Како со машко Вага?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од princess483, 17 мај 2010.

 1. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
  Најпрвин фала за сите одговори :D па јас читав на повеќе страни каде што има љубовен хороскоп и на сите пишува дека вагите и водолиите многу си одговараат на сите истово го пишува си викам во право се ;)
   
 2. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  157
  :lol: Да не излезе сега дека само со лагите се карактеризираат :) :) ИМаат и доста позитивни страни . На пример јас сум паничарка, многу знам да се нервирам и да сум под стрес, а вагата моја одма знае да ме расположи и да ме смири, не дозволува да се нервирам непотребно. Знае да ме бодри, да ме теши, многу се умилкува и гали (посебно кога спие се тутка во тебе :D , значи дури спие најмногу знае да сака хахаха ). Позитивни личности се, малку се наивни за разлика од жените ваги (тие се реалистки и праведни многу), ама за дружба се супер. Омилени се во друштвото, комуникативни и имаат широк круг пријатели.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.772
  Да, да - морам да се согласам, за вториот дел кој го опиша :P ;)

  Водолии, паничарки, оф боже, е да - тоа ни е маана. Прво У! А после ааа! :)
   
 4. fatbeautiful

  fatbeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  57
  Хмм.Вага најголеми фраери не знаат да навредат но и голем манипулатори :P
  Ај ако сакате каже ми повеќе за овен и каква комбинација би биле пошто јас сум вага :lol:
   
 5. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  624
 6. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  ммм си имам работа со тие ваги, ах леле
  машки:шармантен, заводлив, духовит, дружељубив, секогаш стојат зад ставовите, лимун табиет, фраери тешки, тврдоглав
  женски: малце неодлучни, фини и комуникативни, и секогаш спремни за најдобар провод :)
  од мое искуство лично, а и многу верувам во хороскоп
  - дали некој може да ми каже рак и вага комбинација :) ?
  сите ваги што ги знам, морам да признаам се најубавите луѓе што сум ги видела
   
  На glosipgirl и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 7. elcezelce

  elcezelce Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  14.742
  Пол:
  Женски
  LadyH имаш понапред низ постовите за рак и вага комбинација :)
  Иначе и јас и дечко ми сме ваги во хороскоп и искрено се сложуваме одлично ,ма да за него лично како машко вага можам да кажам дека е многу добродушен , дека е многу голем инает ,дека брзо се лути ,дека е комуникативен ,дружељубив ,сака да биде во долга врска ... се на се јас конкретно јас немам лошо мислење за машките ваги :)
   
 8. klum

  klum Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  1
  jas oven (i pod znak oven)toj vaga?premnogu e komunikativen,sarmanten,laze,saka da se pravi interesen i maco men,inat,manipulator,romanticen,samobendisan,falbadzija.A za mene so nego vo komb.ako znae nekoj neka pise pls
   
 9. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.879


  http://www.kafepauza.mk/astrologija/vag ... mbinacija/
  Прочитај овде :)
   
 10. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  - не сум видела :) сега ќе си прочитам :*
   
 11. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.023
  А лажат ли премногу машките ваги?
  Изневеруваат или пак се верни ? :?:
   
 12. Roxanne

  Roxanne Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  119
  Спроед мое искуство вагите се многу љубезен знак кој зрачи со самодоверба и харизма. Треба да се знае само како да му се пристапи. Тие се мажи кои умеат да бидат одлични пријатели со жените и не патат од комплексот „јас сум Тарзан, а ти си Џејн“. Тип на маж кој ќе каже нешто романтично без и да се труди. Доколку станат свесни за својата привлечност (што најверојатно ќе се случи), тие ќе ја користат на многу мудар начин, а за да привлечат внимание доволно е само да се насмевнат. Тврдоглави се, но ако му објасните логички што сакате и што ви треба нема да речат не. Доцнат. Флертот е нивни начин на зборување, па љубомората на пратнерот е најчест извор на караници. Ако згреши ќе признае и ќе се извини, но само ако не е сред караница. Тие сакаат да бидат во право. Имаат еден куп пријатели и секој втор на улица го познаваат. Повеќето знаат одлично да танцуваат и на љубовен план се неверојатни. Многу директни. За нив договор си е договор. Знаат да бидат и ситничари за чудни работи.
   
  На macysh и mari77 им се допаѓа ова.
 13. Diamondkiss

  Diamondkiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  37
  Искрено јас сум вага ( женско) и можам да кажам дека се од ова досега што наведовте е ТОЧНО хахахаха! Значи стварно имаме ^некои терсене табиети но немора да значи сите...по душа сме супер, можам да кажам еден од најубавите хоро. знаци, баш САМОБЕНДИСАНИ според претходново..аххаха без замерување ;))) Па ете...имав врска со 2 ваги до сега и можам да кажам дека вага и вага не одговараат премногу бидејќи многу е досадно, нема што да правиш муабет...се гледате ко телиња...НО, за другата вага е со неа ми беше супер, сосема поразлично. ЗНАЧИ сепак е до личноста ;) А тоа знакот е слични особини итн итн...
   
  На mila25ve, heart.stealer и Roxanne им се допаѓа ова.
 14. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  348
  искрено машките што се вага многу ги мразам бидејки во врска бев со машко вага и имам двајца другари што се вага,а и братучет ми е вага
  значи машките ваги сакаат се само од корист,се да биде по нивно и имам многу лошо искуство со машко вага....
   
 15. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  276
  pa jas za vaga sto da vi kazam jas sum vaga ama zensko vaga i masko vaga mnoogu se razlikuvaat, mnogu se neresitlni i stalno baraat soveti od drugite dali vaka ili taka ,lazat сушат незнам зошто но и за ситници додека пак жените се искрени,сите машки ваги се убави сум приметила имаат премногу шарм во себе само да те погледне е доволно а и убава насмевка имаат,многу се мрзеливи све да идеш по нив ако си им досадна во брак обавезно варање тоа не им бега ,не се некои тепачи избегаваат кавги и многу внимаваат на здравјето све се плашат и за најмала ситница ке одат на лекар ,жените пак кокетираат а мажите тешко да ги познаеш кога флертуваат со други жени а и многу искористуваат ако видат дека си добар со нив и имаш долга граница на трпение све ке им требаш а кога тие тебе ке ти требаат нигде ги нема,само ако тие сметаат дека не се во трошок или не се изложени на опасност или немаат оштета може малце се скржави колку и да им е досадна жената за ништо на светот не ја даваат а резерва од страна не им бега значи нивното мото не ми чепкај жена ама јас ке чепкам твоја :lol: имаат влакна на јазикот не се срамат за ништо а ти чуди се
   
 16. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Дечко ми е вага. Ова болдираново баш точно е, се сложувам. Само што не се често на граница на неодлучност, туку се пречесто неодлучни! И тоа страашшшнооо ме нервира :@ Ок е двапати да размислиш пред да направиш нешто или пред да донесеш одлука, ама еве дечко ми претерува со неодлучноста. На него сто години му требаат да се одлучи за нешто, и на крај пак излегува дека погрешно одлучил! :D Стварно ногу ми иде на живци тоа, ама се навикнав, сега дури и го зафркавам на таа сметка. Се надевам само дека нема и јас да спаѓам во она погрешното... :lol:
  Во секој случај машко вага, каков и да е, мислам дека нема лоша душа! :)
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 17. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  397
  Не може да ги генерализираме само според хороскопскиот знак. Секој човек си е карактер сам за себе.
   
 18. nikname

  nikname Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  5
  Вага (машко, (подзнак девица)) и јарец (женско,(подзнак стрелец)) некое лично искуство ??
   
 19. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Мислам дека според мене, се добри, страмежливи, убави, љубезни, дружељубливи
  Семејството го сакаат многу.. :D
   
 20. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  126
  Исто ко за дечко ми да е пишувано.