1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко Вага?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од princess483, 17 мај 2010.

  1. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.684
    Допаѓања:
    14.321
    Пол:
    Женски
    Што ти треба од податоци,не можам да ти пишам ЛП,многу сакам хороскоп и верувам во истиот :)
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  2. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Истото сакав да искоментирам кога напиша оти мт е вага.:D
    Има нешто.:D
     
    На WildMk и joy1 им се допаѓа ова.
  3. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Дај гатај ми и мене :P:P
     
    На WildMk и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
  4. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    8.280
    Пол:
    Женски
    Да ви кажам од искуство најмногу ме сакаше баш еден вага дечко,бивш ептен одамна.Ме изневерувал но ме лажеше се додека не го фатив како она му се јави а меморирана му беше како непознат број.Како и да е многу сакаше да ми угоди,душа беше но женскар.Така да вагите највеќе знаат да сакаат мана им е што се флертувачи,премолчуваат работи инаку за карактер детето беше да го грабаш и да бегаш.Не го засакав но ми е драго кога ќе се сетам на него.Тоа се потсетив и убави се поприлично вагите . Знаат да освојат ,родени шармери.Се приклучувам кај @Nigredo Odor ,за наталната .Wild,мислам дека вагите се токму погодени за отворен брак ,повеќе и од близнаците
     
    Последна измена: 31 јануари 2020
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  5. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Во подзнак сум лав.. астероидот ми е кај шо сонцето не греј и сакам да ги изебам сите шо ми се секси :smoke:
     
    На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Little_girl

    Little_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2015
    Пораки:
    154
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Значи не сум сретнала човек што повеќе лаже од вага. Па они не се за дијагноза, они се за цел стручен тим да ги набљудува. Манипулатор број 1. Инат. Прегорделив. Најпаметен се он знае а ти ќути не збори, шо има ти да му кажуваш си знае он. Флертуваат со се шо мрда буквално. А за варање да не зборам...како тоа да е сасвим нормално. Филмаџии тешки, ќе те излажат нешо шо на 10 други заедно нема да им текне. Многу им се важни парите и сакаат да се докажуваат и покажуваат. Самобендисани скроз. Пресметливи. Драма квин на ниво.
     
    На Leat, Summerbaby, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Stepan

    Stepan Нов член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Јас сум вага.Тоа е се точно за инат,прегордлив,за најпаметен.Но никогаш не би флертал со други ако имам девојка или да се гледам со некоја.Тоа е више како си воспитан дома,друштвото какво ти е,околината.За лажење ,лажеме,ама зависи од ситуацијата и предтоа секогаш јас сум се преиспитувал дали да излажам или не.Но,не лажам за тоа дали сум варал,но за мали нешта,како дали сум направил нешто,дали сум отишол,бидејќи не сакам некој да ми наредува.
     
    На eliesaab, marija305 и Justicija им се допаѓа ова.
  8. elmj

    elmj Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    39
    Kazete kako mozam da dopram do vaga masko za da mi se smiri... Vo vrska bevme 6 ipol godini i problemot zosto se skaravme bea postojani negoduvanja za negovi odluki koi jas smetav deka se neispravni... Go molam vekje 1 mesec, toj pocna da se gleda vekje i so druga devojka koja ima isti interesi so nego i postojano mi veli "Prestani, pravis poloso, ostavi me..." Molam za sovet? :(
     
    На Janicka21 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Peanut Butter

    Peanut Butter Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2021
    Пораки:
    1.929
    Допаѓања:
    17.497
    Пол:
    Женски
    Не е до хороскопскиот знак, мое мислење, размисли дали има некој подлабок проблем.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    8.280
    Пол:
    Женски
    Ако не си виновна за несогласувањата размисли дали тој манипулира со тебе.Што е полошо со тоа што тој има и друга?Вагите се воздушен знак може отворен разговор за да се реши проблемот
     
    На elmj му/ѝ се допаѓа ова.
  11. elmj

    elmj Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    39
    Ne znam dali mozebi go pravi ova od inat i gnev zosto i jas preterav vo edna karanica mu iznakazav deka kje odam so drugi za inat i kje doznae prv on, ali jas nisto ne napraviv slicno na toa...Posle taa karanica toj doagjase kratok period da razgovara i posle se smeni i stana vakov... Jas bas i za taa devojka so koja sto e sega mu zborev, i on mi vikase sega za inat kje odam so nea i deka jas kje se kaam i bas so taa i se gleda i stava sliki kako da sme nemale nisto prethodno. Na sekoe moe probuvanje da razgovaram mi vika deka ne mu e ubavo so mene, deka nema cuvstva, ne moze da funkcionira so mene, go fakja nervoza i mu se gleda deka ima solzi vo ocite i mi vika deka za da ima bilo sto trebalo da go ostavam za da mu pominele tie negativni cuvstva sto momentalno gi imal i deka trebalo da go ostavam i deka momentalno nema sansa za nisto... Ne znam sto e pametno da napravam vo momentov.
    I ne znam dali vagite znaat da se pokaat i da probaat prvi da razgovaraat posle vakva situacija
     
  12. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Ти кажува што да правиш.
    Ти објаснал чоекот.
    Шо не прашваш нас?
     
    На cresa-jagoda, Angie1432 и Justicija им се допаѓа ова.
  13. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.486
    Допаѓања:
    8.280
    Пол:
    Женски
    Вагите баш се заљубуват и приврзуваат,туку секој е посебно за себе .Ти пробај да се одалечиш за да најдеш мир,а за него чекај да се освести ,не го барај однесувај се како да ти е сеедно ако го прави од инат брзо ќе се покае ако не ќе го видиш во вистинско светло каков е проблемот.И да те побара да разговарате кажи му дека ти не одиш со други ,едно е на зборови друго на дело ,тој одиграл паметно има изговор за другата
     
  14. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.266
    Допаѓања:
    37.080
    Пол:
    Женски
    Ама ѕвездите се криви затоа прашува, не е до неговиот карактер туку до хороскопот, многу јасно :D
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.231
    Пол:
    Женски
    Сопругот ми е Вага во хороскоп, ко почнавме да излегуваме, тој имаше веќе со месеци прекината врска, и неговата бивша девојка правеше нешто слично ко ти, го молеше, трчаше буквално по него. Мене не ми пречеше се до моментот кога ми рече мм дека сака нешто посериозно со мене. Од него заклучив дека машко Вага ко ќе ти сврти грб, толку е. Продолжи си понатаму со животот, остави го.
     
    На Justicija, marija305, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  16. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    јас сум вага, но дечкоти бивши постапил како што и јас би постапила, раскинувањето е сакано од порано само чекал прилика за да те откачи, бидејки не сакаме кавги, расправии, кукања, моленци, не сакаме никого да го повредиме, чекал прилика за да те откачи но не си го приметила тоа, вага кога сака сака и ке направи све за да биде заедно со личноста што сака, а тебе вака сега ќе те избегава бидејки не сфаќаш дека не те сака повеќе, и кога ќе те види ќе бега за да не го замараш со кукање и плачење. Животот продолжува, најди си друг, како што вагата си нашол
     
    На Ygritte, cresa-jagoda, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.680
    Пол:
    Женски
    Дајте ( втор пат прашувам) кажете нешто за вагите, како да ги шармираме, што сакаат/што неќат, гледам лабав е у принцип, мува не го лази, смирен човек, сеедно му е за се, харизматичен, позитивна енергија, адреналински дух
     
  18. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    дели му комплименти и љубов, може и малку некој луксузен поклон најмногу не шармира тоа :D
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.125
    Допаѓања:
    43.680
    Пол:
    Женски
    Му купив чоколадо за роденден и 10 минути се каравме зашто сум му купила аххаахах, ако купам нешто луксузно да не ме истепа :$ се зезам.
    може да ти пишам малце лп? Ме занима нешто
     
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.441
    Пол:
    Женски
    Вагата не пати по брендови и луксуз.Не дека не сака ама не е опседната со тоа и не и е приоритет да има скапи раб на неа.Амбициозни се мн,упорни,позитивни,насмеани особи.Од нив секогаш можеш да добиеш подршка или помош за било што.И не бараат за возврат ништо.Ѓи бива за мн нешта истовремено.Неуморни се кога е работа ,напредок во прашање.Дарежливи се ептеннн мн,шармантни,убави,привлечни.И свои.Премногу свои.Не сакаат да се стопат во толпата околу нив.Они имаат свој став,држење,стил,вкус.Не паѓаат на трендови.Убаво е вага да те сака :D
     
    На eliesaab и Feminka22 им се допаѓа ова.