1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко-стрелец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lassie, 9 април 2010.

  1. FridaKahlo

    FridaKahlo Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    180
    Пол:
    Женски
    Го карактеризира живост, светла енергија и динамика.
    Знае да те запрепасти со отвореноста, а фактот дека два пати те видел низ чаршија и еднаш разговарал со тебе е доволен за да знае дека ти си таа, типот негов, а при вториот разговор да ти понуди отворен предлог: Да го обиколиш светот со него, без да влегува во ситни детали од типот: колку пари да се понесе или која маршута да се одбере и сл. Важно му е да патува, да се движи и тоа движење да му донесе искуство од кое ќе учи. Ако му удоволиш и му кажеш да, без мислење ја пали колата и му ја летна….. Својствени фрази за машкото Стрелец кои ја одразуват неговата директност, авантура и позитивност: “Ајде да шетаме, да се дружиме!“ или “Одиме ли, што правиме!“…... Во прилика кога не го познаваш доволно со таквите отворени предлози човек би се збунил од сопствената реакција и би се запрашал дали да се смееш од срце или да го отераш на правото му место. Духот му е како љубопитно дете, со комичен и искрен сјај во очите, кое си ја бара бељата. Фрази од типот: “Чекај, види вака“, изрази со кои ќе заобиколува или премногу ќе анализира му се непознати.
    Освојува со директност, отвореност, искреност, а да, и претерана природност. И во момент на паднато расположение пожелно е да му се јавиш на другар или дечко Стрелец, кој со своето обоено: “Ало“ или “Каде си бе срц“? - ти изнудува насмевка. Во однос на мааните, во некои случаи покажува себичност, компромисите не му се омилени, нормално е кога има здрав однос кон самиот себе, а ми се чини од сите знаци кај него најмногу доминира онаа мото на животот: Не живеам за другите!
     
    На cresa-jagoda, buba4e89, Bitter-Sweet и 4 други им се допаѓа ова.
  2. buzzle

    buzzle Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    7
    уфф стрелците се комплицирани..ама ептен влеваат позитивна енергија..инаку нашава комбинација Лав-Стрелец :x опасно е по живот :lol:
     
  3. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Имам едно искуство со стрелец и можам да дадам особини на оваа личност.
    Авантурист, паметен, размислува од секоја можна перспектива на нештата. Не сака едноставни мислења, сака секогаш да оди подлабоко. Чува во себе и кога наеднаш ќе ти каже нешто, се стаписуваш.
    Не е избувлив многу, како што е овенот на пример. Тврдоглав да, имаат интереси за историја, археологија, тоа не знам каде имам прочитано.
    Сакаат девојка која е посебна, различна од другите. Во смисол да е покрај него, елеганција во движење, но длабоко во неа да види и нејзина друга страна, онаа живата, лудата.
    Сака девојка која има свое мислење, засновано со факти, но ако имаат спротивни мислења, неговото е секогаш поважно. Одличен љубовник. Пристапи му со хумор, заведување од типот на фем фатал :lol:.
    И иако секаде пишува дека не сакаат долги врски, дека изневеруваат, и слично, личноста за која јас зборувам е комплетно различна. Поискрена, поромантична...нема. Паметна и има морал на високо ниво.
    Воедно сакаат жени со став, што стојат со нозете цврсто на земјата и ништо не може да ги сруши.
     
    На cresa-jagoda, Skyfall и MonNy.B им се допаѓа ова.
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    леле леле ;(
    врти сучи тоа ти е Скопје
    пак јас со Стрелец :lol:
    ама овој Стрелец ми изгледа некако поражличен од претходниот, нежен е и мили гоооолемо гушкало :* :inlove:
     
  5. ROSII

    ROSII Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    224
    SAMO DA SI JA ZADRZAT SLOBODATA,BEZ NIKAKVI OGRANICUVANJA,TOA MOZE DA GI SRUSI I VECNO DA POBEGNAT OD VAS,,,,,,,,,
     
  6. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Само слободно, без ограничување на нивната дива природа.
    Не сакаат никакви препреки во животот, тоа дури и ги прави себични за другите, но така функционира нивниот ментален склоп. Сексуално - авантуристи, воздбудливи, спортски типови.

    Мене најубавиот период во животот ми помина и замина со стрелец. :rofl:

    Најважно од се’ - бидете другарка со нив, не сакаат типична девојка.
     
    На bbeebbee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. bbeebbee

    bbeebbee Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    ахх стрелец... според мене добар знак ... со многу позитивни страни а малку негативни... знаат што сакаат и целат кон тоа инаку сум читала близнаци -стрелец нјдобра љубовна комбинација .. инаку јас сум близнац а тој стрелец се надевам дека ке бидеме засекогаш заедно... тој ми е се..
     
  8. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
     
    На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
  9. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    бифшими е стрелец и искрено имам толку лошо искуство штоо не можам да опишам...причично неубави личности, не само он туку и многу други што ги познавам :/....(ова според мене, според други е можеби поинаку)
     
  10. devilbaby

    devilbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    9
    хмм...стрелците се посебни се интересираат за туѓо мислење и им е доста битно.Не сакаат да бидат загушени кога се во врска сакаат максимална слобода,авантуристи се сакаат изненадувања,експерименти и сакаат весел динамичен живот.
     
    На MonNy.B му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MonNy.B

    MonNy.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    36
    Најкомплицираните машки суштества се во знакот на Стрелец...Мојот е Стрелец...Има моменти кога е помил и од маче што се гали,ама кога не е по негово...БУМ! Полудува! Кога е нервозен, збор настрана да не слушне...Тој е напаметен, ако му докажеш дека не е во право за нешто го крева носот до небо, се мршти, се лути, као којзнае шо да му имаш напраено....Ама сепак, романтичен, чувствителен...Знае да сака и да биде верен (што кај нас женските мислам дека е најважно)...Ексцентрична личност, но ако добро го познаваш, ќе знаеш како со него :)
     
  12. Sunlight

    Sunlight Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2011
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    39
    На никого не би му препорачала да се сплетка со дечко што е стрелец во хороскоп :lol: . Премногу горди личности,големи филозофи кои за се имаат одговор, преземаат преголеми ризици и што ли уште не...
    А ако сакаш да го освоиш прочитај некоја филозофски-психолошка книга, прочитај некои вредни мисли и воодушеви го со твоите размислувања и ставови :lol:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    :o
    Не сфаќам зошто им пумпате лоши особини.
    Тоа што со нив треба психолошко-филозофски муабети по мене е добра карактеристика. Они не се постојани мудреци, само размислуваат од повеќе страни на нештата. Го бараат најразумното. Тоа мене ми асоцира на исклучително зрели луѓе кои бараат девојка со памет, а не муабет од 2-3 реченици без некоја особена тема.
    Да додадам на мојата претходна анализа: имаат голема смисла за хумор, најчесто така пристапуваат кон нештата и таков е впрочем нивниот флерт.
    Избувливост пак ич немам забележано. Баш спротивно од тоа.
     
    На cresa-jagoda, m2m2m2, afroditaa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Asterion

    Asterion Популарен член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    5.622
    Сметам дека имаат доста добри особини. Големи авантуристи се и со нив никогаш неможе да ти биде досадно. Тешко се заљубуваат и веруваат во другите , но ако те засакат те сакат со целото срце и битие. Кај нив се е брзо и секогаш се случува нешто.
    Многу сакаат да експериментират во секое поле од животот и не се двоумат се да пробат. Самоуверени се и веруваат во себе и во своите соништа и прават се за да стигнат до нивната зацртана цел.
    Понекогаш многу се двоумат и многу брзо знаат да менуваат одлуки и мислења.
    Си имаат нешто зацртано во главата и кога правиш муабет со нив ако не се слагаш со нивното мислење и благо им се спротиставиш е исто како да не зборуваш на нивниот јазик и веднаш не те разбираат и го менуваат муабетот во друга насока, барем јас сум го приметила тоа и жими тоа ми смета. |(
    Ах и да , гордоста им е на многу високо ниво и понекогаш е пресудна во нивните одлуки, тоа не ми се допаѓа исто. Секој треба да има гордост и да не се понижува но стрелците често знаат да претераат. :x
     
    На m2m2m2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    и мојов е Стрелец....и веќе почнав да се навикнувам на неговата ексентричност зошто малку и ние Водолиите сме такви ама стварно е многу чуден!! Некогаш претерано зрел,да те фати срам да се караш за глупости :lol: а некогаш пак дете невидено |( крајно опуштен,ма не се замара бре 8) И му завидувам да ви кажам чат-пат на ладнокрвноста и рамнодушноста што ја има :?: ама ме нервира што од време на време некако мора да ми покаже дека несака да му се зема слободата и добро,ми одговара и мене така,ама .....па и ми пречи! |( :lol:
     
  16. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    хехехех и ја сум водолија, а он стрелец ;)
    точно е тоа што го кажа: сосема опуштени, зрели, духовити, кога ќе се заљуби тоа го прави искрено и со сето срце, дефинитивно паѓа на нежност, сака природно убави девојки (шминка само за навечер), искрени...
    бар кај мојот стрелец е така :*
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Vaga03

    Vaga03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    јас имам дечко стрелец и баш ми е фин..и јас зборувам и тој...сто на саат ахахах...не е досадно во негово друштво и да точно е дека филозофираат...повеќе им работи логиката...во се мие добар..ама се ислашив денес кога прочитав за стрелец машко никако да не се стапува во брак...бидејќи ако ти кажел те сака тоа ќе му поминело за неколку месеци... :o :o :o :sweat: не знам се збунив..дали е точно ова последново? имал некој искуство?
     
  18. cuciTo

    cuciTo Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    13
    тешко стапувал во брак ???? :rofl:
    ние веќе 2 години и неколку месеци сме заедно и неможе да чека 4 години додека завршам факултет
    секој ден мора за тоа да ми рече: или ајде остани си кај мене, или за бебенце нешто...
    стварно е срцка :inlove:

    е сега зависи до човекот ама ... 1 пример имате ;)
     
    На buba4e89 и Vaga03 им се допаѓа ова.
  19. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    одлично искуство имам со стрелциве
    поотворени личности немам сретнато, реални, се ќе ти плесне во лице без притоа да се грижи како ти тоа ќе си го сватиш и протолкуваш, тврдоглави, сакаат се да е по нивно, ако некоја желба не е исполнета одма дигаат нос, големи авантуристи.. храбри, секогаш знаат што сакаат, туѓото мислење ни под разно не го ставаат во предвид.. секогаш спремни да те насмеат, кога се нервозни немој да сте во нивна близина! знаат вистински и искрено да сакаат, колку даваш толку и ти даваат, одлични партнери, и да сакаат да експериментираат во сексот ТОЧНО!
     
    На cresa-jagoda и Ivan4e04 им се допаѓа ова.
  20. Vaga03

    Vaga03 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    па не знам јас се исплашив кога прочитав тука на фемина за стрелците...за бракот..одма ке им поминело....ама сега е се ок кога ги видов вашите мислења. тенксс грлс :*