Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  Од живо проценување нема подобро. Може вака и ѕвезди да симнува а во живо спротивност од 360 степени. Ова од искуство. (facepalm)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.709
  Допаѓања:
  98.789
  Пол:
  Женски
  Скроз, затоа и скоро на ништо и не му верувам. :)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.183
  Што да кажам..никако. Господ на помош само. :u:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.320
  Допаѓања:
  87.552
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl::rofl: што бараш со јарец.
   
  На celineparis му/ѝ се допаѓа ова.
 5. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  701
  Допаѓања:
  2.183
  Обично не се занимавам со хороскоп ама веќе кога сфатив касно беше. :rofl:
   
  На Outlook и buba4e89 им се допаѓа ова.
 6. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.475
  Пол:
  Женски
  Абе што рогови си барате со вакви ?
  Што подалеку од нив ! И другарка имав јАрец и со еден јарец излегував , што да кажам освен катастрофа луге .
   
  На Amona му/ѝ се допаѓа ова.
 7. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.602
  Допаѓања:
  86.833
  Пол:
  Женски
  Користиме надимаци. Не за секого и не е задолжително да минат месеци и години, пак да почнеме. Некои луѓе ни сраснуваат побрзо и полесно.:D
  Е, сега... срце, бејби не се надимаците. Ама, тоа ваљда е ствар на креативност. :D
  И доста не рекламирате. Луѓето ќе се настрват на јарците,баш да проверат дали се такви ко што викате. :P
   
  На jovana03, Amona и GirlLove им се допаѓа ова.
 8. Amona

  Amona Активен член

  Се зачлени на:
  26 август 2017
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Јас сум близнак а мм јарец.:doh: Цело време на работа мисли... уууффф па коа ке почнеме да се препираме, он секогаш си мисли дека е во право а и јас не попуштам....:@ почнавме др. Google да го викаме.... :lol:инает невиден, шармер, понекогаш мн. Ладен ко санта дома да чувам... |(:emo: ама пак си се сакаме :lol::inlove:
   
  На Persephone, crazylady, Acka22 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. strawberry06

  strawberry06 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  484
  Пол:
  Женски
  Јас едно време излегував со еден јарец и можем да кажам дека се тврдоглaви,ладни,тешки,инаетливи ама и шармантни со доста саркастичен хумор. Не е лесно човек да се снајде со нив и тешко ги искажуваат чувствата но кога сакаат некој се верни. Сепак тешко се отвараат и доколку му дадат на некој да се приближи тоа значи дека имаат целосна доверба во нив. :D
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  3.092
  Пол:
  Женски
  Мојов јарец живееше во некој паралелен свет каде никој не знае што се случува а многу интелегентен, многу доминантен, сака да се чувствува како маж а ти покрај него како жена, ако му ги размазуваш сетилата ќе почне да преде ама тоа кратко трае, брзо се враќа на таа негова студ и оддалеченост. Ама и тогаш се грижи, многу, не сум почувствувала таква грижа од ниеден друг знак, дури и татковска грижа на моменти, дали си гладна, неспиена, дали ти треба одмор, на тој начин покажува грижа. И ниеден друг знак не бил толку против тоа јас да плаќам, и ова повеќе јарци ми го потврдиле.

  И сите го сакаат. Од мајки до стрини се вљубуваат во него, ем убав ем елоквентен. Ама неиздржлив. :)
   
  На GirlLove и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.475
  Пол:
  Женски
  Со срека со нервите :)
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.709
  Допаѓања:
  98.789
  Пол:
  Женски
  Оп од заебанција и обични муабети, почнавме и да искачаме. Немав план до тука да стигне работава ама ај :D Добро еднаш ама кај и да е ќе биде и вторпат, требаше вчера ама ништо. Туку овој е изневерен јарец во минатото...некако нема доверба во љубовта више и цело време потенцира тоа. И ми збори не знам, ќе видиме каква си, уште не те познавам, во ништо нема доверба, па и му викам ќе ме запознаеш, ми вика се надевам. Криво ми е шо сум искрена, а ради тоа од минатото шо се го сфаќа некако со резерва. Како и да е, се труди, упорен е, намерно вчера не искочив за да се труди уште повеќе. Ама и многу е зафатен, семејството му е на прв план, викендов требаше да излеземе ама не излеговме пошо беше на ручек со неговите. Ми требаат совети, како да го убедам повеќе да ми верува, да ме запознае уште повеќе... Мислам сепак чим ми дава шанса и се труди да искачаме сепак имам шанси и се тоа ама комплицирано типче е :D Не дека верував многу во хороскоп ама вака гледајќи и читајќи до негде има стварно врска, поготово за јарциве се е точно у тоа на фемина шо го пишува. Изгледа јаки нерви ќе ми требаат :D
   
 13. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.037
  Допаѓања:
  20.548
  Пол:
  Женски
  На јарците им треба време за да почне да ти верува, за да дозволи да допреш до него и едноставно да се опушти пред тебе. Само трпение и ќе успееш.
  Јас сум јарец и ти кажувам какви сме.
   
  Последна измена: 12 септември 2017
  На IM.TMKQ и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 14. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.876
  Допаѓања:
  11.475
  Пол:
  Женски
  Мене месечината ми е во Јарец ... Има ли некое значење ова?
   
 15. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  I jas jarec i toj jarec...ode ni nekako tvrdoglavi i dvajcata..... :lol:
   
 16. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Машки
  Lele be tolku li sme losi nie jarcite a pa ja sum jarec ama ne e tolku crno se auuu
   
 17. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  heheh losii ste i toa kakoo samoglavi,ladni itn :P
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.628
  Допаѓања:
  19.874
  Пол:
  Женски
  И јас се чудам, јарците се најдобри. Кај има како нас, добри, лојални, другари и помалку тврдоглави. :D
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. EraBon

  EraBon Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  587
  nie od zenskiot pol dobri sme ama od maskiot nee!! :D
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 20. diskreten32

  diskreten32 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  2.813
  Пол:
  Машки
  A ova ne e fer znaci maskite se katastrofa a zenite se top aaaaaa izgore igraga ne igrame taka haha
   
  На EraBon и IM.TMKQ им се допаѓа ова.