Како со машкиот знак водолија?!

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од StoryOfAGirl, 15 декември 2009.

 1. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.357
  Пол:
  Женски
  @Dream-Girl Не сум машко, ама сум Водолија :bandit:
  Нормално не сме сите исти, ама по прочитаното да дообјаснам :D
  Навистина не се преправаме додека освојуваме :wasntme: Тоа подоцна не би го нарекла вистинско светло, туку работата е што премногу брзо ни здосадува :tmi:
  Може на спротивната страна и делува како да сме покажувале лажен интерес, но верувај не е така :angel:
  Додека имало, било вистинско, кога ќе го снема...не можеме да се преправаме :D
  Барем јас сум таква. Тоа што ни здосадува со брзината на светлината и не ги сакаме просечните работи не е секогаш предност и не е баш најлесно да се справиме :sweat:
  За изневерување сум многу против инаку, бидејќи ми е крајно дебилско.
   
  Последна измена: 23 април 2019
  На Nigredo Odor, popeto, HardSex и 4 други им се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  17.910
  Пол:
  Женски
  За флерт зафрканција се океј, ама за поозбилни работи се потешки и превртливи. Дури и некоја стварно да засакаат не се постојани.

  Имам другар Водолија, разведен. Ненормално запоставена во брак, му рече чао пријатно жената после 6 години бракомалтретирање.

  Оттогаш едно 3-4 смени (од тие кои ги "пријавува").

  Ама малце се поднапи ли некоја вечер во кафана или слично, две три недели се замара со бившата му. Дури љубоморни испади имаше пошто оваа си нашла нов пријател (разведена е, не е осудена, фала Богу).

  Така што ако ги сфатите за озбилно дури и стварно да ве засака, од тоа негово наизменично топло ладно ќе ви прегори бојлерот посебно ако сте од озбилните знаци.

  Со Стрелци не знам како си одговараат, ама они можат многу добро да ги разберат.

  И точно е тоа од погоре, загревањето и ладењето не им се игра, тактика и сл.
  Спонтано е.

  Сем ако немаат некоја цел зацртано во глава. Многу се амбициозни и издржливи ако стават нешто на памет. Е сега ако ви се посреќи таа амбиција да е одржување на врската со вас, тоа е друго.
   
  Последна измена: 23 април 2019
  На piksooki, senza.parole, Emilija97mk и 4 други им се допаѓа ова.
 3. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.367
  Допаѓања:
  3.003
  Пол:
  Женски
  браво за напишаното,само да додадам ние сме често центар на внимание и тешко ни е и често одиме во крајности ,но сме добри во се
   
  На Animali му/ѝ се допаѓа ова.
 4. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.066
  Допаѓања:
  15.981
  Пол:
  Женски
  Според мене , не си одговараат ( стрелец сум, сум била во врска со водолија) и верувај дури и мене ми здосади од тоа негово топло - ладно . Кога ставивме крај, за мене беше стварно крај . Додека пак, тој имал друг план. Ме викна да разговараме после една година, ми објаснуваше како сум била единствена девојка која ја изневерувал а покасно се покајал. Јас бледо го погледнав и му кажав: касно друже, касно. Веќе си имам дечко и верувај никогаш не би била пак со тебе.

  После ова се случи еден инцидент , ама тоа е друга тема :)
   
 5. deathinside

  deathinside Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Аууу водолија не е автобус да чекаш со неа, не па врска хахаха...
  Здраво што си во хороскоп?
  Водолија
  Одма блок, делит и фб ако треба деактивирање хаха..
  не шала на страна, поладно нешто немам видено..
   
  На Emilija97mk, LittlePinky, piksooki и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Cherryblossom9

  Cherryblossom9 Активен член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2017
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  Здраво девојки, бев со водолија 4години во врска.. јас сум близнак.. имавме некои закачки во последно време околу она кој што кажува, кој што прави.. и он знаеше неколку пати да има претеран излив на нервоза во самиот момент.. а и јас не сум поарна.. но стално после тоа сме наоѓале заедничко разбирање и сме продолжувале.. сега баш недела пред нова година ми скисна и се разделивме не се гледаме али он пак продолжува да пишува чат пат по нешто иако јас последниве неколку дена му нагласив да прекине.. од друга страна кога требаше да каже што мисли и да се смени нешто тој или сакаше да се видиме за да кажел или се расправаше како неможел веќе глава го болела и инсистира да пишам но јас тоа несакам.. Што мислите вие за сета оваа ситуација како би требало да ја сватам пошто ја мислам дека веќе сум му небитна ама срце не му дава да биде стварно крај.. И не спомнав како се жали дека за се него сум го обвинувала а нема врска и плус навистина сега он е крив затоа што последната вечер глумеше рамнодушен за тоа ако раскинеме..
   
 7. BlauAngel009

  BlauAngel009 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Бев во врска со водолија,ете сега ми е бивши...
  Значи од мое искуство:

  Едно збори,друго прави,трето мисли...|(
  Непостојан до даска...Еден ден тука-утре на игнор...
  А уште и кога ќе видеше дека цело внимание му го давам е тогаш....магла у друг правец...
  Секој разговор го вртеше од сите страни -како,зошто...
  Многу ретко покажува чувства- Еднаш месечно ќе чуев нешто мило..И нон стоп се по негово или не ја бива -.-
  На крај ми пукна филмот и двајцата ставивме крај:|
  ... Така да...друг пат памет:rofl::lol::lol:
   
  На Feminka22, GirlLove и hermosa им се допаѓа ова.