1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

  1. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496


    Leleee srceee .. CHestito... :) bash mi e milo :) .... Inache za ova so jarcive ... Jas tipot go imam i viknato na kafe i se .. ALi veke reshiv da ne mu pishuvam prva na msn.. Da oladam malce ..:) Pa dokolku mu znacham neshto on neka vine na kafe itn.. Inache znam deka se srcinja koga kje se zaljubat.. :inlove: Fala inache na sovetite.. Stvarno ste najdobri ..
     
  2. sweety.91

    sweety.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7

    Јас едноставно неможам да го сфатам, на моменти ми кажува дека ме сака и сака да биде со мене, а при секое карање ми кажува да раскинеме ;(
     
  3. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    ah src..4god i poveke se u prasanje ama kaj mene dr e mnogu komplicirano..inaku se pominale i kavgi i problemi..i sto ne..nauciv ja mnogu

    Ahhh srckaa veruvaj i ja imam projdeno mnogu so mojot tvrdoglav jarec :D mozebi sum pomala od tebe ali mislam deka iskustvo nema vrska so godinite ako treba nekoja pomosh slobodno pisi sigurno ima resenie...;)Pozz Juliiee

    Poppiee Falaaa srckaaa ;) U kratki crti i posto sum od Ku se nadevam deka ke me razbresh vaka beshe so mojt :D Vikam ga ja na stranu u edno net kafe da iskocimo on iskaca i ja mu vikam slusaj da ti kazu glupo e preko drugi da idemo vidu deka ne biva pa ja resi da ti kazu da svigjash mi sakam da bidu ss tebe ama da ti kazu ja ne se muvam heheehe :D Nema da te tepam ili da te vrzu na stolicu samo me interesira tvoe mislenje hehehe :D Samo direktno i iskreno!! I se fativme i posle nekoe vreme koa se zblizivme mi vika on na mene znaesh na sto me fati ja vikam na sto pa na onoj direktno dovagjanje ja mnogo cenu iskrenost i iskren sam nikoj do sg ne e takoj doshjaa hehe :D i za natamu znaesh :inlove: Se nadevam i ti posakuvam najiskreno deka ke go osvoish jarecot zasto stvarno se prekrasnii...

    Јас едноставно неможам да го сфатам, на моменти ми кажува дека ме сака и сака да биде со мене, а при секое карање ми кажува да раскинеме ;(
    hehhe sweety ova ist kako mojot jarec ist problem sum imala :)
     
    На Acka22 и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Дефинитивно чудни и тешки особи!!Така ме изнервира прееска.. :@ ама ај..добро можно е толку да се во стил е сеа ке видиш ти???..значи ако си нервозна ако он те нервира со нешто и му го кажеш тоа..по некое време бре исто ќе ти врати..и ако малку период со него се однесуваш поладно..не заборава пусти инат истото ќе ти го прави :envy: ..а колку знае да биде срце и на зборови душа..ахх
     
  5. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Леле Јуле....како мене да си ме опишувала, и не само Јуле, сите карактеристики опиш...тука си ги имам...буквално се...јас сум јарец, ама значи кога би била машко не би се сакала себе за девојка, сопруга итн...најсериозно....еве јас од тоа како дечко ми се справува со мене....се да биде по мое...многу му е тешко ама тоа е.... имам и другарка јарец истото е :( стварно тешки сме за соживот....јас барем прилично тешка...нема проблем додека се е по мое, ама ако не е...тешко негово...во љубовниот живот компромиси не правам, ќе пукнам ама не се јавувам прва, ќе пукнам ама по мое ќе излезе, знам дека не треба така ама пусто нешо посилно од мене, не ми дава да се однесувам поинаку..иако сум свесна како се однесувам....а за со него, мојот совет...или подалеку од него :rofl: или биди спремна да попушташ, и да си и на второ место...пред кариера, матерјалното и слично...знам по себе... ;( поздрав
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ох Енца Енца.. :) ..немој не сте до толку лоши..факт е дека инатот е многу голем и прави проблем ама во суштина јарците се многу осетливи..еее знам..колку пати сум попуштила ама тркалото се врти..така да и обратно се има десено :D ...и упорни се и кога сакаат сакаат вистински.. :)

    П.с. Џули е не Јуле :D ме грешат некои.. ;)
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Џули сори плис .....
    инаку да, многу сум осетлива и јас, и добро можеби бев престрога :!: ама сум баш у расположение кога си го мразам карактерот, а поинаку неможам :sweat: па можеби и затоа претерав... :?: ...ќе најдеш ти начин, верувам ;) ....ама па вредиме бе и да ни попуштите малце :rofl: шала...поздрав
    а да...најважното...и кога сакаме, стварно сакаме...и сме упорни многу....како и за се останато впрочем :rofl:
     
  8. sweety.91

    sweety.91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    7
    Сакам да се смени малку ама он секогаш се си тера по негово, веке не сум сигурно дали ме сака искрено или не. Незнам што да правам, многу сум тажна ;(
     
  9. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    За јарецот се вика: што ќе намисли, тоа остварува.
    Па сеа мислете. :D
     
    На SnowWhite8 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. poppie

    poppie Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    759
    Допаѓања:
    6.496
    Жалам што вака ќе се " избацам " .. Но морам пак да пишам .. Се е океу со типот... :) Он прв ми пиша и тоа : <3 . ...
    Се беше океу и ми кажа дека кога ќе оздрави ќе се видиме... Но еве го нема да пише .. А поминаа више 2 дена .. :(
    Неќам да му пишам прва пак... Дај кажете што да направам. .. Се е океу и стварно сакам да искочиме, а сеа го нема :(
    A и што заборавив да пишам .. Он си се става на мсн али не пишува! :(


    Help me girls!
     
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    УФ! Навистина е така :lol: :wasntme: :inlove:
     
    На bubi11 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Не ги прочитав сите коментари, ама јас сум јарец и ќе прокоментирам. Вака: јарците се големи инаети, макар и да сакаат нешто, ќе одат против тоа само да биде по нивно. Порано мислев дека како се чувствував сите околу мене ги знаеа моите чувства, дали сум вљубена или не... Но сега скоро приметив дека сум била мн ладна и дека не сум ги покажувала емоциите. Сите јарци се такви-ладни. Но кога сака, сака многу! Сака да биде сакан и постојано тоа да му се покажува и докажува, а ако престане партнерот да му кажува те сакам, јарецот се чувствува запоставено, како да ја снемало љубовта. Сака искреност и е искрен. Не знае да лаже, а кога лаже веднаш се фаќа во лагата :lol: Не се сомнева, ниту го проверува партнерот дали е верен, не верува на други, но кога ќе примети нешто-остава (така е најчесто или може да биде премногу љубоморен). Вреден е и сака предизвици. Кога ќе започне нешто го довршува, макар и да нема време за одмор. Не обожава да троши многу, троши доколку е неопходно. Малку се скржави, но ако сакаат некого ќе му го подарат цел свет! Така да и да не ви покаже дека ве сака, знајте дека ве сака! Премногу се врзуваат со партнерите и очекуваат целосна подршка од нив, затоа подржете ги да знаат дека ги цените и се гордеете со нив, така нема да ги разочарате. Доколку нешто не ви е јасно за јарецот, прочитајте во хороскопот што е објавен на фемина, се е точно! :lol:
     
    На GirlLove, мкд98, starbucks и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Горе, доле скоро се е добро опишано...Е сега да не генерализираме..зависи и подзнак и цела натална карта..Ама за знакот тука е негде се точно
     
    На Loli4ka444 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Да доста зависи и од подзнакот, ама знак си е знак :D
     
  15. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Ау да ептен добро си опишала, ама не знам за оставањево баш, на мојов секогаш кога ќе ме изнервира јас му викам да раскинеме, а он ми вика ама сега не се зезај, ќе ми се јавиш за пола саат, ќе се каеш и слично :inlove:
     
  16. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Така вика оти јарците се многу горди и нема шанси да побараат први. Колку и да им е тешко, ладни се и се прават ко се да им е рамно, а не е така.
     
    На GirlLove и bubi11 им се допаѓа ова.
  17. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Јарец = моето најлошо искуство во животот! :tmi:
    Се надевам не ви се погодиле и вам некои вакви јарци... 2 години трпев се и сешто, од најмали до огромни глупости за на крај да ме исполаже и извара со мојата "најдобра" другарка! Не знам колку има ова врска со хороскопскиот знак, но ете само го споделувам искуството! ;)
     
  18. Lil-bitch

    Lil-bitch Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2010
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    22
    Хехехехе скоро све е точно :) :) иам 3 месечно искуство со јарец и многу добро ги опиша :D :D браво!!! :clap:
     
  19. e.m.a

    e.m.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2010
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    12
    hmmm veke 5 godin sum vo brak so jarec,i znam deka treba da si mnogu hrabra pa da si so eden jarec, i treba da imas celicni nervi, bidejki sakat da im ide se po svoe, ali ja sum skorpija i ne mu pruzam toa :!: zadovolsto,so vreme sev doaga na svoe mesto. imat i dobra strana na primer rabotlivi se i na semejstvoto i pruza sve sto im e potrebno za soliden zivot. Ako sakas da bides so jarec srekna ,ne treba da pravish mnogo pitanja :x kade i zasto ne saka komanda i taka, pa luge sme i sekoj od nas ima maani, ,mislam sve dok ima ljubav megu sebe treba da praime malku popust :inlove:
     
  20. Schmetterling

    Schmetterling Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    14
    значи се што сте кажале до сега е точно од збор до збор...ја 2 години одам со јарец и стварно се тешки,многу ме нервира инаетот и тоа што се ладни :@ на моменти се чудам што луѓе ќе беа |( ја инаку сум стрелец :)