1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко од хороскопскиот знак...?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од sweetgirl1106, 4 ноември 2012.

 1. sweetgirl1106

  sweetgirl1106 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  109
  Пол:
  Женски
  Видов многу теми како ''Како со машко од хороскопскиот знак Лав?'' или ''Како со машко Стрелец?''...
  Наместо да се отвараат нови теми во оваа тема ќе можете да поставувате прашања за совети како да се однесувате според неговиот хороскопски знак...доколку е дупла се знае (канта)!
   
 2. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  Како со машко Шкорпија ?
   
 3. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  јас сум рак, а тој лав? и сега?
   
 4. MayDiamonds

  MayDiamonds Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2013
  Пораки:
  1.688
  Допаѓања:
  1.988
  И јас то се прашувам, ај помош некој да се справиме со овие шкорпиите некако :tmi:
   
 5. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Како со машко јарец? :?:
   
 6. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  10.223
  Допаѓања:
  124.267
  Ужасно со јарец, освен ако не уживаш во пресметки за бензин, колку пари е поскапа топката сладолед и дали е подобро да одиш на одмор во јуни или септември, оти у август ке те шета по рафтови у супермаркети за да не трошиш на клима дома.
  Стиснати до бескрај, пресметливи и луѓе на кои ке треба да им се правдаш каде ја трошиш својата заработена плата.
  Шкорпија не сум имала, сум чула дека се љубоморни.
  Девиците се ужас за дечковци, не смееш бушава пред нив. Среде секс може да земат чларшавот да го местат да не се изгужва. Болно детални и знаат за ситница милион пати да прашаат
  Вагите се совршени, ако знаете да им кажете што треба да сакаат. Нерешителни деца кои не растат, ама се ке направат за вас за да бидете среќни.
  Раковите повеќе ја сакаат мама, отколку вас. Кога ке му станете мама, ке ве обожава. Мислам - да му бидете семејство.
  Лавовите се тешки ако не знаете да им ласкате ида викате дека се секогаш во право.
  Мажите стрелци се супер, забавни и интелегнетни, затоа сите ги скаат и затоа ке ве изневеруваат.
   
  На martovsko cveke му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Машко бик?
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  148
  Како со маж риби??? Значи сум имала 2ца со овој знак и верувајте нема мн сличности помегу нив...
  како?
   
 9. Hellen

  Hellen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Cka царица си ! Mе изнасмеа посебно со ова за јарците и климата :D
   
 10. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  Јас бик, а тој вага :D и ?
   
 11. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  32
  Вагааа

  Девојкииии искуство со дечко хороскопски знак Вага какви се,некои карактереистики општи да ми кажете нешто од искуство.Јас сум бик и сега како другари супер се сложуваме но има некоја симпатија меѓу двајцата па сакам да слушнам искуство како да постапам со него :D
   
 12. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  А со машко водолија?
   
 13. kika.dragan

  kika.dragan Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2013
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  148
  и јас би сакала да знам?
   
 14. L.i.n.a.a

  L.i.n.a.a Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2013
  Пораки:
  1.599
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Машко овен?
   
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.449
  Допаѓања:
  32.711
  Пол:
  Женски
  Тој овен,јас лав?
  :!:
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  3.487
  Допаѓања:
  8.281
  Пол:
  Женски
  Hе сакате да знаете :D .Cе шегувампа во принцип подобри се јануарските водолии ,а машко водолија не сака многу да се врзува,инаку е добронамерен,фантазер ,занесен, но едно е сигурно сака спонтани работи и слобода во врската :)
   
 17. Lavica.4

  Lavica.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Kakvi se Rakovite? zboram za masko a jas sum lav,kakva kombinacija se? :))
   
 18. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.364
  Допаѓања:
  2.470
  Пол:
  Женски
  каква е комбинацијата на рак машко и рак женско во врска?? :)
   
 19. mila-88...j

  mila-88...j Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2013
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  60
  А двајца стрелци во врска,каква комбинација,а?
   
 20. Lavica.4

  Lavica.4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  8
  Kако со хороскопски знак Rак?

  Zdravo na site ! :)) Mi interesira kako so horoskopski znak Rak? Lavica sum,kako stojat ovie dva znaka? Ima li idnina od niv? :D :$ Fala vi odnapred :* :*