1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко-стрелец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lassie, 9 април 2010.

  1. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    Дали имате некое искуство со машко со хороскопски знак - СТРЕЛЕЦ?И какви се тие,според вас.Што ги привелкува/а што не..Што сакаат/несакаат...?
     
  2. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Спонтани се и многу отворени личности, искрени и реални (иако може да се случи малку да забегаат), авантуристи во душа и сакаат да се забавуваат. Не го рецкаат ни два посто туѓото мислење, најважни си се самите на себе. Доста се оригинални и се истакнуваат во толпата. Знаат да се заљубат до коска, и да бидат искрени и верни. Машките сакаат оригинални и спонтани девојки, спремни за се, кои не се плашат да ризикуваат, или малку повеќе да се „извалкаат“. И да, во сексот доста експериментираат....
     
    На cresa-jagoda, Carmella7, buba4e89 и 6 други им се допаѓа ова.
  3. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Јас сум имала искуство со машки Стрелци :) ..некако различно.И мислам дека повеќе не би сакала да имам ништо со Стрелци..
     
    На Водолија и biGirl им се допаѓа ова.
  4. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Па малку се разлетани... Јас бар такво искуство сум имала. Кај ги вее ветерот таму се... :lol: :lol: :lol:
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lassie

    lassie Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    3
    И јас имам такво мислење за стрелците.И често сакаат да биде по нивно.

    Други карактеристики,доколку се најде некој што знае повеќе за нив нека пишееееее! :)
     
  6. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Имам некакво си искуство со Стрелец. Постот од Annath е скоро целосно точен, уште за сексот да знаев да кажам, ама мислам дека е точно хахахах.
    Знам дека мојов е баш таков: авантуриста, го цени најмногу своето мислење, доволен е сам на себе, но знае што сака и се стреми кон тоа, и бара љубов, вистинска, голема.
    Сака убави работи и многу спонтани работи, изненадувања. Многу е стрплив, учи од се во животот (дури и од филмови), се истакнува во друштво. Во девојките бара интелигенција, спонтаност, страст, одличен изглед, девојка со широки гледишта, некоја која не се лути, која е своја, посебна. Стрелецот Знае да дава внимание и да изненади максимално. И доколу му влеете доверба, многу се искрени, за најмали детали дури. И да спонтани се, ризикуваат, никогаш не се досадни.

    А како да го привлечеш: биди оригинална, забавна, зборувај доста, биди елегантна, но и спортска, во својот дух но и изглед.
    Така некако, но ваљда не е кај сите исто. хехе
     
    На cresa-jagoda, buba4e89, Bitter-Sweet и 4 други им се допаѓа ова.
  7. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Се согласувам со seksi мојот е ист таков :)
     
  8. Lady-T

    Lady-T Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2010
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    0
    е мојов е стрелец и Што? :lol:
     
  9. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ууу тешки личности, се по нивно да е, самите себе си се најважни... авантуристи невидени... значи се она што го постира аннатх :) ама велат дека ако се заљубат тоа е од срце и дека навистина знаат да сакаат :wasntme: и мојот е стрелец, додека бевме помали очи вадевме :D :D
     
    На larrachi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    :)) e da ima i oci vadenje :)))
     
  11. Tammy

    Tammy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    33
     
  12. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Малце да ја раздрмам темава! :lol: Не за друго и ја сум стрелец и можам да кажам дека се што е напишано погоре е точно...

    Најголема мана ми е што секогаш сме во право и не даваме на друг да ни докаже....трдоглавоста е нешто што јавеќе го мразама кај себе ама тоа е,не можам да се борам...појако е од мене...и да има вадење очи и тоа како...ние ме најпаметни и секогаш е како ние што ќе кашеме...ја имам една изрека што често ја употребувам во вакви ситуации ‘‘ Ти мисли што сакаш, и ја исто ‘‘ :!: :lol:

    Ама пак затоа имаме поише доблести..еве кој не сака да се дружи со стрелци...забавни сме, никогаш досадни, многу зборуваме, авантуристи, секогаш спремни за дружба, искрени некогаш и претерано а пак кога ќе се заљубиме и со душата и телото сме посветени на партнерот...и плус верни сме...ако сме авантуристи....
    Уфф фалеете ме усто, да не ве расчепам :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На cresa-jagoda, honey.11, Bitter-Sweet и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    мисс, умрела циганката што ги фалела стрелците :rofl: :rofl:
    се шалам, знаеш :*

    да бе, се они во право |(
    ама и вредни домаќини се :geek:
     
  14. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Бројче скар.. :!: :$ ;)
    Знам дека се шалиш инаку не би била толку време со стрелец...еве кажи што ти фали?? :?: :lol:
    Ете се најдобри особини соберени кај нас....абе We are the best, so F*ck the rest!!! hahahha :rofl: :rofl:
     
    На 2468 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. sincence

    sincence Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
  16. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    машко-стрелец
    нешто по тврдоглаво, посебично, мислам дека не постои
    ЈАС што ке кажам така е , и ти нема да ми се противиш
    анти романтични, мили, вредни, болно љубоморни

    веке никогаш не сакам да си имам работа со машко Стрелец
    не дај боже ппп скраја да е
     
    На eminik и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    па тоа би било во кратки црти плус преамбициозни повеќето мислат дека парите ги прават помоќни...и така... :( за жал (машките тоа, женските се мноооогу подруги)
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Јас мислам дека се романтични :)
     
  19. Wind

    Wind Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    28
    Подолго време имам во животов стрелец :)
    Пред се ќе кажам, бараат искреност, премногу! И тоа секогаш ќе биде на прво место.
    Многу се принципиелни, и нивното мислење е најважно. Се одвојуваат од луѓето околу нив, сакаат да водат, па и во врската, сакаат да се чуствуваат главни.
    Покрај нив сакаат силна девојка со свои ставови и принципи, но сепак да ги следи.
    Кога се лутат ...уф... светот се руши, викање, кревање паника.
    Горди.
    Треба да знаеш на кој начин да им влезеш под кожа :) Инаку ништо...Знаат да бидат и ароганти, имаат во принцип неколку луѓе према кои го покажуваат вистинското светло, не веруваат многу, претпазливи се, не трпат неправда, се борат до крај.
    Авантуристи, никогаш нема да ти се здосади од нив, секогаш имаат нешто ново, нешто интересно.
    Страсни, некогаш и нежни... Не се вљубуваат лесно. Тешко е да ги задржиш поред себе бидејќи сакаат постојано авантура, постојано некоја нова возбуда.
    Во принцип, тежок по карактер, но ако научиш со многу трпение како треба со него, твој е! :)
     
    На cresa-jagoda, buba4e89, honey.11 и 7 други им се допаѓа ова.
  20. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    :clap: Wind...
    Такви сме баш како што имаш пишано ( барем ја сум таква иако сум женско ) ;)
    И не не сме амбициозни ич, не ни се врти светот околу пари (додека имаме трошиме, кога ќе немаме пак
    трошиме :rofl: битно да трошиме) А романтични сме да и тоа некогаш премногу ( за женски мислам, ама и машките не се исклучок само не до толку сепак машко е ) :D
    Е да малку сме и мрзливи и себични многу !