1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко Јарец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од julie77, 15 април 2010.

  1. dragana dragana

    dragana dragana Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Покажете му дека вие поседувате јака психичка и емотивна состојба. Кога ќе флертувате со него, бидете сигурни дека само вие двајца го слушате муабетот за да тој се чувствува удобно покрај вас.
     
  2. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Знаат и од нигде никаде, за да ти се прашуваш самата, да не прават муабет. Повлечени во својата школка.
    Со нив да имаш само преголемо трпение.
     
  3. Leichka

    Leichka Активен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    8
    Да, да многу дебели нерви мора да имаш :P
     
  4. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Добра тема,дури сега ја забележав :D За јарциве можеме да збориме со денови ама никогаш нема да ги сфатиме (facepalm) Скоро се што прочитав е вистина за нив.Јас веќе 6 год сум со Јарец и до ден денес има моменти кога едноставно незнам како да излезам на крај.И да е крив ќе го сврти целиот разговор така да ти да испаднеш виновен,за инаетот и за тоа колку може да држат лутина едноставно се неверојатни мојов и на неговите кога ќе се налути не им збори, незнам како издржува хах
    Од друга страна па и имаат и доста позитивни карактеристики.
    Нервите и толеранцијата треба да ти бидат на високо ниво очигледно бидејки со нив на избувлив начин нема да се излезе на крај,мора што и да сакаш да кажеш,да одбереш правилен начин а не е дека нема да сфатат само се прават бидејки нели тешко им е да кажат извини.
     
    На Acka22 и julie77 им се допаѓа ова.
  5. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Уууу сега видов дека биле тешки јарциве, и многу тврдоглави:(:(
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    @Kala22 Баш фино што имаш искуство со Јарец. :) Сподели уште нешто, каков е или како се однесува со тебе ... Посебно во емотивниот дел каков е ...
     
  7. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.628
    Допаѓања:
    251.209
    Пол:
    Женски
    Јас јарец, маж ми јарец. 11год функционираме, најверојатно пошто не верувам во хороскоп :D
     
    На BabyStyle и ozbilnazena им се допаѓа ова.
  8. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    415
    Допаѓања:
    543
    Хаха сепак без разлика на тоа дали веруваме или не во хороскоп мислам дека секој хороскопски знак е препознатлив по некои посебни карактеристики :D Еве на пр Јарците по овие ,што веќе голем број членки ги навеле во темава...Каков е со мене во емотивниот дел хах да ти кажам искрено добро прашање од мое искуство кај Јарциве зборовите се ништо,мојов само на дела покажува,како што кажав Извини нема да ми каже ама ќе ми покаже на многу други начини,истото се однесува и кога сака да ми покаже љубов.Точно дека се ладни и дека понекогаш ќе се прашуваш и ќе се двоумиш во неговите чувства ама едноставно се такви и како такви треба да ги прифатиш.Ако нешто сум сфатила кај нив ништо со сила неможеш да изнудиш,со тек на време сами ќе станат поопуштени и послободни.Кога се нервозни и кога нешто ги мачи сакаат да се сами,ќе ги приметиш дека нешто не е во ред ама ако сакаш до утре прашувај нема да ти каже што е.Сега веќе не прашувам сам си кажува,треба да им се остави простор.Ние искрено не се караме не дека нема ситници што ни сметаат ама секој пат кога имаме несогласност оставаме да помине време неколку часа зошто во тие моменти Јарците можат многу работи да кажат што не ги мислат па да испадне на поголемо.Кога има нешто што ми смета му го кажувам,само што треба да бирам на кој начин да го кажам хаха тешко признаваат вина.Никогаш не ми кренал глас,знае да ме ислуша,знае да ми помогне,некој пат да ме искара,да ме посоветува,да ме гушне...Нашата врска одреден период се одвиваше на голема далечина и мислам дека и тоа доста допринесе да функцонираме како што функционираме.Ја започнавме во период каде што уште созреваш и со секакви бубачки низ глава тогаш беше љубоморен доста,сега веќе не,мислам дека се едни од постабилните луѓе.Секогаш се праведни,ама ако еднаш им згрешиш многу ,многу тешко се враќа довербата кај нив.
     
    На Acka22, мкд98 и julie77 им се допаѓа ова.
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    И по цена целосно да ја изгубат личноста која им значи многу, од пуста тврдоглавост и чудна пасивност, се повлекуваат без збор!? Чудно комплицирани се машкиве претставници на овој знак ...
     
    На Valerin му/ѝ се допаѓа ова.
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Болдот да и кога ќе сфатат дека ја губат, ја бараат премногу дури и те гушат на тој начин, ама веќе е предоцна.
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    @buba4e89 Искуство со Јарец м? :)
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Да, големо искуство имам.
     
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Според тебе позитивни и негативни црти на мажите од овој знак? Твоето искуство какво е?
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас сум Јарец и сметам дека истите одлики што ги имаат женските ги имаат и машките.
    Тешко викаат те сакам, чувства искажуваат само ако навистина те сакаат, ама им треба мнооогу време.
    Ако партнерот му е за онака, колку да се занимава можно е пред карање да го омаловажуваат и вреѓаат.
    Јарецот си ја става кариерата на прво место. Ако му стоите на патот на остварување на некоја цел, може да ве остави. Не водете инает со Јарец, но бидете покрај него кога му треба поддршка. Овие се негативни карактеристики.
    Ако Јарецот навистина ве засака е тогаш треба да сте многу внимателни да не го повредите. Ако Јарец плаче пред вас, целосно е ваш. Тоа значи дека има доверба во вас и ве смета за доволно близок.
     
    На GirlLove и julie77 им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Позитивно: Многу се посветени кон девојката, многу внимание добиваат, романтични се, тврдоглави, но се упорни во се. Мојов правеше се за мене, доаѓаше и во лето и зиме со точак за да се видиме. Делевме се, не се караат но со нив имаш и слога и пријателство. Многу сакаат да помагаат. Кога сакаат значи не забораваат ниту една дата нити па твојот роденден. Родени се да бидат сакани. И многу се верни.
    Негативно: Не се љубоморни ( ова баш и не е некоја негативна карактеристика), но секаде се мешаат. Еднаш мојот ми се мешаше во односот со моите другарки, тој си го бранеше својот став и сметаше дека е така. Сакаат да контролираат. Но, кога се повредени тие се како да ти кажам, се повлекуваат одма ќе си одат. Негативно е што незнаат да спремат изненадувања и во некои ситуации како што кажа самата ти прават нешто што по секоја цена можат да ја изгубат девојката, но тоа не го знаат. Мојот ми бранеше да излегувам со другарки во дискотека и се љутеше за тоа, ме гушеше така, па се повлеков. Од кога ќе се повлечеш сфаќаат дека изиграле лошо и веќе не е тоа тоа те бара, те гуши, трча по тоа. И така тоа е тоа.
     
  16. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Овие две ситуации ми се мноогу добро познати, посебно второто се случило на неколку пати ...
     
  17. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    И болдот посебно искосениот е точно дефинитивно. Хм, имаат значи свои посебни заеднички црти. Ама таа нивна голема тврдоглавост, сам против себе, да се повлечеш само затоа што се осеќаш неспособен да исполниш нешто или да направиш чекор напред ?? Зошто пак таа пасивност во емотивниот дел, зошто ако другава страна очекува од нив да ја водате напред врската, некако може нагло да се повлечат? Толку таа несигурност внатрешна? Или егото е пресилно кај нив?
     
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    За жал така е понекогаш сме сурови :(
     
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Мислев тој да плаче ... значи она до бол ... Навидум толку сигурни и силни, а во суштина толку се емотивни и несигурни ...
     
  20. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не, тие го погазуваат своето его. Ќе дозволат други да ги викаат папучари едно друго, но нив тоа не ги погодува. Ги погодува ако те виделе некаде со некој друг и одма извадат некој муабет за тебе. Па не сакаат кога некој ги претркува и им се прави паметен. Сакаат они да ја имаат контролираат врската ти кажав и во претходниот пост.