Како со машко во знак риби?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од miamateva, 26 јуни 2010.

 1. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296

  Фaлa ви мнoгу. Нaвистинa пoмaгaaт мислењaвa,


  Сaкaм дa прaшaм дoкoлу имaaт другa тие,дaли ќе ви кaжaт или кaкo би приметилa декa сaкa дa Ми се врaти или дaли имa нoвa, a е сo мене
   
 2. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.035
  Пол:
  Женски
  Па и не сме сите исти.
  Не изневеруваме не сме такви до толку де.
  Имаме тешок карактер ама фини сме и многу искрени.
  Е сега ова нз дали би ти го кажал.
  Ти сепак потруди се да дознааш.
  Со каков човек си имаш работа ти што воопшто не му веруваш ?
   
  На Cinderfakinrella и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.870
  Допаѓања:
  5.255
  Пол:
  Женски
  Индивидуално си е. Али, ако сака да биде со тебе или да стапи во контакт со тебе, ќе те побара секако.

  Доколку има друга(а не ти кажува), сигурно нема да биде посветен на тебе постојано, би бил често незаинтересиран за многу работи со тебе, би играл топло-ладно и ред други работи... :)
  Веројатно ме сфаќаш што сакам да кажам :)

  Крај краева, он ако те сака и сака да биде со тебе, ќе биде со тебе а, не со друга/други :)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Дефинитивнo дa гo пoфaлиш пaли мнoгу. Ми ѕвoни, ми пишувa, тoa дoстa им привлекувa внимaние.
   
 5. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  Ловев еден во хороскоп риби - и не го уловив. Тешки за освојување, дури невозможни. Ама можеби јас сум вага па не одговараме воопшто....сепак ако е добар да запниш и да го освоиш гуд лак
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  И јaс истo. Амa гo улoвив, кaкo се oбидувaше,сo штo?
   
 7. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  Ниту со јадица ниту со мрежа не успеав хахахах шала на страна, тешки се за освојување, некако се плашат од врска и се повлекуваат веднаш во себе. А инаку како личности се ок, стабилни и постојани. Ама за врска се тешки, општо тешки се да се фатат. Ама како што реков - можеби беше и до мене, јас сум вага во хороскоп и никако не ни одговараат знаците. Јбг нека е жив и здрав хаха
   
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Дaли се oдмaздoљубиви?
   
 9. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Мене не ми е јaснo кaкo и зoштo тoлкуу мнoгу oбoжaвaaт дa нервирaaт a тпa дa им е зaдoвoлствo, зa секс oнaкви диви нaсилни сaмo издржи дa ти велaт, женскaри. Бaрем тие штo сѕм ги зaпoзнaлa.

  Дефинитивнo не си oдгoвaрaм сo нив. Аххх
   
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Пак јас. :wasntme:

  Какви се кога се лутат,колку им трае лутината?
   
 11. InWonderland

  InWonderland Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2016
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Имав двајца дечковци риби, и ми пријале, дури и нивните лошите страни, ама од риби до риби или без разлика за кој знак и да се работи, има разлика.
   
 12. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Shto se zamarate so riba
  Ribata treba da se zamara so vas, po logichki sled na neshtata.
  Tie se onie koi se prilagoduvaat na partnerkite.
   
  На buba4e89, SunnyGirl2 и toogood им се допаѓа ова.
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Oдмaздoљубив , пa ете и сo мoјa другaркa се гледaл. Сепaк тoa е индивидуaлнo, нo мнoгу детски,незрелo рaзмислувa, и ми пишувa сaмo кoгa му е дoсaднo. Сепaк тoa е мoе искуствo, штo не знaчи декa е и сo другите риби вaкa. :)
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Терезијa и риби неoствaрливo
  или вo ретки случaи oствaрливo штo ги знaм нo честo кaрaње.
   
 15. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  И мојот бивши се гледаше со мене и со моја другарка и секогаш кога се гледав со него за инает ми бараше број од друга другарка моја оти била многу убава,сакаше да ме уништи,ама еден е Господ.
   
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.597
  Допаѓања:
  5.296
  Дај кажи ако си го откачила како биднало. Овој пијавицА невидена. Напнува кога тој че кажал крај тогаш бил крајот Цццц
   
 17. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.673
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  Се му кажав в лице и му ги читав пораките шо тој и ги праќал нејзе и негираше,само строго ич да не му се јавувуаш нека осети малце,избегавај контакт,никако прва пишување,фала Богу го нема повеќе,замисли имаше женска и со мене се гледаше и со моја другарка,јас коа разбрав се потресив,кај сакам јас вакви работи....оттогаш око не сакам да му видам,сега сфаќам колку бил лицемерен.....ама порано премногу ме сакаше.....
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AnastasiaWinter

  AnastasiaWinter Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  Мене ме здесиле (за жал!) до сега двајца дечковци риби и имам само негативно искуство со нив. Непостојани личности, лебдат во свој свет, до кој не можеш да допреш, не знаат да расчистат со нивното минато никако (комуникација со бивши, те е пријателка, те не..), немаат свое ја - лесно потпаѓаат под влијание на луѓе од страна, ладнокрвни итн итн. И најбитно од сѐ: огромни кукавици, немаат храброст да ти ја кажат вистината во лице!:@
  Ај и да не биде сѐ црно, знаат понекогаш да бидат и нежни и романтични...ама кој да се справи со сѐ останато..:whew:
  Дисклејмер: описот се однесува на двете гореспоменати риби и не на рибите воопшто. Со жени риби како другарки супер се сложувам. :!:
   
  Последна измена: 16 февруари 2017
  На Antebellum, SunnyGirl2 и Beauchamp им се допаѓа ова.
 19. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  12.255
  Некој пиша за лутината, не дај боже да се налутат, па тоа трае со денови, а може и недели. Сепак да не генерализирам, има многу фактори што влијаат, зависи и од личноста, подзнакот.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Риби е најматен знак. Тие не се на чисто со себе, не пак со вас.
  Ама си треба малку строгост со нив, и се ќе биде во ред.
   
  На Antebellum, MamacitaBuena, AnastasiaWinter и 1 друга личност им се допаѓа ова.