Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  21.756
  Пол:
  Женски
  За искажување чувства цела вечност на јарците им треба. Дури и искрено јарец да сака, ќе се прави ладен, додека тотално не се внеси во врската и веќе нема каде да бега. :D

  Во крвта ни е тоа. 8)
   
  На realGirl, crazylady, Justicija и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Weird0

  Weird0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  931
  Пол:
  Машки
  Јарец, многу дава, кога гледа дека она тоа го заслужува.
   
  На realGirl, Ubav zivot, IM.TMKQ и 5 други им се допаѓа ова.
 3. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Комбинација јарец и јарец? Енибади? :)
   
 4. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  Точно. И не се така ладни како на прв поглед.
   
 5. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.351
  Допаѓања:
  14.807
  Пол:
  Женски
  Мм е јарец. И освен инатот и тоа што многу држи во себе друго не ми смета а и не знам друка карактеристика.
   
 6. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.571
  Допаѓања:
  44.371
  За јарец треба коза само. Сѐ останато е зоофилија... :!:
   
  На Milobebence, IamSexyAndIKnowIt, MarigoldA и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Loli4ka444

  Loli4ka444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2017
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Мажите јарци какви се во секс?
   
  На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.378
  Пол:
  Машки
  Kako bikovi
   
  На Milobebence, Cleonika и DAngel им се допаѓа ова.
 9. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Мене ми се погоди тешка мрза, пали само на туркање, повлечен срамежлив, ми титкаше за да му се јавам хахах, неодлучен, ама ептен ..не издржав, го откачив ...
   
 10. HerMajesty

  HerMajesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  561
  Пол:
  Женски
  Од моето досегашно искуство можам да кажам дека се премногу принципиелни лица кои држат до себе. Многу повеќе се фокусирани на себе, своето однесување, своите одлуки. Важна улога во нивниот живот игра семејството и се доста конзервативни. Во поглед на љубовта играат доста игри, прават многу тестови и калкулираат, но ако се вистински заљубени мислам дека нема сила што ќе му застане на патот и ќе ги спречи да ја искажат својата љубов. Големи романтичари и ептен се нежни и емотивни.
   
 11. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  344
  Допаѓања:
  2.657
  Тврдоглави, инаети и ќе ти вратат кога најмалце очекуваш.
   
 12. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Не знам како ама успевам :D Ме сака па изгледа затоа, тешко му е да ги искаже вистинските чувства понекогаш. А сака се што е направено романтично од моја страна и ептен емотивен станува во таквите моменти - па романтични сме и двајцата. :D
   
  На IM.TMKQ и poppie им се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  21.756
  Пол:
  Женски
  Што си ти во хороскоп? :)
   
 14. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Вага
   
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.787
  Допаѓања:
  21.756
  Пол:
  Женски
  Сте се погодиле според хороскопот. :D
  Јас сум јарец, имам другарка вага, но многу е неодлучна.
  Можеби во врска тоа е и плус, добро се надополнувате.
   
 16. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Конкретно во врската одлучувам повеќе јас, ми препушта мене, секако тоа се некои работи како патувања и сл. Тој е посмирен од мене и повеќе размислува. Добро се држиме.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Loli4ka444

  Loli4ka444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2017
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
  Јас сум риба, дечкото јарец не можам да поднесам тоа што е толку ладен
   
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.571
  Допаѓања:
  44.371
  Од кога хороскопот и религијата одат рака под рака?
   
  На lovestoneddd му/ѝ се допаѓа ова.
 19. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  3.488
  Пол:
  Женски
  Не одат
   
 20. deathinside

  deathinside Активен член

  Се зачлени на:
  4 август 2019
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Леле ве читам овде како за водолија да пишувате а не за јарец, хаха, бившиот беше јарец и подобро суштество и по романтично нема да сретнам на планетава, вага беше во подзнак, ама тој инатот негов не раздели...