1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко-стрелец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lassie, 9 април 2010.

  1. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Секси , непредвидливо ,забавно ,адреналински ... Добри се за мување :*
     
    На buba4e89 и Barbie-mwa им се допаѓа ова.
  2. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    скоро за се ги бива, за се имаат идеа и план ! секако никој не есовршен. но... :^)
     
  3. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    ...е сеа, прашањето е: Како да го “врзеш“ ???
    како да го натераш да стапи во СЕРИОЗНА врска и да не плаче многу по таа негова мила “слободичка“ ?! Губам трпение жени мои,а го губам и него. Чувствувам како ми бега од раце, а не ми се покорува веќе,не ми се губи гордост да попуштам да не ме сфати онака ноншалантно...
    СО ШТО ДА МУ ПРИВЛЕЧАМ ВНИМАНИЕ ЖИТИ СЕ ?! :doh:
     
  4. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    треба да го заинтересираш некако, сака авантури патувања, сака отворени,самодоверливи,комуникативни,хомуристични,интелигентни девојки, девојка што знае да се покаже во едно нешто како единствена.. сврт му малку грб да видиш како ќе те бара.. ;)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Denna

    Denna Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    87
    Ме бара тој,го имам, ама не на начин на кој јас сакам! како да сме во врска, и како да не сме :^) Резервирано се држи некако,и ме тера да почнам и јас така, а почнам ли и јас - караници одма,оддалечување....Чувствувам дека за да го имам треба јас да му го посветувам моето време и да му дадам се, а него да го оставам повремено да си ужива и да се задоволам со тоа што ми го дава, да не се буцкам дека ми “фали“ нешто, да се жалам за било што или да му вршам притисок!!!
    Епа не е ли премногу?! :fubar: :(
     
  6. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    точно несака да му се врши притисок или да биде присилуван на нешто
    остај го некое време и дистанцирај се од него .. немој целото свое време да му го посветуваш на него ако сеуште сте на почеток немој !
     
  7. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Јас сум типичен Стрелец и познавајќи се каква сум никогаш не би сакала некој стрелец да ми влезе во ум.

    Значи прво што е најбитно за Стрелците е слободата. Не смееш да го гушиш да му се јавуваш 1000 пати на ден да го прашуваш кај бил. Најдобро е прво во врската да го придобиеш неговото пријателтсво зашто Стрелците иако се тврдоглави тие се најдобрите пријтели што може да постојат. Значи понекогаш може да биде баш напорен, да мисли дека е во право, во тие моменти најдобро е да попуштите или да ја смениш темата. Откако ке станете пријатели во врската, потребно е да му станете навика на Стрелецот. Значи звонење еднаш до два пати дневно, ама секој ден стврара навика кај него. После денови и месеци Стрелецот ке се заљуби а верувајте кога тој ке се засака Стрелец тој сака вистински и цврсто.
    ОД хроскопи што сум читала
    Омилено место за секс- природа
    Омилена поза- кучешка
    Сака често да ги менува позите но и партнерите :(
     
    На buba4e89 и lola-86 им се допаѓа ова.
  8. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Се е ТОЧНО!ЈАС сум стрелец!Голем авантурист е,ја цени слободата највеќе од се.Мора да знаете како да го придобиете,без тој да осети дека веќе запаѓа во вашата мрежа,кога наеднаш ќе свати дека е тотално избезумен од љубов тогаш се прави за својот сакан-а. ;)
    Не треба да осети дека сакате да го врзете,тоа мора да биде дискретно и да најдете некој посебен начин ;)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Imav eden takov 10 meseci ;) super se baknuvase i znaese da bide romanticar, tvrdoglav i inaetcija sekogas da dokaze deka e vo pravo no dokolku ve saka ke najde nacin da go dokaze toa a najubavo e cuvstvoto sto ke go osetite :)
     
  10. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Авантуристи!!!
    Настроени се филозофски речиси секогаш, повеќе се за отворена врска и се многу спонтани.
    И јас би кажала дека се добри за мување.
    Пошо бев 2 години со типичен стрелец, верувајте знам за што ви зборувам.
    Никако не гледајте да го припотомите! Туку трчајте заедно, така диви низ животот.
    И најдобро ќе биде да не ве запознае веднаш. Не му давајте многу материјал за себе.
    И никако, никако немојте да го лажете и да го изневерувате.
    Тој може да ви го прави тоа, најискрено, ама ако дознае дека ти си го направила тоа...
    И страсни се многу. Веруваат во себе и го сакаат животот.
    Покажете дека сте цврсти и стабилни и дека знаете што сакате во животот!
     
  11. Diamondkiss

    Diamondkiss Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    38
    добри се за мување ама на крајот можат да те заебат сто посто!!! све сака по негово да е ! цц имав искуство со стрелец, ама на крајот значи те зезнуваат и остануваш ко го*** на дожд ! :@
     
  12. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Сега ќе се самоцитирам поради што напишаново од моја страна е грешка....Многу неубави личности стрелците, уште стојан на тоа, ама не сите...

    Сегашниов ми дечко е стварно нешто сосема различно од сите други Стрелци што ги познавам...
    Романтичен, мил, љубезен, знае како треба со некоја како мене :devil: :$ ... :D
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    дечко ми е стрелец, он инает, јас јарец, ја инает, ама пак си имаме почитување,разбирање,компромист,договор. мислам дека се многу добар знак стрелците(и мажи и жени)
     
    На La.Reina.Del.Sur и pupi.girl им се допаѓа ова.
  14. Sienna

    Sienna Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    25
    Впечаток кој ми го оставиле стрелците е дека се многу напорни,кога сакаат нешто мора да е на моментот неможе да се почека |( ,имаат и добри страни кои во моментов не ми текнуваат :$
     
    На IamSexyAndIKnowIt и m2m2m2 им се допаѓа ова.
  15. Mini-Mouse

    Mini-Mouse Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2011
    Пораки:
    530
    Допаѓања:
    1.439
    Пол:
    Женски
    Уффф не да се напорнииии :D Значи ако нешто реши ќе преврте се наопаку само да е по негово.
    Нема покасно кај него, нема утре туку одма,веднаш во истиот момент :@ Значи може да ме изнервира за секунда кога така напнува.
    Не бираат ни место ни време кога сакаат да се расправаат. Тоа најмногу ми смета. Е сега не знам за другите но мојов премногу анализира и препрашува. Ќе ме пукне еден ден :lol:

    Среќа моја или негова :^) што сум дебелокожец и не се замарам многу.

    Се останато е во ред. Се сакаме, почитуваме, поддржуваме во се итн..
     
    На buba4e89, BeLLaDona23 и m2m2m2 им се допаѓа ова.
  16. marija159

    marija159 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Сум имала искуство со стрелец и мислам дека ако се одлучат за нешто, па што и да се случи нема да го сменат мислењето, себични се, зборливи и искрени.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Јас имам фобија од ова машкиве стрелци, па не ги препорачувам. Двете мои најголеми грешки во животот беа стрелци во хороскоп..
    Најбитна им е слободата, а во врска им е секако скратена, така да.. мислам дека не се баш најдобар материјал за сериозна врска...
     
  18. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Јас имам easy going стрелец. Не се кара, секогаш се труди да избегне караница, да смири се, и слободата кога му е скратена трпел, ама сега правиме компромиси па ќе дојде се на своето место.

    Многу молчат и трпат, но ако им прекипе лоши се ,и мнооогу инаетливи тогаш...Лоша уста имаат само ако претераш мнооогу...

    Мене ми е супер,нека си остане ваков како што е, засекогаш... :)


    А! И добро се лапа мајке ми... :D
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски


    Добри се стрелците и јас така мислам :D а најдобри се знае дека се за бакнување. Проклета да е желбата во мене хахахаха :$
     
  20. vaga0078

    vaga0078 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    kako da osvojam masko-strelec??? pomagajte! Gi procitav site soveti od tipot ako znaes kako so nego..ako znaes kako da mu vlezes pod koza bla bla...epa kazete kako :)))))) Momentalno sme samo na muvanje i mislam deka dosta e zainteresiran, no jas sakam nesto poveke, a nemu kako sto gledam ne mu se brza i custvuvam deka ocekuva celo vreme jas da go napravam prviot cekor. Vaka sme eden mesec i ne znam do koga ke izdrzam sakam da bidam so nego ubavo mi e se plasam da ne zgresam. Momentalno sum vo nikakva situacija: ako pokazam deka mi znaci ke bide trcam po nego, ako mu svrtam grb ke bide tolku ( od toa se plasam ) sigurno ke pomisli gotovo ne i odgovaram i ke se trgni i toj.... sto da pravam??? ve molam za sovet... :(((((