Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Како со машко во знак риби?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од miamateva, 26 јуни 2010.

 1. programerka-2nd

  programerka-2nd Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  А како можеш да познаеш дали е заинтересиран за тебе?

  Пошо (овој ја шо го свиѓам) ептеееен е тешко да допреш до него, многу е молчелив. Е сеа, некогаш па ми успева да го замуабетам (дрдори како на радио да е!!!! :!:), и баш е онака фин, пријатен, ми се смешка, ми дели комплименти; следниот пат е ладен како карпа; и така на цик-цак. Ја више стварно не знам што му се врти низ глава, а не ми згодно да го прашам директно. Инаку ова е веќе година и пол...

  Некој со вакво искуство да ми даде совет? :)
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.002
  Допаѓања:
  83.470
  Пол:
  Женски
  Рибата сама ќе си дојде кај ако му се свиѓаш.
   
  На Скопјетесакам му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.507
  Допаѓања:
  5.073
  мојот нов партнер е риби, толку многу зборува и си ги врти муабетите како него што му одговараат,многу педантен сака се по негово.. ШТЕТА.. и емоции никакви не покажува освен за секс секс секс -_-
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.507
  Допаѓања:
  5.073
  пиши бргуу тактики додека сум на почеток на врска да се ситакнам хахаха
   
 5. Симона -

  Симона - Активен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  НИКАКО. Пред него имав најдобар дечко, ме натера да си ја уништам врската и сега 24/7 ме гуши !!! Се каам што му дадов место во животот, многу добро знаев какви се рибите и претходно.
   
  На mace1 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.630
  Допаѓања:
  4.047
  На тешки маки сум и јас. :P
  Имав еднаш едно рипче, си се согласувавме околу се' ,дека и јас риба, зборевме еден период на фб, па прекинавме (заради моја грешка) ,после пак ми пиша, па пак јас заебав работа. Арно ама, сега ми текна што сум направила.. И сакам да го бркнам пак.
  Што мислите, што е најпаметно да се направи за да му ја омекнам душичката, пали ли кај маживе риби искрено извинување, дубоко каење и објаснување некое уз тоа? И упорност, м?
   
 7. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  3.116
  Секоја хороскопска риба треба да има бесплатна психијатриска помош цел живот. Е до толку се...

  Озбилно, јас похаотични личности од Риби немам сретнато. Најчесто не знаат кај тераат, живеат во некој свој свет, главата скоро секогаш во облаци... Нереални се.
  Ако нешто стварно сакаат, се премнооогу упорни додека не им се оствари. Емотивни, лесно може да се навредат затоа што ставаат при срце се што ќе им каже некоја блиска личност. Па го губиш наредниот саат објаснувајќи дека не е така како што сфатил затоа што како што кажа една феминка погоре, си сфаќаат како што им одговара или во најлош случај, го испревртуваат реченото. Никогаш не сфатив дали тоа намерно го прават или така ги тера нешто што е посилно од нив. Исто така, сакаат доста внимание и знаат и да се пожалат ако не го добиваат.
  Па си викаш да, во право е... Ај ќе се корегирам малку, еве повеќе внимание и после одреден период и тоа им засметува, сакаат слобода и нели летање со паметот.

  Тактики, стварно со нив само тактички може нормално да се функционира.
  А инаку @blueeparadise мислам дека со извинување, каење и објаснување само ќе постигнеш спротивен ефект од оној што го посакуваш. Мислам дека така си ги креваат уште толку акциите, а со упорност од твоја страна само може да избега. Сепак ти подобро го знаеш човекот, не можеме ние да даваме заклучоци само од тоа што е Рибче во хороскоп. :D
  Ама да сум на твое место (од искуство со овие јас што ги знам) би направила нешто што би му го привлекло вниманието за пак да те запримети и малку недостижност додади на тоа за да му изгледа како предизвик, тоа ги возбудува.
  Ако е во живо малку игнорирај го, малку флертувај па пак не му обрнувај внимание.
  На ФБ стави му лајкче некое на слика, линк, небитно... Објави песна кое може да го потсети на тој период, лесно паѓаат на емоции. Со среќа :*
   
  На buba4e89, Beauchamp, SunnyGirl2 и 2 други им се допаѓа ова.
 8. meckicka

  meckicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2016
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  1.313
  Пол:
  Женски
  ribite se mnogu custvitelni i mojot soprug e ribi
   
 9. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.346
  Допаѓања:
  7.659
  Пол:
  Женски
  Јарец (јас) и Риба (тој)?
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.507
  Допаѓања:
  5.073
  Рaскинaвме, ми пишa кaкo сум и ете пoминaa 7 денa. Дaли јaс дa гo стoрaм истoтo?
  Мнoгу сaкaм дa сум сo негo.
  Велеше крaј зa мене е крaј.. нo ..сaкaм дa сум пaк сo негo :(
   
 11. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.890
  Пол:
  Женски
  Me zaintregira sega
   
 12. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.507
  Допаѓања:
  5.073
  Супер,oдличнo oпишaнo.
  Ние не oдиме пoвеќе, кaкo дa гo привлечaм,не е oд мoјoт грaд, oсвен нa фб, друг нaчин немaм мoментaлнo. Штo дa му кaжaм,кaкo дa гo ,,oсвoјaм,,


  Инaку нa фб имa фoтки и кoментaри, пo кoи зaклучувaм декa oдел сo еднo девoјче,упoрнo вели декa му е деугaркa, јaс мислaм декa лaже.

  Лaжaт мнoгу?? Изневерувaaт?
   
  На Ingvild му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.507
  Допаѓања:
  5.073
  -Како реагираат кога ќе фатиш нов???

  -Кога зборуваат со сарказам,иронија?

  -изневеруваат?

  -Лажат многу?

  - Се прават како тие да се најдобри во се?

  -Се фалат за сексот пред вас на другарите?

  -Уживаат да нервираат некој?

  - По ладен однос, дали ви се јавуваат па ви се дерат зошто сте ги заборавиле,зошто не ви текнало да им звоните 2 дена?

  - Како ќе знам дека сака крај?
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.002
  Допаѓања:
  83.470
  Пол:
  Женски
  Ladnokrvni se, ako si fatila nov i ako mu pisesh TI ke ti go izvadi niz nos.
  Iznerveruvaat i ke ti kazat.
  Ne lazat iskreni se premnogu cela istorija ke ti ja raskazat ako ti veruvaat samo.
  Zavisi, ako mu se svigjas kako licnost pred se moze i ke vidis samata.
  Ne, ama i da se falat nema ni da znaes.
  Da nerviraat mora po nivno da e.
  Ne hahaha ladnokrvni se mnogu, ama ako mu pisesh ke ti izvadi niz nos.
  Ke go nema dolgo vreme.
   
  На Ingvild, Beauchamp и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.507
  Допаѓања:
  5.073

  Мислaм декa кoмуницирa сo бившaтa девoјкa. Кaкo би гo испрoвoцирaлa дa ми кaже дaли кoмуницирaт??
   
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.847
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  Рибите инаку, по природа ( покрај машки и женски исто така) имаат тенденција да се враќаат на стара љубов, и по неколку години дури. Така да, не се чуди доколку дознаеш дека е вистина. Не е кај сите така, нормално. Но, природата им е таква релативно.

  Тој ако сака ќе ти каже (особено доколку сте блиски), во спротивно тешко... не се обидувај. Или пробувај прашувај го одоколу ..
   
  Последна измена: 1 ноември 2016
  На ЕденЧлен, buba4e89 и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.002
  Допаѓања:
  83.470
  Пол:
  Женски
  Nema da ti kaze. Toj duri i ke te drzi nastrana seto toa, za da ne mu rasipesh.
  I posle nekoe vreme ke go vidi vo vrska a obicno begaat od vrski i obavezi.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Не сме сите такви плашливи :D зошто би бегале од врски.
  Од обавези малку да :D
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.002
  Допаѓања:
  83.470
  Пол:
  Женски
  Има разлика од риба до риба. Ти можеш да кажеш за себе.
   
 20. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.034
  Пол:
  Женски
  Јас сум женско ама се надевам ти помогнав.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.