1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

  1. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Dream-Girl Не сум машко, ама сум Водолија :bandit:
    Нормално не сме сите исти, ама по прочитаното да дообјаснам :D
    Навистина не се преправаме додека освојуваме :wasntme: Тоа подоцна не би го нарекла вистинско светло, туку работата е што премногу брзо ни здосадува :tmi:
    Може на спротивната страна и делува како да сме покажувале лажен интерес, но верувај не е така :angel:
    Додека имало, било вистинско, кога ќе го снема...не можеме да се преправаме :D
    Барем јас сум таква. Тоа што ни здосадува со брзината на светлината и не ги сакаме просечните работи не е секогаш предност и не е баш најлесно да се справиме :sweat:
    За изневерување сум многу против инаку, бидејќи ми е крајно дебилско.
     
    Последна измена: 23 април 2019
    На CameliaMiller, DrRejv, Nigredo Odor и 5 други им се допаѓа ова.
  2. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    За флерт зафрканција се океј, ама за поозбилни работи се потешки и превртливи. Дури и некоја стварно да засакаат не се постојани.

    Имам другар Водолија, разведен. Ненормално запоставена во брак, му рече чао пријатно жената после 6 години бракомалтретирање.

    Оттогаш едно 3-4 смени (од тие кои ги "пријавува").

    Ама малце се поднапи ли некоја вечер во кафана или слично, две три недели се замара со бившата му. Дури љубоморни испади имаше пошто оваа си нашла нов пријател (разведена е, не е осудена, фала Богу).

    Така што ако ги сфатите за озбилно дури и стварно да ве засака, од тоа негово наизменично топло ладно ќе ви прегори бојлерот посебно ако сте од озбилните знаци.

    Со Стрелци не знам како си одговараат, ама они можат многу добро да ги разберат.

    И точно е тоа од погоре, загревањето и ладењето не им се игра, тактика и сл.
    Спонтано е.

    Сем ако немаат некоја цел зацртано во глава. Многу се амбициозни и издржливи ако стават нешто на памет. Е сега ако ви се посреќи таа амбиција да е одржување на врската со вас, тоа е друго.
     
    Последна измена: 23 април 2019
    На buba4e89, ReinaDeCielo, celineparis и 7 други им се допаѓа ова.
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    браво за напишаното,само да додадам ние сме често центар на внимание и тешко ни е и често одиме во крајности ,но сме добри во се
     
    На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Според мене , не си одговараат ( стрелец сум, сум била во врска со водолија) и верувај дури и мене ми здосади од тоа негово топло - ладно . Кога ставивме крај, за мене беше стварно крај . Додека пак, тој имал друг план. Ме викна да разговараме после една година, ми објаснуваше како сум била единствена девојка која ја изневерувал а покасно се покајал. Јас бледо го погледнав и му кажав: касно друже, касно. Веќе си имам дечко и верувај никогаш не би била пак со тебе.

    После ова се случи еден инцидент , ама тоа е друга тема :)
     
  5. deathinside

    deathinside Активен член

    Се зачлени на:
    4 август 2019
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Женски
    Аууу водолија не е автобус да чекаш со неа, не па врска хахаха...
    Здраво што си во хороскоп?
    Водолија
    Одма блок, делит и фб ако треба деактивирање хаха..
    не шала на страна, поладно нешто немам видено..
     
    На buba4e89, Stormii, ReinaDeCielo и 11 други им се допаѓа ова.
  6. Cherryblossom9

    Cherryblossom9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2017
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    90
    Здраво девојки, бев со водолија 4години во врска.. јас сум близнак.. имавме некои закачки во последно време околу она кој што кажува, кој што прави.. и он знаеше неколку пати да има претеран излив на нервоза во самиот момент.. а и јас не сум поарна.. но стално после тоа сме наоѓале заедничко разбирање и сме продолжувале.. сега баш недела пред нова година ми скисна и се разделивме не се гледаме али он пак продолжува да пишува чат пат по нешто иако јас последниве неколку дена му нагласив да прекине.. од друга страна кога требаше да каже што мисли и да се смени нешто тој или сакаше да се видиме за да кажел или се расправаше како неможел веќе глава го болела и инсистира да пишам но јас тоа несакам.. Што мислите вие за сета оваа ситуација како би требало да ја сватам пошто ја мислам дека веќе сум му небитна ама срце не му дава да биде стварно крај.. И не спомнав како се жали дека за се него сум го обвинувала а нема врска и плус навистина сега он е крив затоа што последната вечер глумеше рамнодушен за тоа ако раскинеме..
     
    На ReinaDeCielo му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BlauAngel009

    BlauAngel009 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2014
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    63
    Пол:
    Женски
    Бев во врска со водолија,ете сега ми е бивши...
    Значи од мое искуство:

    Едно збори,друго прави,трето мисли...|(
    Непостојан до даска...Еден ден тука-утре на игнор...
    А уште и кога ќе видеше дека цело внимание му го давам е тогаш....магла у друг правец...
    Секој разговор го вртеше од сите страни -како,зошто...
    Многу ретко покажува чувства- Еднаш месечно ќе чуев нешто мило..И нон стоп се по негово или не ја бива -.-
    На крај ми пукна филмот и двајцата ставивме крај:|
    ... Така да...друг пат памет:rofl::lol::lol:
     
    На ReinaDeCielo, Emilija97mk, Dream-Girl и 4 други им се допаѓа ова.
  8. angietheghost

    angietheghost Нов член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2020
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Женски
    Без навреда,но водолиите стварно не ми се допаѓаат.Сите водолии што ги знам се негативни,дволични ,сакаат на наредуваат и да се над сите а всуштност им треба "reality check" и да се спуштат на земја.
     
    На celineparis, Konfetka, hermosa и 6 други им се допаѓа ова.
  9. Dandra

    Dandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2020
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    763
    Vo vrska sum so vodolija nervite mi gi jade mu go sobiram non stop se karame do koga kje trae nezz mi prekipuva toplo ladno si igra bitno on da si e centar na vnimanie
     
    На ReinaDeCielo, hermosa, Emilija97mk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    За водолиите мислам дека подобри стануваат со годините, постабилни
    Тие подолго време од другите си го бараат патот
    Отко ќе го најдат се си е во ред.
     
    На hermosa и Dream-Girl им се допаѓа ова.
  11. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Е и кај мене беше така и фино лепо му раскинав.
    Best decision ever.

    @Аргентина * мислам до негде е вистина ова.
    Еве татко ми, иначе водолија, кажува дека никад немал сериозна врска и за брзо раскинувал со женски, вика ми сметаше у врска да сум, не сум тој тип, не се ни заљубував, ни па мислев да се женам. :rofl:
    После на 32г тек прва сериозна врска му била со мајка ми. Али и она кажува едвај излегла на крај со него, ради ладнокрвност у врска еднаш му раскинала и мислела толку ќе е, тука му светнало на тато дека уствари се затрескал и некако успеал да се смират.
    После тоа друг човек бил, дури и сакал да се жени плус и башка откако добил деца вика ептен омекнал и станал друг човек. :tmi:
    30 и кусур години созревал и барал некој што ќе му одговара.
    Мајка ми е стрелец ако има еве врска со компатибилности. :lol::lol::lol::lol::lol:

    И брат ми е водолија, цел живот го сфаќа ко шала и зафрканција.
    Едноставно мислам такви се. :lol:
    Се дур не најдат жена шо има трпение да ги доведе у ред. :lol:
    Ја за водолија немав живци и веќе да слушнам некој дека е водолија за партнер бегам. :rofl:
    За друштво се ок, интелигентни, дружељубиви и комуникативни. :D
     
    Последна измена: 16 јуни 2020
    На buba4e89, ReinaDeCielo, JustBeautiful и 3 други им се допаѓа ова.
  12. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.120
    Пол:
    Женски
    Искуство со водолии ...поладни суштества неам запознаено како некои роботи се без емоции ама до сеа сите шо сум ги запознала без исклучок дури сум се чудела како е возможно.
    Мн сакаат да се фалат, центар внимание абе како нив нема и не постои никој ,значи они најдобри, највредни, најубави, најпаметни све знаат нивниот збор да се слуша виделе они свее во животот немој нешто да каже некој друг напатени душички ..
    Знаат да подлажнуваат дури се приметува тоа коа за некоја нормална работа ја преовеличуваат абе од мравка слон прават и си викаш чекај не штима :^)
    Абе лудило неможам да ги поднесам органски ..
    Се надевам има некој исклучок ама по прочитаново погоре се поклопуваат карактеристиките..
     
    На Stormii, ReinaDeCielo, Konfetka и 5 други им се допаѓа ова.
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Да ,ладни сме и тешки карактерно.имаме и добри страни секако ама мора да сме центар пажња се да се врти околу нас
     
    На Elf му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.181
    Пол:
    Женски
    Водолија потајно сака да го сруши системот
    Јас имам месечина во водолија
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  15. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.069
    Допаѓања:
    14.178
    Пол:
    Женски
    Себични егоисти.
    Ладни.
    Променливи многу.
    Некогаш знае да рече здраво, некогаш лета во облаци.
    Знсе да врати на порака џ некогаш не ни враќа, чист игнор ќе ти удри.
    Сака да се дотерува он, и да е секогаш скоцкан.
    Мистериозен.
    Е ко ќе падни на земја тука сум јас Јарец , да го акнам со реалноста во фаца.
    :l: те чекам долу :D
     
    На ReinaDeCielo, celineparis, Konfetka и 3 други им се допаѓа ова.
  16. i...ja

    i...ja Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    177
    Машките водолии се тапа у секој поглед.
    Девојките имаат интересен карактер и привлечни се, машките јок. И да залажат на прв поглед, долгорочно се пролив.
     
    На celineparis, Elf и hermosa им се допаѓа ова.
  17. Frost1

    Frost1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2020
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    436
    Пол:
    Женски
    И јас и мажот ми сме водолии,и свекрва ми:D.
    Јас и мм на почетокот многу тешко се сложувавме,беше љубоморен многу и сакаше да знае се ни јас не знам како издржав првата година дур стекне доверба во мене,ама со годините се смени.На почетокот не искажуваше емоции ама со тек на време почна.Со топло ладно немав проблем уште од почетокот бевме сериозни,ама затоа пак бившите девојки што му биле ги жалев.
    Јас како водолија сум преемотивна и мм е емотивен ама не искажва многу често,поретко.:DДобри пријатели сме ама сме злопамтила и еднаш ако ни згреши некој 5 пати ќе му вратиме.Барем jaс сум таква.Со свекрвица се скаравме уште одма така да 2 женски водолии со ист карактер многу тешко да се сложуваат.Само на игнор со неа,кога е ставена на игнор верувајте најдобрo ми e a сака да е центар пажња и ако не и обрниш внимание ќе ти се налути,а за разлика од мене,ако не ми обрни некој внимание јас ќе се понашам како воопшто да не постои.Сепак мислам се е од карактер до карактер.
    Лошо искуство имам со овен и шкорпија:?:.
    А мм како водолија мене ми е океј,можеби дека двајцата сме водолии.:D
    Се друго што опишавте погоре е така.
     
    Последна измена: 25 февруари 2021
  18. JustBeautiful

    JustBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    1.084
    Пол:
    Женски
    БУКВАЛНО ИСТОТО МИСЛЕЊЕ ГО ДЕЛАМ!!! Сите машки водолии што ги имам запознаено се такви. :)
     
  19. DrRejv

    DrRejv Активен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2021
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    47
    Пол:
    Машки
    Со повеќето работи што ги опишавте се сложувам комплетно, но тука ви е грешката- немојте да нѐ генерализирате.
    Еве од машка перспектива доколку јас одеднаш сум станал ладен спрема тебе би укажувало дека сум загубил интерес бидејќи избегнувам драма и несериозност. Или пак сум дошол до заклучок дека едноставно не сме на иста фреквенција :)
     
  20. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.120
    Пол:
    Женски
    Вие секогаш сте ладни ...

    Ништо лично се реферирам на знакот :D
     
    На @ceci11 му/ѝ се допаѓа ова.