Како со машко во знак риби?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од miamateva, 26 јуни 2010.

 1. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Точно така...ммогу сме добродушни и сакаме на сите да помогнеме ама за себеси малку потешко..хахаа
  Душички ...
   
  На GirlLove, ЕденЧлен и Deep им се допаѓа ова.
 2. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Дм е риба со подзнак стрелец а месечина у овен, другар што се разбира у астрологија еднаш ми рече дека ради месечината нема да имаме убава врска. И така е.
  Емотивен е да ама одкако ке му го свртиш грбот, знае да ме занемари и да си мисли само на него и негови потреби, многу заостанати сфаќања(пр. не сум требала да имам секс со други што сум била пред него; жена што сакала многу секс била ку*ва и сл) ама и не го обвинувам од такво семејство излага...
  Мрза е, не помага, и нема намера до го мрдне гзот да направи нешто, се е до мене и се да го бодам да направи нешто, многу ама многу фантазира а ништо не остварува.
  Не е одговорен за свои постапки и топката ја префрла на други.
  Чека на мене да направам нешто па после он се уклучува.
   
 3. Elf

  Elf Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2019
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  832
  Пол:
  Женски
  Оф.
  Иначе да влијаат и другите планети во што знаци се па и куќите и односно цела натална.Иначе месечината ни е внатрешната страна што не ја покажуваме на секој...
  Хороскопскиот знак може само некои општи карактеристики да даде кај некој поизразени кај некој и скоро ич.
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.930
  Допаѓања:
  16.433
  Не е до хороскопот, до дечкото е. Бегај со време, направи си услуга.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 5. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  6.756
  Пол:
  Женски
  Јас се тргнав од него, пред неколку месеци прекинавме.
  Другар еден што се разбира од астрологија баш ми го потврди ова, наводно зашто месечините не ни биле компатибилни :lol::?:
   
  На Elf му/ѝ се допаѓа ова.