Како со машко во знак риби?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од miamateva, 26 јуни 2010.

 1. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  707
  Допаѓања:
  2.212
  Многу се чудни некако многу затворени и многу ќутат.
   
  На MonMon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  1.201
  Допаѓања:
  1.634
  Пол:
  Женски
  И ќе ти кутат до последно. Ама после од ко ќе му замини возо му текнува на тебе и се во фазон - лелееее!!! што направив!! и да, затворени емотивно до максимум
   
  На Elf и GirlLove им се допаѓа ова.
 3. butterfly-cool

  butterfly-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Лав (женско) и Риби (машко)? Колку си одговара оваа комбинација?
   
 4. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Drugarka mi e lav,i se dopagja masko riba.Iskustvo/pomos kako so masko riba?
   
 5. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  12.249
  Пол:
  Женски
  За мене попрости машки од риба нема ...
   
  На fificaaa, stetoskop, GirlLove и 2 други им се допаѓа ова.
 6. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Zosto
   
 7. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Мојов е риба, го обожавам... Собрал од сите знаци по нешто.
  Ќутлив, мирољубив, полн со разбирање и лавина од емоции. Но, не се обидувај да му стапнеш на жуљ, лошо ќе си поминеш.

  Инаку, не ги карактеризирајте луѓето по тоа кој хороскопски знак се. Ако се изгориш од некоја риба, не значи дека сите се такви. Познавам пак, риби од двата пола што знаеле да испаднат гадови. Што требаше да мукажам на мојов, а ти риба си... Не чиниш...

  Јас сум Водолија, и треба да бидам етикирана како лоша, проста или не знам каква само затоа што некој се нашол повреден од ист хороскопски знак како мојот?
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Риба он,јас лав(рак сум во поднзак).Како одговара?
   
 9. malalola

  malalola Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2018
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  197
  Пол:
  Женски
  Нека ми пише некој што знае добро со Риби:lol:
   
 10. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.843
  Допаѓања:
  16.083
  Поголеми психопати и социопати од овој знак нема. Користољубиви, манипулативни, лажговци, нарцисоидни, без емпатија.

  Секогаш имаат план од напред како да те заебат.
  Позитивни особини - Знаат како да преживеат на суво, да ти го изедат џигерот без да осетиш. :D
   
  На Dandra, vaga95, stetoskop и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  18.868
  Пол:
  Женски
  Озбилно ???:worried:
  Малиот ми е риба ,зарем ваков ке биде ?:headbang:
   
 12. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.843
  Допаѓања:
  16.083
  Постот се базира на случајно лично искуство.
  Планети оддалечени 10 илјади светлосни години од нас не може да имаат влијание врз нашиот карактер, не се секирај. Астрологијата е псведонаука, супер ќе ти биде синот. :D
   
 13. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  18.868
  Пол:
  Женски
  Времето ќе покаже ;)
   
 14. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  8.708
  Пол:
  Женски
  @Nigredo Odor
  Емоционални манипулатори! :!:
  Бљак:envy:
   
  На stetoskop и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.308
  Допаѓања:
  17.020
  Пол:
  Женски
  Никако не се снајдов во минатото со еден претставник на Риби . Ќутеше , ама кога некој ќе го изнервира , се караше со мене . Неколку пати му враќав со иста мера , ама не ја бидуваше и по месец и половина ја прекинав врската .

  И добро направив .
   
  На stetoskop и Nigredo Odor им се допаѓа ова.
 16. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  432
  Пол:
  Женски
  Како ќе сфатите дали се заинтереирани или не?
   
 17. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.843
  Допаѓања:
  16.083
  Никако.
   
  На klinkata му/ѝ се допаѓа ова.
 18. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  одлично е
   
 19. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.299
  Допаѓања:
  17.968
  Пол:
  Женски
  Зависи од подзнакот, има и такви коишто така ќе се закачат, како пијавици.
  Еден цела година трчаше по мене, глупо ми беше пошто беше доста помал.

  И ова е точно. Ама не го прават намерно, ако ги прашаш не се ни свесни.
  А машко, боље е да не чаврља многу бе, зборлест ако е у комбинација со самобендисан (што е могуче ако е подзнак Лав или нешто) = пропаст.

  И да, многу ги привлекуваат жени коишто имаат уметнички талент.
   
 20. Deep

  Deep Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Машки
  Se iznacitav i se iznacitav
  Uste od start mozam da vi kazam za site pozitivni nabroeni osobini se pronajdov sebesi :inlove::angel:
  za negativnite diskutabilno e , ne deka ne drzi voda za nekoi raboti sto bea navedeni kako osobini na ribite , no nekoi od niv ednostavno nemoze da se nabrojat kako generalna negativna osobina na ribite .
  inaku so ribite mnogu lesno moze da se iskaca na kraj samo ako imate sluh. vo nikoj slucaj ne se obiduvaj da mu uzurpiras prostor i ako nemas namera da si so nego vo nekoja seriozna vrska tuku ti e nesto prolazno, ne se obiduvaj da go navleces emotivno na sebe, Ribata definitivno ne e licnost so koja sakas da si poigras. Ribata znae da saka od dnoto na svojata dusa i srce i mnogu lesno ke ti poveruva i ke te zasaka, bidejki samite se iskrenii emorivni i sekogas pojduvat od toa deka i drugite se kako niv iskreni. no isto taka se mnogu neprijatni ako gi povredis, Za licnosta sto ja sakat znaat da se borat bez oko da im trepne i nema da se otkazat i da popustat pa makar odele i do krajni a ponekogas i extremni merki. Ribata koga ke zasaka nekoja vistinski i ako od X pricini dojde da mu raskines , na ribata dolgo ke mu treba da go sozvaka toj fakt i da gi preraboti i obraboti custvata.
  Od druga strana ribite se izvonredni prijateli, druzeljubivi, sekogas spremni da pomagat na drugite pa makar nekogas ako treba ke se zapostavat i samite sebesi no ke im iskocat na drugite vo susret. Ako nekomu nekogas mu treba ramo za placenje, podobra licnost od ribata nema da najdete.
  za davanje soveti kon drugite sekogas se dobri, ama neznaeme da si se sovetuvame samite sebesi :rock:
  ne se kaam sto sum riba i ne bi se smenil so nitu eden drug znak,

  I like who i'm and as i'm, deal with it or move on.8)
   
  Последна измена: 25 март 2020
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.