Како со машко Вага?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од princess483, 17 мај 2010.

 1. Donatela.W

  Donatela.W Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2017
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  535
  Пол:
  Женски
  Еве јас сум вага , пиши ми како да помогнам
   
  На Dashing:) му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  И јaс :)
   
  На Dashing:) и Donatela.W им се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.616
  Допаѓања:
  5.323
  Може да ми дадете идеа за роденденски подарок. За вагава моја?
   
 4. Ygritte

  Ygritte Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2015
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  16.037
  Пол:
  Женски
  Мажот ми е Вага :Dјас секогаш се зафркавам со него дека еднаш е вака еднаш така иако е вага не е урамнотежен :D:Dинаку имаат убави очи и широко лице, тешко прифаќаат туѓо мислење и си стојат на нивниот став, сакаат да наметнат свое мислење. Не се трудев многу околу него на почетокот на врската :)мислев само онака сме излегле:):):)ама баш се запна човекот :):)карактерно сме различни, додека јас летам со идеи (типична Водолија) тој е многу приземјен. Типичен пример сме дека спротивностите се привлекуваат, инаку е посветен маж и сопруг, и семејството му е на прво место :inlove::l:
   
  На joy1 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.950
  Пол:
  Женски
  Кажете некои особини за машко вага :$
  Не сум препознала вага до сега од бифшиве али детево троа харизматично е :)
  Рак сум, дали би си пасувале?
   
 6. Purplelilac

  Purplelilac Популарен член

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  25.267
  Пол:
  Женски
  Како - никако. Што подалеку од ваги. :D

  @Feminka22 Немој со вага ништо да имаш, после од затвори ќе треба да те извлекуваме.
  Ни минута нема да помине, а веќе ќе ти чекори по раб на нерви. :D

  Не дека е правило некое хороскопов и не ни верувам многу, ама со сите што се вага не сум се согласувала.
  А ако одиме по логика дека и рак е воден знак како и скорпијата, мислам дека ќе имате тепачки. :D
   
  На Feminka22 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  мм е вага :D Ела на инста се у детали да ти кажам :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. elenaxbbg

  elenaxbbg Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2017
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  923
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак,дечко ми е вага и функционираме 1 ипол година супер.Така да ич да не се секираш ке си пасирате:rofl:
  Btw не верувам во хороскоп баш баш.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.513
  Допаѓања:
  23.167
  Пол:
  Женски
  И јас како @Purplelilac ќе ти речам подалеку од ваги, тежок карактер се и мажите, а и жените, само ќе се нервираш. Мажите ваги и не се баш верни.
   
  На Feminka22 и Purplelilac им се допаѓа ова.
 10. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.663
  Пол:
  Женски
  Точно ! Можат да идат си 5 наднаш и да им симнува ѕвезди на сите и мисли дека тоа е нормално
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.820
  Аман те бе луѓе...
  Шо напрајвте со муабетиве.
  Маж ми е вага, а не сум заприметила вакво нешто...
  Или неам осет, или хороскопот ви е грешен :lol:
   
  На hermosa и Mantub им се допаѓа ова.
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.513
  Допаѓања:
  23.167
  Пол:
  Женски
  Доволно е што сте во отворен брак. Ете гледаш не си му доволна, сака и со други да има.
   
  На Konfetka и Justicija им се допаѓа ова.
 13. Ivaaa_p

  Ivaaa_p Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2020
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Баш ми е мило за вас :D Јас сум исто Водолија,дечко ми е Вага(и во Подзнак,значи дупла Вага(facepalm)(facepalm) ама се ни е океј,(да не урочам) ,дека сме различни ДА, ама посветен дечко,паметен,разбирлив,се согласувам со тебе дека е приземјен и дека ние Водолиите така малце си летаме со идеи и ДА , преубави очи имаат :inlove::inlove: Се најубаво :clap:
   
  На Ygritte му/ѝ се допаѓа ова.
 14. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.820
  глупости... и јас сакам отворен брак. а риби сум во хороскоп :D
   
  На Mantub му/ѝ се допаѓа ова.
 15. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.423
  Допаѓања:
  115.702
  И мм е вага. Не сме у отворен брак.:D
   
  На joy1 и WildMk им се допаѓа ова.
 16. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.820
  не се разбираш ти во хороскоп!
  :D
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Во подзнак што си? Повеќе импакт има подзнакот него знакот. Дај ми лични податоци време и датум на раѓање да ти отворам натална карта, и да видам во седмото поле за брак кој астероид и планета ти се наоѓаат. :inlove:
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Stressed Out

  Stressed Out Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  1.039
  Допаѓања:
  2.990
  Пол:
  Женски
  И јас сакам :)
  Инаку јас сум рак со подзнак рак,катастрофа од персона :D:D:D
   
  На WildMk и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.347
  Пол:
  Женски
  вага?А рековме еднаш изгледа дека сме у брак со ист човек :lol:
   
  Последна измена: 31 јануари 2020
  На WildMk и duffi им се допаѓа ова.
 20. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.703
  Еј, жени ракови се мошне мили, мајчински настроени и емотивни. Светот треба да учи од вас. Дајте ми податоци, ќе ви кажам. Расположена сум денес за гатање, озбилно. :D
   
  На WildMk, Justicija и Stressed Out им се допаѓа ова.