Како со машко во знак риби?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од miamateva, 26 јуни 2010.

 1. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  52.160
  ^Гледаш дека пали ладниот однос ?? :rofl: Наши се де, мало скандалче, подбуцнување, ау уа... и воала. :D

  Ако на мојата риба, не му ја мавам рецката, така одреден период, во смисол, ладна сум, троа незаинтересирана, си иде самиот назад со потвиткана опашка. :D Цела книга можам да напишам на темава. Тактики, тактики... Мора човек со тактика да се расправа со рибите. :D
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WildCherry

  WildCherry Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  1.166
  Абе ако на некој му значиш секкао дека ке реагира на ладниот туш. Среќа ова со рибава моја се заврши во најдобар ред. Мада мн се затворени или така ми се чини бре :x хахаха
   
 3. XMaN

  XMaN Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  2.353
  Тоа да ако сте веќе во врска ама ако сте у фаза на мување и флерт а рибата исто ја фати инат може да не упали игнорот. Јас исто реагирам ко твојот, се прв сум попуштал ама ако ми пукне филм тогаш ако другата страна не попушти крај ќе биде :). Рибата е многу трпелива ама ако еднаш и преминеш црвена линија знае да експлодира и да се чудиш што станало од фината риба и зашо одеднаш станала пирана :D

  Ти си во врска и за кај тебе важи тоа што го кажа :).
   
  На Nina95 и buba4e89 им се допаѓа ова.
 4. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски

  Ајаааа, како бе дури сеа ја глеам темава? :?:

  Барав ваква тема пред некое време ама незнам зашо не ја најдов :tmi: сум ја скокнала најверојатно, ама супер што на некој му текнало.

  Инаку колку е само точно ова што го кажа икс мен, ако сакаш да признае нешто испровоцирај го ( хаха :D секогаш го правам ова ама баш секогаш ), а ке се согласам и за ова на игнор.

  Инаку Doozy фрли ма некоја тактика на темава :)
   
 5. wild.cat

  wild.cat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  28
  Да даа Doozy фрли уште по некоја тактика :angel:
   
 6. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  52.160
  Нема тактики, се откажав. :D
  Всушност, многу се покомплексни знаци отколку што ги мислев. Си имаат некои филмчиња, благи депресии и чудни моменти. Ако се потруди, можеби и ќе го проучам уште малку, ама инаку... Њет.

  Штом на рак како мене му дошло преку глава, верувајте дека ептен се однесени. :D

  Без навреда до рибите на форумот. :wasntme:
   
  На Antebellum, Domino и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  1.310
  Од мое лично искуство ,90% од сите Риби што ги познавам биле вејки на ветрот ,нестабилни ,несериозни фаци кои лесно потпаѓаат по влијание и може секој кој има став да ги навие како што си сака.
  Од друга страна ,пак ,компензираат со добродушноста и уникатната смисла за хумор ,која често се граниќи со будалштина ,па затоа и се толку интересни.

  Тоа е за моите Риби ,нагласив ,90% од нив.
  Рибо ,ти..баракудо ,тебе не те сметам во нив ,колку да не ми се накострешиш :lol:
   
  На buba4e89, SunnyGirl2, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  316
  дечко ми е риба,и знаам дека рибите сакаат да им казуваш колку ги сакаш,дека ти се потребни,дека се единствени,и кога риба ке засака се понаша како сенка на партерот,буквално се лепи за неа и не и дава простор,менува расположение,и морам да додадам рибата е мн љубоморна и посесивна. :)
   
  На buba4e89 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 9. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.953
  Допаѓања:
  1.736
  и јас сум со едно рипче сега(знак и подзнак риба)
  незен, приврзан, страстен и љубоморен
  јас рак тој риба-велат совршена комбинација времето ке показе :)
   
 10. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  316
  рак и риба е најдобра комбинација,од почеток и мојов беше нежен,а со тек на време се поприврзан и повеке љубоморен,а сега од сабајле до вечер на тел и заедно :) и сама никаде
   
 11. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  316
  тешки швалери?? :^) а ако исплива кај што не треба,нека пази да не се удави :D :D :muscle: 8) ахах
   
 12. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  4.047
  Досега никогаш не сум имала врска со риба, ама ако веќе имам, јас риба - тој риба, абе тоа ќе биде убиствена комбинација! :D Ама сепак, мислам дека нема да функционираме заедно зашто ги поседуваме истите карактеристики и накрај осеќам дека гадно ќе се закараме и дека ништо нема да ни успее. Еј, јас веќе филм си направив, и како ќе почне замисленава врска и како ќе заврши. :rofl:
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.410
  Ќотек само :ninja:
   
  На crazylady и Doozy им се допаѓа ова.
 14. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.312
  Допаѓања:
  52.160

  Да ти ја пукнат жчката се ако не ги тепкаш од време на време. Добро кажа Маршелин, ветрушки и вејки невидени, накај дува ветрот, натаму се свртени. Мнооогу нестабилни карактери, се разочарав од рибиштата никакви. ]:)
   
  На daddys.princess, enca.69 и MarchelineAmaru им се допаѓа ова.
 15. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.410
  Мојава е стабилна, ептен стабилен карактер, дупла риба, само мнооогу подобро функционира ако го протепаш од време на време...
  Па сега да не биде нели, доцна, за џабе, откако е штетата направена, го протепувам чат пат, онака, чисто превентивно :lol:
   
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.467
  Мојот дечко е риби во хороскоп и е многу комплексно суштество, молчелив, смирен, ретко си ги издава чувствата и грижите и некогаш многу сум и благодарна на сопствената интуиција, зашто само така знам дека нешто не е во ред.

  Мојот татко од друга страна е исто риби, и е тотално неподнослив за околината, невиден дрдорко, темпераментен, но... ретко си ги издава чувствата и грижите ...

  Значи рипчињата не одат наоколу и да лаат и заморуваат со своите проблеми, грижи и недоумици.
  Малку се и ситничари и многу внимаваат на некои сопствени принципи и правила.

  Убаво си кажа Енца, од време на време им треба малку реалити чек, зашто знаат да забегуваат во некој свој свет, и таму им е супер . . .

  Ама во принцип се фини суштества, многу чувствителни, нежни и фини, и секогаш подготвени да помогнат.

  Со рибите само полека... и од време на време по некое шамарче или разговор на повисок тон.
  :D
   
  На buba4e89, SunnyGirl2, enca.69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  6.120
  Пол:
  Женски

  На крај кога видов дека си овен само си го потвридв мислењето дека и овен во хороскоп и навистина имаш лоша претстава за маж кој во хороскоп е риба, рибите се еден од најубавите знаци...највнимателни...кога се заљубуваат во една личност и се предаваат до бескрај...тоа е знак кој е многу романтичен, можеби понекогаш малку фантазира меѓутоа не е ужасен како што си напишала!
   
 18. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.020
  А вистина ли е тоа дека рибите сакаат девојки кои ќе им се лигават и фини да се?
  Оти има тука еден риба што го свиѓам и само му се инатам,ич не му се лигавам,добро понекогаш му пуштам водичка онака,и да,вистина е тоа што го кажавте за топло ладно..пред некој ден ме изнервира и му викам ајде сеа фаќај патот (ама луто) и ми вика така ли...и му реков да,ајде чао! и си ја свртев глава и си замина....и еве го по 2 минути се враќа и ми вика ај јас фанав патот и се вратив :lol:
   
 19. daddys.princess

  daddys.princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2011
  Пораки:
  988
  Допаѓања:
  316
  вистина е ,највише пагаат на тоа,на некоја убава порака или лигавенје,одма пагаат :D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.596
  Дечко ми е риба и ете што дојдов до заклучок од хороскопот!

  Да стекнуваат пријателства од детство точно!
  Уживаат во музиката многу точно!
  Имаат пријатели и добри се и кон тие што не ни заслужуваат точно!
  Не сакаат да се истакнуваат иако многу придонесуваат со својата работа точно
  . Во работата се уредни и секој неред ги воэнемирува и мачи ич не е точно пасивни се и мрзливи!!

  Поради својата педантност не поднесуваат да некој поседува нивни работи, па поради тоа многу и ги сметаат эа скржавци, иако тоа тие не се- значи скржави се и тоа многу!! никогаш нема да бидете ние туку секогаш ти и јас-тоа со сигурност! но тука играа и други фактори!

  Не се срамежливи туку кутливи, многу ретко искажуваат емоции!!
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.