1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

  1. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.751
    Допаѓања:
    9.817
    Пол:
    Женски
    @Little_girl остави го, сам ке ти пише.
    Малку јарците додека да почувствуваат сигурност играат на карта топло-ладно.
    И со тие прашања во врска со бившите сака само да види дали си расчистила емотивно со нив.

    Во случајов не му пишувај, сам ке пише, јарците не сакаат да бидат игнорирани.
    Ја сум јарец и дм е јарец исто:D ама во случајов јас бев таа што играше топло-ладно а он истите муабети ми ги правеше за бивши :rofl: после кога сфати дека сум на чисто со мои емоции тек тогаш почна да се отвара кон мене и да ми изразува чувства.
    А секој ден до ден денешен он прв ми пишува :lol:
    Дај му време ама и не му иди по кејф многу, биди своја ама не и недостапна зашто нас јарците тоа многу не лади.
     
    На buba4e89, GirlVolley, deskarada и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Во ред нема да му пишам повеќе јас, ако сака нека пише он ако не да сме живи и здрави. Мене ми е само иронијата што на негови години се понаша вака ама тоа е :) Фала ти :*
     
    На Justicija и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  3. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.751
    Допаѓања:
    9.817
    Пол:
    Женски
    @Little_girl немаат врска годините 8)
    дм пример е помал од мене а у памет е далеку позрел и постабилен од мене :D
     
    На GirlLove, Cutiepie1, deskarada и 2 други им се допаѓа ова.
  4. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.932
    Допаѓања:
    31.249
    @Little_girl ох лав и јарец :D
    Немој само да го напнуваш, никако, остави му малку време не му пишувај, ќе види дека те нема, сам ќе пиши :D
    Јарецот оди полека, но сигурно, преиспитува работи. Можи и намерно сега така да ти прави да го нема некое време.
    Игнорирање најмногу го нервира јарецот, кај смее тој да биди игнориран :devil: :rofl: Само немој премногу па, да биди на секое :D
     
    На buba4e89, GirlVolley, *Amethyst* и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.824
    Допаѓања:
    19.433
    Пол:
    Женски
    Забораиле да ти кажат дека јарецот е премногу ладнокрвен !
    Значи за да допреш до него ќе ти треба долго време , но ќе го освоиш тој ќе сака целосна контрола врз тебе !
    Доминантни се!
    Диминација врз лав??? Лавот кој е цар никогаш нема да дозволи некој да го доминира ,лавот е главен секаде !!
    На јарец ако му тераш инает наеднаш ќе слушнеш дека другиот ден си нашол од нигде никаде друга и те избришал од животот! Одмздољубиви се претерано !
    Извини вака ова го пишам за добро твое , но ова е пиши пропало !!
    Ги мразам јарците прави ѓаволи се !!
    Најзлобни се прво Шкорпиите ,па после Јарците !!!
     
    На buba4e89, darlingdragon и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
  6. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.751
    Допаѓања:
    9.817
    Пол:
    Женски
    @Justicija :rofl:
    Не сите јарци се исти!
    Кај мене поладнокрвен беше девицата а сегашниов дечко без проблем ми искажува чувства и во секои негови планови ме вметнува и мене.
    Доста влијае и подзнак а и месечина што е.
    Кај мене во врска со овој тип сме добро погодени и со подзнак и месечини... Така да не е само знакот што влијае.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.824
    Допаѓања:
    19.433
    Пол:
    Женски
    Те молам немој да ги бранеш
     
  8. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    ^
    Дечко ми е јарец и не можам да се сложам со ништо што напиша :|. Или пак да го сфатам како предупредување, за некогаш...:D
    Искрено не гледам поврзаност на нечиј карактер со хороскопскиот знак ама еве дека темава е активна ќе коментирам. Јас сум вага, и одлично се сложуваме. Можам да кажам дека до сега најдобро ми се има погодено, а сум била и со близнак (кој демек е најкомпатибилен со вага) и со девица и овен (кои испаднаа УЖАС).
    Премногу се сложуваме, ако се деси да се искараме никогаш не ми терал инат, напротив гледа што побрзо да решиме и да не бидеме лути. Фин е, културен, претпазлив, има почит према другите.
    Све у свему, топ Јарец :D:D.
     
    На Cutiepie1, deskarada и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  9. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.751
    Допаѓања:
    9.817
    Пол:
    Женски
    @Justicija Не бранам никого, само имам различно искуство од твоето...
     
    На deskarada и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  10. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.932
    Допаѓања:
    31.249
    Јас сум јарец и не се сложувам за некој работи. Точно треба мн време за некој да не освои, не можи со нас преку ноќ.
    Ладнокрвно изгледаме, не сме. НАпротив сме многу емотивни, а тешко се заљубуваме и имаме бариера околу себе. Е кога некој ќе успе да ја помине таа бариера и да се чуствуваме сигурно, е тогаш можи да се види како јарецот можи да сака, премногу и секогаш да биди верен.
    А кога некој не не интересира, не можиме да глумиме.
    Инаку да, инает и тврдоглави :D
    За доминантни не баш, барем јас не сум, сакам еднаквост.
    Ако му згрешиш на јарец тука е завршено и ќе памти цел живот. Ќе те избриши од животот ако му згрешиш без око да му трепни колку и да го боли, ама за да појди со друг/а одма, не.
    Ако го гушиш, испитуваш ќе избега.

    Лавот е прилично напорен, затоа пишав погоре ох :D Не знам ако лав и јарец би било :D
    Ама делува често и карактерот кај човек, подзнакот можи да е подоминантен од знакот, зависи.
     
    Последна измена: 11 ноември 2020
    На Ang_ela, IM.TMKQ и *Amethyst* им се допаѓа ова.
  11. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со ова, јарец сум со подзнак лав :):)
     
    На *Amethyst* и deskarada им се допаѓа ова.
  12. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Јас сум му 5ти лав во животот. Вика од нив косата ми падна а нема коса сеа да му се крене коа дозна дека и јас сум лав. Хахахах..како и да е, значи си функционира он со лавови, го влечат изгледа. Што сака нека праи јас сум исто ладна и инат така да може да го заборавам на три четири али пред тоа давам шанса секогаш и се трудам.
     
  13. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Сакам да го освојам ете ама јас многу мразам игри, искрена сум многу и отворено си кажувам се а у денешно време не го цени никој тоа очигледно само гледаат да те зафркнат и искористат. Ќе го остаам ајде недела дена и после ќе му пишам..ако и тогаш е ваков ќе си добие Х засекогаш и чао пријатно.
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.206
    Пол:
    Женски
    Има разлика помеѓу машки и женски јарец.
    Машките јарци се добри и фер, сакаат да помогнат ако видат дека е потребно и се трудат да останат позитивни.
    Женските јарци што ги познавам знаат да бидат терсене и песимисти.

    Но и покрај сето ова, гледам да не судам никого според хороскоп, ни позитивно, ни негативно. Глупо ми е. Само кажувам од мое искуство што имам забележано досега.
     
    На Cutiepie1, *Amethyst* и Izaabella им се допаѓа ова.
  15. kate-84

    kate-84 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    14
    Bi sakala da dodadam uste nesto za maskite jarci, mislam deka se i po malku lazgovci iskreno, sakaat da osvojuvaat i ke napravat se za da bide po nivno, igraat toplo ladno na pocetok da. Mislam, no ne tvrdam i deka znaat da bidat neverni, odnosno koga neso ne im odgovara da se prefrlat kon osvojuvanje na druga licnost. Koregirajte me ako gresam.
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.824
    Допаѓања:
    19.433
    Пол:
    Женски
    И јас сум вага , а бившими беше јарец , секогаш мораше да биде по негово , и да ме откачи после 7 гидишна врска , и одма ја затрудни најдобрата другарка ,за 3 години 3 деца и има начукано !!
    Тврдоглави,доминатни ,ладнокрвни , љубоморни , безкомпромисни ,секогаш да биде како тие што сакаат и итн ..
    Јас само овде на темава гледам позитивни коментари за јарец , сите што ги знам и астролози се имаат согласено со мојата теза за јарците
    Јарец и ѓавол за мене е исто ,нема разлика!
     
  17. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Искрено на мојов му замерував што ни малце не е љубоморен :D Воопшто не е доминантен, јас сум подоминантна во врскава. Не знам, се' што напиша во моето искуство се покажало сосема спротивно. Ама па ќе кажам, не верувам во поврзаност на карактер со хороскоп, само онака ми дојде да коментирам :).
     
    На deskarada му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Нели скорпиите беа ѓаволи? :D
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.824
    Допаѓања:
    19.433
    Пол:
    Женски
    Не тие се психопати,социопати
    Пишав погоре на прво место се шкорпиите ,на второ јарците и крај !;)
     
    На Cutiepie1 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
  20. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.964
    Допаѓања:
    38.903
    Пол:
    Машки
    Дали, тогаш, според тебе најако комбо што постои и го дрма цел универзум е Јарец и Скорпија? Перфектната evil комбинација? :mm:]:):devil:
     
    На BloodElf, *Amethyst*, Little_girl и 2 други им се допаѓа ова.