Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

 1. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Еве ме и мене вплеткана со еден јарец. Уште од самиот почеток страшно кинев нерви со нашата не-комуникација т.е. три реченици...Ама не сфаќав ништо озбилно и сеедно ми беше сме пишеле или не. И така конечно се видовме и оп одма друга особа во живо муабет, поклапање енергија се топ. Ама комуникацијата онлајн катастофа, знае по некоја емоција да каже ама у 10 дена 1 може да се случе тоа :swear:. Е сеа пред некој ден му го пререков сето тоа и некако се повлече скроз, нема добро утро нема добра нок и некои работи што ги имало малку. Сега е само приквечер :Како е? и толку, му одговарам и не ми праве сеен со саати. Кинам нерви! Се извинив, кажав сум избрзала( А не сум!!), ама ајде дека јарец....И пак ништо 4 дена е вака. Можно е да изгубил интерес, чисто да знам на што сум, пошто да го прашам нема да добијам одговор. Како да постапам феминки, поискусни со јарци има?
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Машки
  У...пМ.. колку е тешко со нас. Освен..да ти посакам среќа, не знам што да ти кажам :D
  Ако не, само во живо зборувајте :D :D
  Зависи, до тебе..дали има изгубено интерес.
   
  На GirlLove, LadyC и Adriana.O им се допаѓа ова.
 3. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Дали да го ставам на убав игнор или не, така па може скроз да се оддалечи, па ако се оддалечи ради овој муабет нека оде у пм, од друга страна не сакам да оде у пм ми значе. Ааааааа женски :drunk:, совет со ладна глава ми треба...
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  7.463
  Ах баш сме срцки :D Инаку јас сум јарец и да поладни сме, не се зближуваме многу со луѓе, држиме дистанца, тоа ни е одбранбена бариера. Потешко се зближуваме со луѓе, ама кога ќе се зближиме тоа е толку силно. ИЗгледаме многу ладни и кога не е така. За комуникациката онлајн тоа зависи од човек до човек, некој повеќе онлајн, некој повеќе во живо комуницира, нема врска знакот. Тој можи да изгледа како мраз, а да има чуства за тебе, ова како пример, тоа е типично за јарец. А тоа шо си му го рекла, го имаш изнервиран, кај сака јарец некој нешто него да му кажува како прави :D А тоа шо го нема со сати да ти врати можи да биди и намерно. ЗА инает :D Типично за јарец за пусти инает скроз ќе те игнорира. Треба стварно нерви за јарец. Ама ако успееше да го освоиш тој ќе биди твој за секогаш. Колку повеќе ќе правиш за него, тој дупло ќе прави за тебе. САмо немој да го лажиш и немој никогаш да го напнуваш, оти така ќе избегам. Стави го малку ти на игнор, нека те нема некој ден, ќе видиш, тој ќе пиши.
   
  На GirlLove, *Amethyst*, elenaeli22 и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Машки
  За се се сложувам. Ама болдот и не-болдот не одат заедно. И не, нема да пише..ако е на игнор.
   
  На Adriana.O му/ѝ се допаѓа ова.
 6. deskarada

  deskarada Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2011
  Пораки:
  681
  Допаѓања:
  7.463
  Ако му значи ќе и пиши. Посебно да го стави 2-3дена на игнор. ЈАрец игнориран, кој можи јарец да игнорира :rofl: Ако ја бендисува девојката, кога ќе види дека ја нема, чудно ќе му биди, тој ќе и пиши. Ама не и, ова како пример, некој да го дави денеска 10пати да му пиши.
  Ама пак, знакот игра голема улога, ама и од човек до човек, некогаш и подзнак зависи.
   
  На GirlLove, *Amethyst*, Cutiepie1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Леле прво искуство со јарец, верувајте цела тема ја прочитав. Сега да го игнорирам или не, не сфатив, пошто ако се трудам многу ќе изгледа го напнувам ако не ќе мисле не сакам се имам повлечено и толку. 3 саати ми нема вратено, зошто спомнав ахххх зошто. Убаво знае дека ми значе, не кријам ништо за вака од едно преречување ах леле...Ме исече у корења, како ли да издржам да не му пишувам.
   
 8. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Машки
  Што дали да му пишувааш..викаш дека ти нема вратено. Не му пишувај..пиши што ќе биде, баш ме интересира.
   
  На deskarada и Adriana.O им се допаѓа ова.
 9. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Важи ќе ви кажам кажам ако има новости. Фала ви :inlove:
   
  На deskarada и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 10. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Мој совет остај го нека искулира.
  Ако треба да бидете заедно ќе бидете. Јарец ,нејарец нема тука правила секој човек е различен ете некои особини има слични ама сеа тој ако не сака комуникација ти и на глава да се превртиш џабе.
  Неможе само едната страна да се труди да знаеш, тоа не е здрава врска.
  Со форсирање не бива ништо.
  Ако му значиш ќе се потруди и он, а не само ти.
  Среќно!
   
  На *Amethyst* и Adriana.O им се допаѓа ова.
 11. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Знам дека ќе пише,еве јас нема да пишувам,ама тоа што ни сеен не ми праве според мене е непочитување за една таква банална работа и уште толку сум лута.
   
  На Elf и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 12. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Па намерно ти праи така.
  Има инат дечкото очигледно сака да се напнеш, ама искулирај не му пишувај чим знаеш дека ќе ти пише. Не се напињај па и ти уживај :D:hug:
   
  На Adriana.O му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Се ќе беше по лесно да не развивав филмови у главата, од една страна знам дека ќе пише од друга па си викам нема 4 дена срценце, бакнеж може би се предомислил. Почнувајќи од сега го ставам на игнор и ако пишува ладно ќе му враќам, незнам како ќе издржам ама морам. Али филмови и драми какви што може шкорпија да развије у главата аууу... психички се казнувам за нешто што сум исправна.
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 14. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.752
  Пол:
  Женски
  @Adriana.O јас сум јарец, и мој совет ти е да не му пишуваш, ке видиш како ке му стане чудно и како ке почне да ти пишува.
  Ние не можеме да поднесеме да губиме, така и тој не би поднел да те изгуби или пак да го игнорираш :D
  Затоа, стрпи се и не пишувај 8)
   
  На GirlLove, Adriana.O и deskarada им се допаѓа ова.
 15. Adriana.O

  Adriana.O Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2017
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  303
  Пол:
  Женски
  Се стрпив, ама пукнав мислам :whew:. И примети дека ме нема и одма почна да се улизува, а јас онака ладно и уште толку по упорен па попуштив малку. Значи можело да се покаже по некоја емоција :rofl:. Фала женски на советите:l:
   
  На deskarada и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 16. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.752
  Пол:
  Женски
  @Adriana.O тоа е сите што ти го кажавме :lol:
  Мило ми е што конечно почнала комуникација меѓу вас :inlove:
   
  На Adriana.O и deskarada им се допаѓа ова.
 17. Cutiepie1

  Cutiepie1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2018
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  1.409
  Пол:
  Машки
  Сигурно е РАК во подзнак 8)
   
  На *Amethyst* и Adriana.O им се допаѓа ова.
 18. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  2.947
  Пол:
  Женски
  А да се праша и обратно како со женска Јарец :l::l::l:
  Си го сакам хороскопскиот знак, и да често ми викаат ама си ладна, се виде кој сака тука. Демек јас не сум сакала :?::?:
   
  На GirlLove, *Amethyst*, Adriana.O и 1 друга личност им се допаѓа ова.