Како со машко во знакот на лав?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Miss-Perfect, 5 мај 2010.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.157
  Точно е дека сакаат внимание, нежност, ласкање. Но доколку тој е вашиот човек тоа таканаречено ласкање нема да ви биде тешко, бидејќи и покрај се вие вистински го мислите тоа. И верувајте дека доколку машкото лав ве љуби ќе ве воздигне до небесата - со комплименти, внимание, дела. Лавовите бараат многу ама и не се воопшто себични. Тие се подготвени се да дадат за личноста која стои до нив.

  - Љубомората кај мажот лав зависи од неговиот начин на перцепција на околината и од неговиот ментален склоп. Лавовите се екстремно љубоморни, но знаат дека со прикривање на таа љубомора ќе добијат повеќе поени и затоа се контролираат.

  - Гордост имаат, тоа да, и тоа е најтешката препрека која општо лавовите мора да научат како да ја преминат или барем ублажат.

  - Контрираат невидено! Но направете им добра дебата и доколку сте човек кој им значи ќе ве ислушаат од збор до збор.
  Постои можност пак да продолжат да си мислат дека тие се во право. Тешко е да се променат нечии ставови, треба долг процес за сето тоа. И тоа е супер одлика бе. Па значи не е некој без свое јас и без свое умнение.

  - Не се фалат. Токму спротивното сум го приметила. Не сум го фатила да фаќа сеир за нечиј изглед. Може да каже некогаш нешто за нечие однесување ама да го исмејува тоа не сум приметила. Тоа е она кое ми се допаѓа најмногу кај лавов кој е до мене.

  За неприфаќање пораз мора да признаам дека сте во право.
   
  На Kimberly11, buba4e89, Antebellum и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Goticarka

  Goticarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2014
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  бев во врска до лав - јас сум шкорпија, и искрено да кажам беше ужас врската, што кога сакав да му раскинам ми се закануваше дека ке ми врати и мени, демек ке ми го уништи животот. хах незнае со. кој си имал работа. Морее бегај од лав.. .
   
 3. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  Ако сакате да останете со него,постојано давајте му комплименти, нека биде вашиот центар на светот, инаку...Многу прават драми. од мравка слон, сакаат пристојни девојки, културни.
   
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.481
  Допаѓања:
  47.130
  Пол:
  Женски
  Лавот е дружељубив и сака весели и расположени лица околу себе. Со секој може да се спријатели. Сака да биде забележан и да привлече внимание. Сака да освојува и не се откажува од замислата додека не успее да ја оствари. Повеќе сакаат сериозни и долги врски отколку само забава.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2016-09-21-10-40-06-1.png
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Antebellum

  Antebellum Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  4.355
  А вага лав како иде? :lol:
   
  На Justicija и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
 7. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.660
  Пол:
  Женски
  И мене ова ме интересира :)
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.890
  Допаѓања:
  97.389
  Пол:
  Женски
  Ние лавовите сме егоцентрични и арогантни.
  Сакаме внимание, што ќе зацртаме тоа е.
  Немој да го нервираш оти си го разбудила ѓаволот во него тоа значи бегај што дајле од него.
  Тврдоглав со големи амбиции.
   
  На anaja1 и Justicija им се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.177
  Допаѓања:
  12.660
  Пол:
  Женски
  Лелеееее :(
  Дај кажи како се освојуваат ?
  На што пагаат ? :)
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.890
  Допаѓања:
  97.389
  Пол:
  Женски
  Тешки се за освојување, на луксузни подароци највеќе.
  Покани го на вечера,зготви му нешто. Немој да го лажеш, ќе ти избега.
  Не сакаат нападни луѓе и скандали.
  Романтични,однеси го на кино.
  Спреми му некое јако изненадување и многу пажливо со него зашто ако не добие внимание ќе ти го вади низ нос.
  Тешки навидум зашто машките лавови имаат поголемо друшство од женските лавици.
  Многу се борбени и упорни.
   
  На Justicija и Ники. им се допаѓа ова.
 11. Dupka vo mozokot

  Dupka vo mozokot Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Дај бе кажете што треба за умот да им го земеш на овие, да ги направиш љубоморни. Прва сум за провоцирање, душата ми иди да му ја извадам од што ме нервира. А јас сум овен btw if you couldn't tell :envy:
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.945
  Пол:
  Женски
  Не го слушај.Сакаат да е се по нивно, посесивни се, сакаат да се во центарот на вниманието.И машките и женските.
  Највеќе ги боли ако ги потцениш тогаш горат во себе бидејќи се преценуваат од Day 1.
  Не му оди по г**от, терај инает и ете ти.
   
  На Dupka vo mozokot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dupka vo mozokot

  Dupka vo mozokot Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ова одлично е за да ги изнервираш, но ми треба ЉУБОМОРЕН да го направам да пукне од љубомора..бидејќи знам дека ќе трча по мене.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.945
  Пол:
  Женски
  Оф..не се замарај тогаш.
  Ако трча остави да трча од задоволство не од мука и љубомора.
  Најлесно ќе љубомори како и секое машко ако види дека имаш друг во животот ама може и да престане да се замарам.
   
 15. Abc07

  Abc07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2018
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  1.304
  Пол:
  Женски
  Мм е лав прв и единствен пат кога видов љубомора од негова страна уште додека одевме. Почнавме да се контраме нешто околу вибер он шо ми пишал ја него шо. И мх отиде окото во разговор со другар ама ептен од детството другаров последно имаше пишано фала ♡ тоа беше врв. После го исчита разговорот и толку беше.
   
 16. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.601
  Допаѓања:
  46.320
  Пол:
  Машки
  Направи лажен фб и прати си nude сама на себе и по грешка покажи ја пред него.Ќе пукне од љубомора чоечето а може и дисплејот од телефонот
   
 17. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  Јас јарец тој лав единствено заедничко амбицијата и инаетот. Би го опишала како горделив љубоморен со изразрна желба да биди центар на светот. Кај мојот егото е малку намалено во последно време. На почеток беше многу напнат и вршеше притосок ама со мирен разговор му кажав некои работи и свати оти мене не ми е проблем да му покажувам дека мојот центар е тој . Од друга страна е романтичен, посветен, ако прима љубов дупло ја возвраќа, човек кој е секогаш тука за се. Совет никогаш не тестирајте лав,не го лажете, немојте да ја штедите љубовта и убавите зборови кон него.
   
  Последна измена: 7 јануари 2019
  На buba4e89 и anaja1 им се допаѓа ова.
 18. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.105
  Пол:
  Женски
  Многу тежок знак:xлавот!
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.890
  Допаѓања:
  97.389
  Пол:
  Женски
  Не бе,комплицирани сме. :rofl:
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.250
  Допаѓања:
  7.105
  Пол:
  Женски
  И тоа МНОГУ!:tmi: