Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

 1. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  5.712
  Пол:
  Женски
  Меѓусебно растојание меѓу две планети дефинирано со агол од 150° и +/- 5° орбита.
  20180909_233548.png
  Еве сликовито. На сликава Месечината прави инконјункција со Марс.

  На темава, прашањето се однесува на синастрија. Во синастрија се гледаат планетите од една натална какви аспекти прават со планетите од друга натална карта-компатибилност. Во случајов е премногу генерално, затоа што се однесува само на Сонце/ Sun sign.
  Да речеме ти си рак (имаш сонце во рак), а некој друг водолија, значи вашите натални Сонца прават инконјункција.
   
 2. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.957
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак он водолија пасуваме или не вака ко карактери слични сме многу
   
 3. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Што сака одтебе мажот водолија кога во гужва постојано добиваш многууу внимание кога секогаш е во твоја близина непрестајно те гледа и шмека,а ти пишува преретко и не дефинирани кратки пораки(скоро никогаш) ?!
   
 4. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  13.931
  Пол:
  Женски
  Со рак, со шкорпиите поголемиот дел од времето, со 99 од 100 стрелци.

  Со овните си одговараме претежно, ама тие се лошо влијание за водолијата. :D
  Со вагите супер комуникација, но немам доверба во нив.
  Рибите ми се матни.

  Останатите се ОК избор отприлика, кој помалку, кој повеќе. :D
   
 5. TheGoldenPeach

  TheGoldenPeach Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2015
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  2.238
  Пол:
  Женски
  Хм, зошто овните би имале лошо влијание врз водолиите? Ме интересира мислењево зошто на ваков заклучок не бев налетала досега, а си велам зборуваш од лично искуство. :)
   
 6. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Јас сум водолија и можам да кажам дека овните не влијаеле негативно на мене, баш напротив.
   
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.624
  Допаѓања:
  13.931
  Пол:
  Женски
  Зарем е важно?
  Огнените знаци се енергични и борбени, поттикнуваат динамика во животите на пасивизираните воздушни кои се мисловно најактивни, но помалку демонстративни во пракса, и поради таа комплементарност е препорачлива интеракцијата помеѓу оган и воздух. Работата е во тоа што овните знаат да бидат проблематични луѓе, а водолијата да претрпи дел од негативните импликации.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 8. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  8.106
  Пол:
  Женски
  Знаам едно машко водолија, поладен тип неам видено. Чиниш Јарец гледаш. Таков став, таква ладнина, не се насмевнува...убав, висок ,убави очи..се чудам дало воопшто е водолија хаха
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  375
  Пол:
  Женски
  Девојчињаааа ми треба хелп. Пред месец дена запознав дечко - водолија на фб. Не му ни враќав многу , не му се замарам , сам си разговара почесто. Живее во друг град btw. Во неделата дојде во мојот град , пиевме кафе и го откачив. Денес дојде пак само да ме види. Инаку си прави планови за нас , ми кажува дека ме сака и такви некои глупости. Јас не му се замарам мн сум ладна и инаку сум вага. Сега приметив дека има некои љубоморни испади. Што мислите? Што му се врти во глава на овој? Инаку 2 пати се имаме видено , а тој за брак ми збори. По 27 год.имаме
   
  На malalola му/ѝ се допаѓа ова.
 10. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Водолија и вага си одговараат многу има нешто и во хороскопот штом толку го привлекуваш.Знам дека се упорни меѓутоа знаат да се и превртливи така да не му верувај многу
   
  На hermosa и fificaaa им се допаѓа ова.
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.969
  Пол:
  Женски
  Јас имав еден сличен . Идевме 1 година , за на крај да ме изневери (facepalm) . Инаку упорен , фин беше , додека не се фативме :D . После одеднаш се промени . Секогаш зафатен за на кафе , секогаш на работа за допишување :^) . Сомнителен ми беше , па се распрашав наоколу малку . И открив дека прв пат ме изневерил кога врската ни полнеше 7 месеци . И дека од тогаш се почесто ме изневерува .
  Му раскинав , па направи драма од тоа , ја вклучи и девојката со која одеше паралелно 2 недели покрај мене .. и така .
  После 1 година од цела таа фама се појави кај мене во село . Тогаш се обиде да направи нешто грозно :( . Не му успеа . Од тогаш ниту сум го видела , ниту сум слушнала за него . Ниту сакам да знам .
   
  На buba4e89 и fificaaa им се допаѓа ова.
 12. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  Да ви кажам од личен аспект,барајте само јануарски водолии,родени до 31 јануари ,од 1 до 20 ти февруари се дигнати со нос во нос,себични ,а јануарските сме души:inlove:,хумани,само и во двата случаи сме непредвидливи и тука може да биде и неверство и се најлошо.
   
  На cresa-jagoda и fificaaa им се допаѓа ова.
 13. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  ако има такви карактеристики,сигурно во подзнак е јарец или има во натален хороскоп нагласено некое поле во тој знак,јас имам во пето поле јарец и делувам ладно ,незаинтересирано,студено но затоа таквите сакаат најмногу и најстраствени се
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  8.106
  Пол:
  Женски
  Роден е на 21ви јануари инаку нели тогаш почнува водолијата . Не знам каков е, ама би го пробала. И тоа како хехе. Само ме буни тоа што е превртлив. Кога е во друштво е поинаков. Вели здраво ама со некој јак машки глас. Еднаш, одеше низ хол, и ненадејно му дојде кога му реков здраво и поцрвене. Не знам, дали има симпатии спрема мене.
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.320
  Допаѓања:
  87.550
  Пол:
  Женски
  :rofl:
  Надмените водолии...
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  618
  Допаѓања:
  1.140
  Пол:
  Женски
  Јас имав симпатија јануарска водолија, а јас сум февруарска водолија и ајде што не ми беше возвратено, туку и со непочит се однесуваше кон мене. Додека сопругот на една моја братучетка е февруарска водолија е душа човек и е далеку од дигнат. И јас делувам кренато според некои, ама кој ме познава, знае дека воопшто не сум таква. Така што не генерализирај. Тоа кој каков човек ќе биде најмногу зависи од домашното воспитување и околината, а не од тоа дали е јануарска или февруарска водолија или пак било кој друг знак.
   
  Последна измена: 2 февруари 2019
  На GirlLove и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Winks

  Winks Активен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2018
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски

  Точно така !
   
  На mode-kristina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Але ~

  Але ~ Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Водолиите што и да кажат секогаш сметаат дека се во право и тоа не може да им се побие и некогаш знаат да бидат тотално ладнокрвни
   
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.709
  Допаѓања:
  98.775
  Пол:
  Женски
  И јас имам лошо искуство со водолија. Изневерувачи, додека те добијат се фини, после се прикажуваат у вистинско светло. Се се нешто зафатени, најдобри, несфатени од другите, со ладен карактер. Водолија веќе никогаш. :D

  Инаку некаде читав дека водолии мажи најтешко се решавале за брак, а татко ми е водолија и едвај на 34г се решил, па може има вистина. :D Иако појше ми беше за зафрканција по дома "податоков" ама ми текна да го пишам. :D Секако хороскопот е само шала на крај краева:D
   
  На Emilija97mk, Animali и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 20. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.738
  Допаѓања:
  19.699
  Пол:
  Женски
  Еее не се сите водолии исти, татко ти е пример за тоа. Те имам читано дека е одличен татко и сопруг, вистински пример каков треба да биде еден маж.
   
  На Dream-Girl, Animali и IM.TMKQ им се допаѓа ова.