1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко во знак риби?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од miamateva, 26 јуни 2010.

  1. O.l.e

    O.l.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    6

    Иста ситуација, се сложувам со тебе WomanInRed, многу добро си издвоила се за нив и се е точно,
    Јас го обозавам моето Рипче
     
  2. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    од утро до вечер на телефон, и сама никаде? како тоа? :^)
    кај нас е јас си имам свој живот тој си има свој живот, се гледаме кога сме слободни(и јас и тој)
    иако малку рипкава е лутка, ама јас непопуштам, иако сум рак
    бори се за своите права, и не дозволувај тој да доминира со тебе принцес
     
  3. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    И јас имав долга врска, он рак јас риба.. многу ми беше посветен, буквално ништо не ми фалеше, секогаш беше внимателен ама јас па не сакам романтики такви работи и лигавења, на почеток по 24 саата на телефон ама послем тие долги разговори почнаа да ми сметаат.. он од почеток до крај ми беше посветен а јас се оладив.. не мора да биде пресудно хороскопскиот знак ама ете јас не сум толку голем емотивец колку што сите не прават, т.е рибите ги прават.. Многу често, и да не кажам поголем дел од времето си чувам се во себе, глумам дека се ми е ок, не сакам да искажувам колку и да ми биде тешко.. а он ми беше скроз отворен, за разговор, за се..

    И да кажам дека во последно време се со риби ми тргна работава, и дека многу се тешки за одржување и за воспотавување контакт.. додека се зближат со тебе, додека не се осигураат ке остареш :lol:
     
  4. crnamacka01

    crnamacka01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    25
    и дечко ми и јас сме риби,,лудница хехех....се чудам како може да имаме до толку исти особини...и верувајте некогаш не с еподнесуваме ради тоа,,кога тераме инает двајцата тераме,кога сме ок двајцата сме ок,,хаха,,плус и плус,,минус и минус...тешко е за одржување...инаку ми обрнува внимание,ако згреши нешто,знае дека згрешил и се труди да се подобри..горделив е,милси дека не смее да биде папучар..точнод ека многу им е предан на дургарите од детството...сака да прави изненадувања а,никогаш не прави хехе,тежок е за тоа...аааа сака романтѕични вечери на само,многу е нервозен,брзо избувнува,а ако не го чепкаш нервозата сама ќе му мине..често ,,,многу често ние рибите нешто ќе си помислиме,,пример дека партнерот не излажал..и да не е така ние си мислиме вистина,,,остануваме со тие мисли,стануваме ладни со партнерот..се додека да излезат картите на виделина зошто е тоа така,после дна добра расправија еве ги искрите на лјубовта повторно хехех...а да,за лјубовџии се рибите,ама ако им дозволиш хехех...ама го научиш што ти смета ,,како,,,што треба што не..тогаш само шќе гледа нема да дира друга женска,,ама ако се направиш на будала оти9де,,и ќе лаже и се...покажи дека не може да те излаже...а не знаат многу да лажат,и кога лажат кратко е тоа,неуспешно па или сами се издаваат во наредна прилика,илки вие ќе ги разберите...хехех
     
    На daddys.princess му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Aprililili

    Aprililili Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0

    A dobra li e kombinacijata ribi i bikk?
    Ne bash, ili..?
     
  6. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Еве што имам забележано кај дечко ми - инаку риби сме и јас и тој (но, големо влијание има подзнакот, оти се разликуваме во карактер).

    Сакаат искреност и отвореност. Никакви игри и зборување зад грб.
    Желни за внимание и долг разговор. Искажување на љубов, делење комплименти....нема нешто што тие не сакаат од партнерот. Цело време нешто бараат...

    За пријателства, да не правам муабет. Старо, младо, машко, женско одма се спријателува. Во тој поглед никаков проблем.
    Мислам дека знаат многу да сакаат. И кога ќе засакаат прават се` што можат за таа личност. Го даваат својот максимум. Но, ако им згреши таа личност и го повреди, става крај. И, она крај, баш во вистинска смисла на зборот. Го бриши од живите.

    Малку наивни. Веруваат на погрешни личности бидејќи мислат дека сите се добри и услужливи како нив. И потоа кога реалноста ќе ги удри, следува каење.

    Романтика, да. Во умерена доза. Емотивци се и лесно се нервираат.
    Искажуваат чувства, не се штедат.
    Се ценат самите себе, премногу. Дека се многу добри, дека се убави...абе самобендисани се малку. :lol:

    Можете да им се доверите слободно, а за возврат ќе добиете супер разговор/совет.
    Малку се љубоморни (во врска)...и минатото неможат да го прифатат како минато кое поминало, туку често се навраќаат.

    Важно е колку давате, тие дупло ќе ви вратат... :!:
     
    На Antebellum, buba4e89 и dunika им се допаѓа ова.
  7. Srce01

    Srce01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    23
    ТОЧНО :!:
     
  8. dunika

    dunika Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    3.665
    Допаѓања:
    91.196
    Пол:
    Женски
    абе цури..зошто ниедна нема кажано колку рибите обожаваат секс и се големи хедонисти :)
    а?
    еве и мој осврт на темава-имам риба во животот,го запознав како колега,па пријател,па другар,па ДРУГАР,
    а сега ми е главен машки лик во животот,и се надевам ке остане така..
    Да се разбериме,не се воопшто лесни да се справиш со нив,имаат променливо расположение,а поголем дел од времето не се "на земја" па мораш да ги спушташ,инаку отиде и ти со нив..макар што морам да признаам дека ми годи нивното фантазирање се додека не се разбуди јарецот(реалист)во мене..
    инаку кога се работи за нивните чувства,како се интензивираат така тие ставаат некоја маска на ладнокрвност со цел да се заштитат(многу се плашат да бидат повредени и изневерени),премногу интуитивни се,но од друга страна лесно паѓаат под туѓи влијанија,особено од авторитетни луге!
    Имаат неповторлива смисла за хумор проследена од харизма која умее да ги усреќи и хипнотизира сите во просторијата..
    нема поголеми мечтатели од нив,па ако не сте реална и остромуна ке поверувате во приказната дека може да се живее само од љубов..
    внимавајте на нивните потреби,кога Ви зборат слушајте ги гледајте внимателно,кога ви даваат совет може да ви се чини будалесто но секогаш се во право,сакаат да слушнат дека се најдобри во се,
    повеке ке направат за друг отколку за себе,знаат да бидат мрзеливи и апатични,зависи од карактерот знаат да бидат и параноични, најчесто се водат по нивните моментални чувства и нагони а не по логика,пријателите им значат многу,и така..ај ако ми текне уште нешто ке пишам сега ми се спие..
    отидов да си ја сонувам рибата моја,иако повеке сакам да ми беше во креветот :devil:
     
    На malalola, buba4e89, SunnyGirl2 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    А што ке ги натера да се откажат од тебе ?
    Ај кажете шо да напраам за да олади.
    Значи има еден прави филмови на сите како јас го варам а тој мн ме сакал ИАКО :!: ИМА ЖЕНСКА А И ТАА ЗНАЕ ЗА МЕНЕ :o И СЕ НАТПРЕВАРУВА со мене дека таа е невино девојче а јас сум лошата што им се меша во врската. Мене ми се свигаше детето на почеток (немаше женска тогаш) не велам не ама приметив некои работи што не ми се по вкус и исчезнав преку ноќ.без збор. и сега ништо не правам и ме нервира тоа што сака да испадне дека тој е жртвата тука. Зошто еднноставно не си оди ?!
     
  10. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Лав и риби?
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. wish

    wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    233
    тоа детенце не сака да порасне..петар пан..
    исполнувач е на најлудите соништа..уметник и работник..занесен во убавото,сликите,музиката..
    ...трагач по сите видови на возбуда..
    авантурата која го зголемува адреналинот му е неопходна во крвотокот,во вените..
    сака убави и традиционални места,
    сака комотна облека,насмеани души,позитивни луѓе,сака многу вода,сонце и снег..сака есен..
    малку или многу пари..практично сеедно му е,нека има за живеачка..пријатели има ама малку..
    и тие најчесто знаат..зезнеш ли,де факто го кршиш сето она што си го имал со него..па сега ти собирај парчиња од прашината и лепи ако имаш што и каде...
    детето не умее на раните направени на душата и срцето да им направи преправки т.е неумее да лепи скршеници..и се кае ако истото му го направи на некого што го сака..и тоа како се кае..
    барем јас сум таков..
    а да..ти верува и те сака до крај..и кога крајот ке дојде збор лош за тебе не кажува...
     
    На buba4e89, Antebellum, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. redhat

    redhat Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    222
    леле јас и типов сме риби двајцата абе драми сме стварно ова со ладен однос пали стварно од време на време го применувам и за сексот е се точно и тоа дека се самобендисани .... и чудни сме и двајцата ете затоа се трпмиме може хахахаха
     
  13. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    девица (женско) машко (риби) ?
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Само да знаете дека кога ќе се скараш со риба,таа пак ќе се врати. За машките зборам.
     
    На julie77 и GirlLove им се допаѓа ова.
  15. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.699
    Допаѓања:
    4.124
    Пол:
    Женски
  16. Megannn

    Megannn Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    210
    Пол:
    Женски
    Мирен, внимателен до бескрај, попустлив дури и повеќе од потребно.
    Најубаво ми е. 8)
     
  17. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Додека сте со нив се ок. Ама после раскинување, аааууу бељата на Господ.
    И колку се напорни и поесивни, ужас!
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Па не се откажуваат лесно, затоа.
     
  19. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Абе какво откажување, години поминале тој упорен, мене некој еднаш два пати да ме откачи чао и пријатно а не па неколку години.
     
    На julie77 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. macamaca24

    macamaca24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    76
    Пол:
    Женски
    јас девица тој риби...на почетоко беше ватреноо јухууууу сега да ме прашаш незнам како сме останале заедно....ама откако ја најдовме истата фреквенција сватив дека е многу приврзан за мене па сега е ок... јас девицата сум досадна за организација и план и распоред до минута..а него го нервира тоа тој е лежерен не знае да гледана саат....се најдува заеднички јазик кога се сака:rock: