1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко во знакот на лав?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Miss-Perfect, 5 мај 2010.

 1. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Ајде девојки помош :D Дечко ми е лав а јас риби :) Некогаш неможам да го разберам и поднесам, некогаш тој не може мене :wasntme: Ајде доколку некоја има дечко во знакот на лав нека ми даде некој совет, зашто страшно многу сме различни, како сонце и месечинка сме си :lol: Фала ви однапред :f:
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Јас имам одено со дечко Лав во хороскоп, ама па ние супер се сложувавме пошо сме двајцата темпераментни многу. Сакаат динамика лавовите, сакаат ризици и често знаат да си тераат по свое и да си го истуркаат своето до крај. Е тука... :?:
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Сум била во врска со Лав,да ти кажам вода и оган не оди,ете ти си риби,а си со лав,кај мене беше шкорпија-лав.Лавовите се љубоморни,имаат многуууууууу развиено его,само се фалат и сакаат да биде врската онака како што тие сметаат дека треба,не викам дека немаат позитивни страни,но понагласени им се негативните,иако тоа многу вешто го кријат,а и во разговорите често знаат да се контраат со другите,да докажуваат дека за се се во право,сакаат да доминираат на секое поле,без разлика дали се работи за врска,работа итн.Толку можам да ти кажам за лавот и неговите карактеристики,но повторно ке потенцирам дека оган и вода не оди,незначи,но во глобала е така.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  Јас сум обратна комбинација јас лав дечко ми риби само што поентата е што и он постојано сака да се контра за се нешто ама некад и знае да попушти. А јас сакам секогаш да е по мое барем на прв поглед :D :D :D
   
 5. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.653
  лавовите се обично оние кои сакаат да имаат се во свои раце и секогаш да знаат на што се,бараат искреност и посветеност а претходно се диви и тешко е да го припитомиш и смириш но ако еднаш го смириш и му покажеш како стојат работите сопред тебе ке даде се од себе да те почитува и направи среќна,обично машките лавови се крупни високи и згодни и на почетокот се неподносливи заради тоа што секогаш сакаат да бидат во центарот на вниманието но ако умееш да го скротиш тој ке биде едно големо маче кое ќе слуша се што ќе му кажеш.Вие рибите сакате повеќе мирен живот а лавот би бил нон стоп во акција биди малку потемпераментна или барем научи да го гледаш и слушаш додека беснее и едноставно насмевни му се.Дечко ми е лав а јас сум бик значи карактерно си одговараме али увек постои некое несогласување и лошо е кога за несто ке се заинатиме и двајцата не попуштаме и тераме инат до крај и по цели ноќи не сме правеле муабет од инат али после тоа умееме и двајцата да го смириме огнот помегу нас и да не направиме поголеми проблеми.Ако сакаш да бидеш и да останеш со некој лав ке мораш да научиш и да се носиш и со тоа дека тој секогаш ке се чуствува дека е нешто повеке од другите и ке се инати секогаш кога нешто нема да биде како што тој би сакал...се надевам ке ти помогнам...јас за мојата врска ке кажам се најдобро и се најдобро за лавовите но тоа е и индивидуално..
   
  На Anacid и anagjorgjievska1 им се допаѓа ова.
 6. rozita91

  rozita91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  28

  хехехехе и јас сум риби во хороскоп а дечко ми е лав али до сега не сме имале некои проблеми :D незнам до што е,може зависи до подзнакот,јас сум подзнак девица а за него незнам али во секој случај добро се слозуваме мислам дека се звиси од воспитание а ако не се сложувате и ако сте различни врз која основа сте различни баш сакам да знам ?
   
 7. cakii

  cakii Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  18
  Значи навистина се такви! Преубаво ги опиша. Секоја чест. И јас до завчера бев во врска со лав и беше токму таков!
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 8. pahulja

  pahulja Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0

  Mojot decko e lav .... Predpostavuvam deka go sakas , mora da go sakas mnogu i mora da mu kazuvas i pokazuvas toa , ne go lazi , i ednostavno potrudi se da go zapoznas podobro i togas ke znaes kako so nego. Ne e sekoj lav isti. Najnormalno e da ne se slagate vo se , da vi se odi lesno togas ne e toa toa. Prifati site negativni strani i nauci kako da go razberes a da ne ti preci na tebe. Nikako ne bidi inat. Bidi toa sto jesi i ke bide dobro. Ako ga stvarno sakas seto toa ke se potrudis da napravis i ke naucis kako da zivees so eden lav .... :!: ;)
   
 9. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Леле колку само е точно се :D Баш е такво лавчето мое, постојано е во право ( а уствари неее еее, само што јас неможам да му го објаснам тоа никако ) и страшно ме нервира :envy: Многу пати сум се сложила со нешто иако знам дека не е така само за мир у кучу што би се рекло :D И тоа негово его... АААААААААААА... ме полудува али што да правиш, го сакам па му прогледувам низ прсти и го пуштам да мисли дека е совршен и дека како него нема :lol: иако понекогаш знае да биде многу густо :lol:
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  74
  Инаку фала ви на сите девојки што се обидовте колку толку да ми помогнете како со лавчево што ми ги кине живците понекогаш :lol: , ќе се обидам да ве послушам и можда ќе биде подобро, ху ноус, може и до мене е, може не е само до него ;) Фала ви на сите, ве гушкам најмногу :f:
   
 11. diamonds

  diamonds Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  A jas sto sum lav u horoskop a mi se sviga tip isto sto e lav i si zamisluvam kako bi se spravila jas so nego :)
   
 12. jassna

  jassna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  Dali znaete nestoo kako idat rabotite so jas devica on lav ? pisete ako znaete
   
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Зошто се тромозите со овие комбинации. Демек сите припадници на еден хороскопски знак се исти |( Па погледнете малку околу себе и споредете две личности (со ист хороскопски знак) и ќе видите дека нема врска тоа. Ако не знаеме самите колку си одговарате еден со друг, некој на форум и на невидено ќе ти каже :^)
   
 14. lav4ence.e.e

  lav4ence.e.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  407
  Допаѓања:
  245
  Мене ме интересира за лав и јарец ако знае да ми каже некој ???? сепак добра комбинација нели :lol:
   
 15. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Кај мене јас сум рак, тој лав...па во некои работи се сложуваме. Секогаш се фали, па според мене мислам дека треба да го охрабруваш дека и од друга страна лавовите не се сигурни во нивните чувства.
   
 16. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  533
  Јас сум близнаци тој лав... Никогаш ама баш никогаш до сега не ми се има налутено за нешто иако сум правела некои глупости и работи кои не сум требала да ги направам. Не се фали многу. Понекогаш знае работите да си ги истера по свое и не му се лутам за тоа. Секогаш е насмеан, знае да ме расположи ... понекогаш е како отсутен , но мислам дека добро се согласуваме. И да знаете во секое нешто има исклучоци. :D Среќноо... :*
   
 17. jassna

  jassna Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  2
  Dali znaete koj so koj znak se soglasuvaat kako idat neli idat onovi, vodeni znaci znaete li sto kako ?
   
 18. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  102
 19. Macufkata

  Macufkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  83

  Даа и ја се сложувам со ова јас сум водолија а он лав и страшно ме нервира кога ке се запне за нешто и колку и да му докажуваш укажуваш тоа што наумил тоа останува и никако неможе да му се докаже аа иначе многу си го сакам ама ете на моменти ме нервира
   
 20. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.833
  Татко ми е лав добро се согласуваме ама сега во средната криза |( и мисли дека се си знај али ќе му помине за брзо си велам :^)