    па незнам..доста добро си одговараат.
    иначе лавот може да има најдолго пријателство со водолија,а чим може пријателство,значи може и врска :)
     
  8. I.Love.You

    I.Love.You Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2010
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    39
    вака.
    доста долго време се замарав со него,и уште се замарам(водолија е)
    водолиите се многу чудни..незнам,сакаат да трчаш по нив..едноставно пробај игнорирај го некое време,можеби кје се заинтересира.

    иначе мене што ми се случуваше.
    се запознавме..бла,бла..се мувавме неколку пати..и некако он почна да ме одбегнува...мислеше дека јас кје трчам по него ама се збунил малце...ни јас него рецка не му мавав..се понашав како да не пости за мене(да да...глумев) :)
    и од тогаш пак почна да ми доаѓа..да ми вика,еј срце што праиш..бла,бла.
    пробај игнорирај го некое време. :)
     
  9. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Точно е дека вага и водолија се добра комбинација,јас и дечко сме добар пример за тоа :D ( јас сум вага,тој е водолија ) Водолиите се комплицирани знаци. Доколку сте добри со нив тие се прекрасни личности,ама доколку ги третирате лошо-злопамтила се и ти враќаат дупло.Се согласувам со повеќето несакаат гушење и 24 часовно контролирање,сакаат слобода. Тешко се врзуваат ама кога ќе се случи тоа,подготвени се да направат се за саканата личност,покажуваат неизмрена љубов.Дечко ми е доста врзан за мене и ми кажувано дека сум единствената женска особа на која некогаш и верувал и ја чуствувал толку блиска,ми се отвара за се. Доколку се врзал за вас,а сте го повредиле или напуштиле ке ги повредува сите во негова близина,тешко дека пак ке успее да се заљуби и приврзе со некоја личност од спротивниот пол.
     
    На anichka94 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Иако сум женско ке кажам дека ние водолиите сме многу променливи и комплицирани.Јас сум таков пример.Многу осетливи личности знаеме да бидеме : |( Премногу емотивни знаеме да бидеме некогаш.-.- За водолијата можеш да прочиташ детално во хороскопот на фемина :)
    Сега за кого како,јас сум ги искажувала чуствата секогаш иако не треба и никогаш не сум ја мешала гордоста во љубовта.
     
  11. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    :inlove:
    Истата комбинација :D

    Ние прекрасно фукнционираме ,никогаш не сме се скарале ,секој си ја има потребната слобода ,арно ама многу е детинесто малово мое и знае да се испонаша ко бебе мало за некоја ситница ако не му е по кеф.
    Ама за ситница ,не за големи работи :) ,што е добро ,оти за големите работи јас сум таа што е бебе и цифкам ако нештото не е по мое :rofl:
     
  12. Melody13

    Melody13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    215
    И тој е водолија, и како што кажа, (мислам дека беше Душица), ги искажува своите чувства, ептен посебно. Ама многу е срамежлив. Шо ќе беше ова!? ]:)
     
  13. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15
    И јас имам една ситуација со водолија :D
    Значи ги има истите карактеристики што ги кажавте погоре.
    Почнав да си пишувам со него, се е океј и некако е многу чуден и затворен... не се пушта отворено туку праќа некои скриени сигнали... едно време ме снема неколку дена и тој се појави и ми рече каде си те нема :D .... а пред некој ден ме викна на кафе, и се договоривме тој да ми се јави некој ден и дека ке се договориме , ама се си мислам дека се срами или дека нема да ме викне... знае некој како треба јас да постапувам во овој случај??? :^) :^) :^) :^)
     
  14. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Хм, немам искуство со машка водолија но бидејќи јас сум една женска ќе пробам да го протолкувам неговото однесување. :D Впрочем како да постапуваш не зависи од хороскопот туку од самата ситуација.
    Машкото во знак водолија или е премногу импулсивен и ексцентричен, или пак срамежлив и повлечен.
    Ти побарај го... Според ова што го пишуваш очигледно тој се срами...Прашај го каде е, како е, што прави... без да го усрамиш, насмеј го. Водолиите обожаваат духовити луѓе, но се страшно непредвидливи, затоа земи се во свои раце... :)
     
  15. lovelost

    lovelost Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    15

    Како да земам се во свои раце... и јас не сум некој карактер што е слободен и се труди.. овен сум во хороскоп... значи таков карактер сум што сакам јас друг да се труди, ако ме сфакаш што сакам да кажам? :$ Незнам мислам да почекам да видам дали ќе му текне да ме повика за кафе, а ако не стори ништо можеби јас ќе се обидам, иако несакам да испадне потоа да го снема како што прочитав погоре дека е типично за таков знак....
     
  16. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    Чудна работа се машкиве водолии :D
    Бевме во врска 6,5-7 месеци и нормално првите месеци беше супер, еуфорија, цутеше љубов :inlove: потоа спласна енергијата. На почетокот фрчеа “те сакам“ од сите страни. После тоа се помалку. Никогаш не сме се расправале, ниту имало лажење, ниту изневерување....Чудна работа се деси, детето ми побара пауза да се среди во мислите и после тоа ми кажа туку така дека несака врска (не се смета спремен за сериозна врска, има 24 год.) и сака да е сам, дека ме сака но несака да ме повреди, дека сум му многу драга и ме смета за добра личност ама ете он сака да е сам. По раскинувањето останавме у контакт, ама го осеќам некако е депресивен, по 24 саата кисне на интернет...некако мака му е, од далеку го осеќам.
    Секогаш го чекам него он прв да ми пише, зошто нејќам јас да го гњавам и притискам. Се мислам сега после сесијава да го поканам и да му спремам некое изненадување (снежно, зимско, интересно и мааалце романтично) ама не знам како ќе го прими тоа. :?: Он несака да ми дава надеж дека пак можеби ќе бидеме заедно, едноставно сакал да одржи контакти колку да не се рече дека сме се разделиле и ич очи никад да не си видиме. А од друга страна јас сеуште си имам надеж у себе (го сакам уште) дека може ете некад кога ќе се освести и ќе увиди дека покрај мене секогаш има љубов и доверба, дека пак ќе се врати. И ај кажете сега, совет, како со овој водолијава од обичен муабет (комуникација од типот на “како си?што праиш?“ ) да направам, да го освојам и да го вратам тоа што туку-така безвезно го изгубивме? Добро дете е и се би направила за него, го сакам, ама нормално дека несакам и мојата љубов да е одбиена од некоја ваква причина :(
    патем- скорпија сум, по малку романтична, и кога сакам нешто - сааакаааам! упорна сум ама нејќам да сум гњаватор и досадна...тоа никој несака де :P
     
  17. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Ја јарец со водолија више НЕ.
    Мислаааам све ок, се знае јарциве какви се , ама матер да му ебам тоа суратот негов еднаш да не знаеше да ми покажеше емоции ????

    Уше да ми вика да сум барала манекен за емоции ....

    КРАЈ СО Такви водолии ич не ги сакам машки водоли ....
     
    На ReinaDeCielo, Femina...1 и Springy им се допаѓа ова.
  18. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    е да WildCherry и кај мене беше слично...во почетокот он прв ми го кажа она “те сакам“ прв правеше улави и интересни работи... све нај ок од негова страна. Исто и јас , одевме на планина и си поминувавме прекрасни викенди, во Скопје по цел ден лудории на базени... После тоа никаков израз на емоции, ниту тажен сум, ниту среќен сум, ниту ова или она ми се прави... после 4 месеци врска не беше он истиот... никави знаци...
    Така ли лесно им се смачува на машките водолии...брзо ли се откажуваат? Не ли се борбени малце барем?
    Што дека има малце стивнат период у врска... креваат раце?
     
  19. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Да буби исто така беше и кај мене, само шо ја тинејџерско мозоче го трпев цела година док не ми скисна ... Значи не е дека им здосадува, ами финта е шо мислат дека им е понижување ако покажат емоции и мислат дека е доволно тоа шо се потрудиле на почетокот ... Мислам |( сериозно ??? :?:

    Такви се ладни и тврдоглави, демек они у право и мн сееее нежнички сонцињааа секад ке најдат начин кривицата на др да ја препишат и да го преувеличат проблемот ....

    Сонциња бе
    :bug:
    ... ама не и за мене ! :punch:
     
  20. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    абе финтата е што јас кога го засакав-стварно го засакав, некако ми се пикна под кожа....скорпија сум...и се би направила пак да го имаме она што порано го имавме... ама не знам како да постапам со машково водолија. Сега сме само на пријателски контакт “како си?што правиш?“ муабет...и како понатака со него?!?!? :^) многу е чуден и некогаш е детинест, секад е у право, не покажува емоции и сака кога он ќе се изјасни за нешто, сите тоа да го прифатат како точно! Како ли да му пријдам а да не изгледа тоа нападно и гњаваторски и неочајно а сепак некако интересно и забавно? многу е затворен, ништо не споделува .... му се мота нему нешто у глава и си молчи... уффф сакал сам да е :talk: :punch:
    Ај водолии кажете нешто...Или барем вие што имате партнери машки водолии....што нив ги изненадува ? :?: