Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

 1. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  малку сме си блесавки али у глобала срцки сме хахаха :)
   
 2. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.212
  Допаѓања:
  24.975
  Пол:
  Женски
  Citnav prasanje koja im e erogena zona na vodoliite I bas
  me interesira. @veren otkrij ni nesto :o
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 3. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  мислам дека на поголем број вратот :)
   
  На piksooki, buba4e89 и Minnie 1 им се допаѓа ова.
 4. NadjaD

  NadjaD Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  а водолииве искрени се? мислам коа ти кажуваат дека се вљубени вака така? или се дешава и само ради реда да кажат нешо?
  тоа дека се пикаат под кожа ептен се докажа, на зборовите не знам дали може да се верува:D
   
  На hermosa и veren им се допаѓа ова.
 5. veren

  veren Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  548
  Допаѓања:
  1.266
  и тоа како :D
   
 6. NadjaD

  NadjaD Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  17
  Пол:
  Женски
  на шо се однесува одговоров? дека може да се верува или дека зборат ради реда??:D
   
 7. Bogoeska B

  Bogoeska B Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Јас сум јарец а тој е водолија, на почетоков арно е.. Некој од искуство?
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.379
  Допаѓања:
  87.842
  Пол:
  Женски
  Јарецот е многу непредвидлив и ладнокрвен, водолијата бега од проблеми и не верува на никој, многу се ладнокрвни, не сакаат да се врзат многу многу, сакаат слобода не се љубоморни, ноо површни се. Имаат ѕид изградено пред себе и колку и да ги боли нив нема да покажат емоции. Материјално се обезбедени, не се себични.
   
  На hermosa, Acka22 и veren им се допаѓа ова.
 9. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  451
  Пол:
  Женски
  kako ide devica so vodolija znae li nekoj ?:D:sweat::inlove:
   
 10. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.533
  Пол:
  Женски
  Ние овните немаме време и трпение за лиглиња и нафурани контиња како водолиите. И да посесивни сме и љубоморни.
   
  На piksooki, GirlLove и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
 11. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Ahahahhaha a skorpija (zensko) i vodolija (masko) :P
   
  На veren му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.555
  Допаѓања:
  5.235
  Вaгa вoдoлијa?
   
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  Odgovaraat zasto i dvata se vozdusni znakovi,samo eve jas sum vodolija i ne naogam nekoja seksualna hemija so vagite mi se gledat mn mirni tivki,mn uramnotezeni luge se
   
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.880
  Допаѓања:
  11.478
  Пол:
  Женски
  Јас сум вага во хороскоп , но некои работи не ми се вклопуваа со мојот хороскопски знак , вагата се плаши од осаменоста , јас ја обожавам слободата , вагата све би направила за партнерот да остане со неа , а јас мразам некој да ми врши притисок и бегам што подалеку од таа особа , живеам за слободата ,не сакам никого да повредувам затоа не кажувам ништо дирекно или да одбијам некого , туку само се повлекувам со молчење, и тогаш дознав дека сум водолија подзнак :) Просто се чудам како влијае подзнакот кај мене
  Оставетеја водолијата да ви се отвори сама , не и досадувајте , не ја замарајте со глупости , не бидете и досадно , бидејки ако не го правите ова она секундарно ке ве заборави и остави и ке се чудите :o
  Горделив знак бидејки не е зависен од никого , и ретко дека за нешто ке се приврзе
  Убиствено за една водолија е откако ке ви се отвори тогаш да ја оставите или да и забиете нож во грб ..
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Pretty girl32

  Pretty girl32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2017
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  1.077
  Пол:
  Женски
  Водолија и водолија?
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  loso..ne..ide:!::tmi::emo:
   
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  19.892
  Пол:
  Женски
  Со кои знаци водолијата не одговара?
   
 18. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  5.742
  Пол:
  Женски
  Јас сум водолија, со се и сешто си одговарам. :D

  Според астролошки аспекти гледано:
  Најмногу со водолии-конјункција,
  После со ваги и близнаци-тригони
  Па со овни и стрелци-секстили 8)

  Најмалку со лавови-опозиција
  Помалце со шкорпија и бик-квадрати
  Па со рак и девица-инконјункција
  И со риби и јарец-семи секстил што е минорен, скоро неутрален аспект. :D
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  19.892
  Пол:
  Женски
  Па вие сеопфатни сте биле. :D
   
 20. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.959
  Пол:
  Женски
  Што е инконјукција?