1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

  1. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Буби,ако можам некако да ти помогнам,иако сум женско :) .Ние Водолиите сме ептен инаетливи,повлечени,но фала Богу сме добри и толерантни.
    Имав и јас една машка Водолија,невидено чуден човек,многу ме сакаше на почеток,па кога почна да ми љубомори,да ми спушта слушалка на телефон |( ,кои нервози ги поминав со него :x ,а немаше никаква причина да се однесува така кон мене.
    Биди среќна што ти кажал на почеток дека сака да е сам,и верувај ми ако го бараш или му спремаш изненадување,ќе бега се повеќе од тебе.Решение е како демек случајно да се среќавате,ние Водолиите сакаме необични работи,демек некои си знаци на судбината,и остави тој прв да те побара.Труди се да бидеш што поразлична од другите,тоа ги привлекува машките од овој знак,значи оди каде што тој излегува,и прави се зачудена ,можеш да му дофрлиш некои коментари како на пр:леле,стално се среќаваме,леле многу чудно и ќе му се увртиш во глава ,и нема ни да примети дека е намерно.
    Само спонтано,и пиши што ќе биде,баш се заинтересирав.
    Доколку не е заинтересиран,нема да реагира никако,тоа е едноставното.
    Ти посакувам среќа :hai:
     
  2. Bubbi

    Bubbi Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    359
    Допаѓања:
    563
    Благодарам hermosa за ова погоре :hug:
    со дечкото праиме муабет речиси секој втор ден и што посебно ми се допаѓа е тоа што он прв ми пишува (хихихи ко мало детенце сум :P ) денес он прв ми пиша и ми ја прати “нашата песна“ (ко демек ;) ) и така имаме убав интересен краток муабет со малку шалење :P сепак воглавно муабетот беше од од типот “како си? што правиш?“ ..... абе тој стално ми пишува прв... почнав некако да си размислувам и да сумљам дека он можеби и несака јас да го заборавам и ’преболам’ бидејќи сака да се растерети од нешто (обавези, испити или нешто друго) па после да стапи у врска онака официјализирана.... што го знам.... :?:
    тоа за изненадувањето оставам за подоцна да се случи некако само од себе бидејќи сега и јас и он сме преокупирани на посебни страни, он испити и јас испити, па да не вршам притисок некој, а и нека запролети времево па поубаво ќе биде :D

    уште еднаш, фала hermosa за тоа погоре ;) ќе ја имам спонтаноста во предвид :*
     
    На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Буби,баш ми е драго што работите меѓу вас се подобруваат :) .Секако ,само спонтаност и развивање силна хемија,и тој ќе биде твој ;) .Кога веќе толку често ти пишува,секако дека е заинтересиран за тебе,само доближи му се ненаметливо без да му споменуваш планови,така ќе му бидеш и понедостапна,тој самиот ќе фантазира за тебе.
    Уште еднаш ти посакувам многу среќа,и ако ти треба некој совет,слободно пиши тука сум :hug: :*
     
  4. CaperucitaRoja

    CaperucitaRoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2011
    Пораки:
    467
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    Никогаш не вели никогаш, ама јас уште еднаш со машко водолија :shake: Побесчувствителни личности од нив нема... :x А бре ич мува не ги лази за ништо!
     
    На Konfetka, Emilija97mk, Femina...1 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    хахаахха да точно е ова стварно се бесчуствителни а особено во брак јас имам комшика водолија и маж и е водолија абе поголеми инаетчии од нив нема и само се боцкаат за нешто а за бесчуствителен што да ти кажам болна ке падне жена му нема вода да му текне да и даде или со две бебиња ке се мачи а тој ке ја гледа како теле :D а и со сите е бесчуствителен ако нешто му се побуниш додека те вози може да те остави со све дете на пат :D а и многу големи злопамтила се исто а да те понижи секако дека ќе те понижи ако го провоцираш за нешто ама негова фамилија не му чепкај особено жена во стаклено ѕвоно си ја чува иако таа може е полоша од него многу сака да те нервира и ако примети за таа работа дека се нервираш одвај чека да ти ја спомне утре и да ужива гледајки те додека ти се нервираш {ова го кажувам за некој што го знае доолго време а ако не го познава толку од мили помили ]:) имааа уште многу работи ова се само почетоци VODOLIITE SE DOBRI SAMO AKO IM ODIS PO KEJF AKO IM IDES KONTRA OVA KE TE SNAJDE ]:) јас имам искуство со водолиии 10 години а и свекрва ми е водолија :lol:
     
    На ReinaDeCielo и Acka22 им се допаѓа ова.
  6. Mashni4ka

    Mashni4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    23
    Си се пронајдов во постов, и јас и дечко ми сме водолии :lol: :lol:
     
    На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
  7. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    hahah jas mislam deka samo vodoolii so vodolii im uspeva vrska i brak drugoto sve e tortura so drugite znaci ako si mu ja zemal/a slobodata ke trpat vo brak i nema nisto da kazat a ako se vo vrska odma ke izbegaat a vodolija so vodolija najubavo si odgovaraat ako osetat pritisok odma se povlekuvaat i od daleku si kontaktiraat nekako dodeka ne im dojde slobodata na mesto pa zatoa mnogu se cudat ako ne se vo znak vodolija sto mu e sto napraviv pa taka da se povlece :lol: samo zenata vodolija go razbira a ako imate nekoja bliska drugarka vodolija ili majka tetka sovetuvajte se so niv sto treba da pravite ponatamu
     
  8. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    a nezz sto mi stana bev vaga i imav drugarka vodolija i mnoogu si odgovarav so nejze nezz ubavo se druzevme celi 8 godini a sea nesto ne se podnesuvame dali deka sum podznak devica?pa za sve nesto ne mi e vo red sve baram odgovori sve ja kritikuvam ja napagam ti vaka me pogledna ti taka mi napravi zosto vaka mi pisa a taa sirota ladna vo lice a kojznae vo mozok sto i pominuva da me zadavi sigurno ili mi kroi plan kako da mi se odmazdi ]:) a mnogu se dobri vodoliite samo jas sto baram mnogu perfekt vo sve :( a i sakam da bidam epten bliska so niv kako gz i gaki toa e problemot izglea ama steta so vodolii taka na kukov den ke bides pak ti gz i gaki ama odaleku taa so sestrite moze ne e taka ili so majka i a jas ocekuvam taa so mene da bide :lol: aj podelete iskustvo vodolii ili da otvorime tema kako so zena vodolija :lol:
     
  9. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    А кога се запознаваат со некое девојче,сакаат брзо да одат сите тие работи,или пополека да оди се ?
    И како да им го задржиш вниманието?
     
  10. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Хах, интересно стварно и точно, јас сум моментално во врска со Водолија, а јас сум Јарец, воопшто не си одогвараме, ама оди некако, и да, за да задржиш водолија, потребно да направиш безброј иновации, за секогаш да им останеш интересна...
     
    На ReinaDeCielo и GirlLove им се допаѓа ова.
  11. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    за да задржош водолија треба да си мртов ладен и да се праиш како да не го сакаш и ништо да не чувствуваш спрема него само така ќе трча како кутренце и ќе се вљуби а ако му покажуваш љубов и на секој чекор му се појавуваш тогаш тоа за него значи гушење и ќе бега со 300 на саат :D
     
    На buba4e89, IamSexyAndIKnowIt и femina90 им се допаѓа ова.
  12. sweat2

    sweat2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    80
    Пол:
    Женски
    Па од моево искуство ке кажам добри се,ама не се којзнае што за
    љубов,ама Девица и Водолија
    не се препорачуват за да бидат заедно
    така да не ни одеше т.е спонтана врска и лесно се убедуват
    изгледа се наивни :)
     
  13. lollipop93

    lollipop93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    88
    Зна4и слушај сеа не да има врска со хороскопо него хороскопскио знак има влијание врз ли4носта на 4овеко.Јас сум водолија машки женски водолија тоа е исто.Зна4и водолиите сакаат постојано нешто да се случува околу нив да и биде интересно,да прават луди работи,да се шетаат,излегуваат сакаат авантури,многу пријателства и сл :rock: доколку одредена ли4ност не им го понуди ова тие го губат интересот.А и плус водолиите се превише горди не даваат никој да ги погази.а за 4уства немој да ми кажуваш ја од таа ароганција и непокажување емоции ја изгубив љубовта на мојот живот.А и пази склони се на изневерување....Ај ти поарно најди си бик4е или рак4е најбољите хороскопски знаци :D :*
    Ејј водолија и девици иста при4а ништо не биде не ни успеја а тој ми првата и последна љубов,но тоа се тешам со други хахах
    Јас сум водолија и мојот де4ко незнам како сеуште е со мене .Ми вели еден ден ова го сакаш,утре па ми велиш дека го мразам,кажуваш некои работи за кој сметаш дека се ок,а после ги негираш и сл.Вели 4овек со тебе стварно незнае како да се однесува и на што е,неможам стварно да те сватам...ЈАКА МУ ДУША на 4овеко со тебе

    Јас сум водолија и мојот де4ко незнам како сеуште е со мене .Ми вели еден ден ова го сакаш,утре па ми велиш дека го мразам,кажуваш некои работи за кој сметаш дека се ок,а после ги негираш и сл.Вели 4овек со тебе стварно незнае како да се однесува и на што е,неможам стварно да те сватам...ЈАКА МУ ДУША на 4овеко со тебе :D

    Дааааа водолијата потврдуваа,се што кажа е то4но :clap: .А највеке за слободата,врска без љубомора и без некој притисок.А за лутење аууу ко се налутам нема крај :*
     
  14. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Нема врска,се зависи кој како е воспитан,зарем верувате во хороскоп.
     
  15. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    имаат смисла за хумор, АМА не се страствени. Ова се првите нешта што ми паѓаат на ум кога ќе се спомне водолија.
     
    На Konfetka, Madonna и Hipica им се допаѓа ова.
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Се сложувам! На моменти помислував дека ме смета за другарка, а не за нешто повеќе |(
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Целносно се согласувам со тебе :) Во последно време така си заслужи да се однесувам малку ладно со него но има ефекти. Хахахха да го видите бре...И јас самата не го препознавам :) Па секој ден изненадувања,па се труди да ме направи среќна....Ако ако...додека јас му покажував љубов тој се од несуваше некако ладно...ама сега е сосема обратно ;)
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Angy.g

    Angy.g Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 септември 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    30
    Јас сум шкорпија, а он водолија..што мислите, имаме шанси ? :lol:
     
    На Jadran555 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Jadran555

    Jadran555 Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Deckomi e vodolija a jas rak za nas velat "sprotivnostite se privlekuvaat" i toa e tocno i dvete sme razlicni karakteri, no eve veie sum vo vtorata nedela od vrskata ne mi imat receno deka me sakat ama poleka pokazuva znaci deka.od den na den ne poveke e zainteresiran za mene posto sum stroga sprema nego.. No sepak e srce sekogas me prasuva se interesira ne e sebicen a toa deka ke ve ostavi ako mu zdosadite i go prasuvate so kako ke ve ostavi uste istiot den.. Mozda vo horoskopot ne si odgovarame no sepak mislam deka se ke e ok posto e vospitan...
     
  20. LaBella

    LaBella Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    1.027
    Допаѓања:
    1.083
    Пол:
    Женски

    Јас и дечко ми сме оваа комбинација и еве веќе 3 години имаме прекрасна врска иако според хороспоп сме ужасен склоп..
    Интересно ми е што многу работи што ги прочитав тука за карактерот на водолијата, кај дечко ми не ги пронаоѓам. На пример дека треба да му глумиш ладна за да те сака, баш напротив, ќе отидеше во сосема друг правец врската ако направев така на почетокот. Исто така не се согласувам ни со делот дека не сочувствуваат, баш е обратно во мојот случај, да не ми се погоди денот и да сум нешто нерасположена, одма се пренесуваат моите емоции кај него и криво му е да ме гледа таква па пробува на секој начин д ами помогне... да не анализирам многу многу, сепак, не можеме да се водиме по хороскоп бидејки секој човек е различен.
     
    На Jadran555 му/ѝ се допаѓа ова.