Како со машко-стрелец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lassie, 9 април 2010.

 1. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Дали имате некое искуство со машко со хороскопски знак - СТРЕЛЕЦ?И какви се тие,според вас.Што ги привелкува/а што не..Што сакаат/несакаат...?
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.214
  Допаѓања:
  136.289
  Пол:
  Женски
  Спонтани се и многу отворени личности, искрени и реални (иако може да се случи малку да забегаат), авантуристи во душа и сакаат да се забавуваат. Не го рецкаат ни два посто туѓото мислење, најважни си се самите на себе. Доста се оригинални и се истакнуваат во толпата. Знаат да се заљубат до коска, и да бидат искрени и верни. Машките сакаат оригинални и спонтани девојки, спремни за се, кои не се плашат да ризикуваат, или малку повеќе да се „извалкаат“. И да, во сексот доста експериментираат....
   
  На Carmella7, buba4e89, Bitter-Sweet и 5 други им се допаѓа ова.
 3. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.968
  Јас сум имала искуство со машки Стрелци :) ..некако различно.И мислам дека повеќе не би сакала да имам ништо со Стрелци..
   
  На Водолија и biGirl им се допаѓа ова.
 4. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  688
  Па малку се разлетани... Јас бар такво искуство сум имала. Кај ги вее ветерот таму се... :lol: :lol: :lol:
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lassie

  lassie Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  И јас имам такво мислење за стрелците.И често сакаат да биде по нивно.

  Други карактеристики,доколку се најде некој што знае повеќе за нив нека пишееееее! :)
   
 6. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  Имам некакво си искуство со Стрелец. Постот од Annath е скоро целосно точен, уште за сексот да знаев да кажам, ама мислам дека е точно хахахах.
  Знам дека мојов е баш таков: авантуриста, го цени најмногу своето мислење, доволен е сам на себе, но знае што сака и се стреми кон тоа, и бара љубов, вистинска, голема.
  Сака убави работи и многу спонтани работи, изненадувања. Многу е стрплив, учи од се во животот (дури и од филмови), се истакнува во друштво. Во девојките бара интелигенција, спонтаност, страст, одличен изглед, девојка со широки гледишта, некоја која не се лути, која е своја, посебна. Стрелецот Знае да дава внимание и да изненади максимално. И доколу му влеете доверба, многу се искрени, за најмали детали дури. И да спонтани се, ризикуваат, никогаш не се досадни.

  А како да го привлечеш: биди оригинална, забавна, зборувај доста, биди елегантна, но и спортска, во својот дух но и изглед.
  Така некако, но ваљда не е кај сите исто. хехе
   
  На cresa-jagoda, buba4e89, Bitter-Sweet и 4 други им се допаѓа ова.
 7. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  20
  Се согласувам со seksi мојот е ист таков :)
   
 8. Lady-T

  Lady-T Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  е мојов е стрелец и Што? :lol:
   
 9. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  ууу тешки личности, се по нивно да е, самите себе си се најважни... авантуристи невидени... значи се она што го постира аннатх :) ама велат дека ако се заљубат тоа е од срце и дека навистина знаат да сакаат :wasntme: и мојот е стрелец, додека бевме помали очи вадевме :D :D
   
  На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  :)) e da ima i oci vadenje :)))
   
 11. Tammy

  Tammy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  33
   
 12. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Малце да ја раздрмам темава! :lol: Не за друго и ја сум стрелец и можам да кажам дека се што е напишано погоре е точно...

  Најголема мана ми е што секогаш сме во право и не даваме на друг да ни докаже....трдоглавоста е нешто што јавеќе го мразама кај себе ама тоа е,не можам да се борам...појако е од мене...и да има вадење очи и тоа како...ние ме најпаметни и секогаш е како ние што ќе кашеме...ја имам една изрека што често ја употребувам во вакви ситуации ‘‘ Ти мисли што сакаш, и ја исто ‘‘ :!: :lol:

  Ама пак затоа имаме поише доблести..еве кој не сака да се дружи со стрелци...забавни сме, никогаш досадни, многу зборуваме, авантуристи, секогаш спремни за дружба, искрени некогаш и претерано а пак кога ќе се заљубиме и со душата и телото сме посветени на партнерот...и плус верни сме...ако сме авантуристи....
  Уфф фалеете ме усто, да не ве расчепам :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На honey.11, Bitter-Sweet и Optimistic им се допаѓа ова.
 13. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.824
  Пол:
  Женски
  мисс, умрела циганката што ги фалела стрелците :rofl: :rofl:
  се шалам, знаеш :*

  да бе, се они во право |(
  ама и вредни домаќини се :geek:
   
 14. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Бројче скар.. :!: :$ ;)
  Знам дека се шалиш инаку не би била толку време со стрелец...еве кажи што ти фали?? :?: :lol:
  Ете се најдобри особини соберени кај нас....абе We are the best, so F*ck the rest!!! hahahha :rofl: :rofl:
   
  На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sincence

  sincence Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
 16. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.737
  машко-стрелец
  нешто по тврдоглаво, посебично, мислам дека не постои
  ЈАС што ке кажам така е , и ти нема да ми се противиш
  анти романтични, мили, вредни, болно љубоморни

  веке никогаш не сакам да си имам работа со машко Стрелец
  не дај боже ппп скраја да е
   
  На eminik и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 17. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.344
  Допаѓања:
  18.353
  Пол:
  Женски
  па тоа би било во кратки црти плус преамбициозни повеќето мислат дека парите ги прават помоќни...и така... :( за жал (машките тоа, женските се мноооогу подруги)
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 18. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  109
  Јас мислам дека се романтични :)
   
 19. Wind

  Wind Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2010
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  27
  Подолго време имам во животов стрелец :)
  Пред се ќе кажам, бараат искреност, премногу! И тоа секогаш ќе биде на прво место.
  Многу се принципиелни, и нивното мислење е најважно. Се одвојуваат од луѓето околу нив, сакаат да водат, па и во врската, сакаат да се чуствуваат главни.
  Покрај нив сакаат силна девојка со свои ставови и принципи, но сепак да ги следи.
  Кога се лутат ...уф... светот се руши, викање, кревање паника.
  Горди.
  Треба да знаеш на кој начин да им влезеш под кожа :) Инаку ништо...Знаат да бидат и ароганти, имаат во принцип неколку луѓе према кои го покажуваат вистинското светло, не веруваат многу, претпазливи се, не трпат неправда, се борат до крај.
  Авантуристи, никогаш нема да ти се здосади од нив, секогаш имаат нешто ново, нешто интересно.
  Страсни, некогаш и нежни... Не се вљубуваат лесно. Тешко е да ги задржиш поред себе бидејќи сакаат постојано авантура, постојано некоја нова возбуда.
  Во принцип, тежок по карактер, но ако научиш со многу трпение како треба со него, твој е! :)
   
  На buba4e89, honey.11, Водолија и 6 други им се допаѓа ова.
 20. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  :clap: Wind...
  Такви сме баш како што имаш пишано ( барем ја сум таква иако сум женско ) ;)
  И не не сме амбициозни ич, не ни се врти светот околу пари (додека имаме трошиме, кога ќе немаме пак
  трошиме :rofl: битно да трошиме) А романтични сме да и тоа некогаш премногу ( за женски мислам, ама и машките не се исклучок само не до толку сепак машко е ) :D
  Е да малку сме и мрзливи и себични многу !