1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко-стрелец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lassie, 9 април 2010.

  1. freebird

    freebird Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Decko mi e strelec i po toa znam deka strelcite sakat da ja drzat sekoja situacija pod kontrola, so drugi zborovi da dominirat. Sekogas cekat od drugiot da go napravi prviot cekor, vozdrzani se i sakat se da im dojde samo po sebe bez nikakov vlozen trud od nivna strana. Toa e mojata gledna tocka, no sepak treba da se gleda i od druga perspektiva, deka i tie se zivi sustestva so cuvstva i emocii i deka ako stvarno se zainteresirani ke go dobijat toa sto go sakaat. Pocekaj uste malku, ako i togas nema nikakva reakcija od negova strana, napravi go ti prviot cekor , sekako nema sto da izgubis :) Pretpostavuvam ne ja gledas svojata idnina kako "devojka za muvanje", no ako prodolzite vaka, moze na nego ke mu se uarni pa ic nema da saka da prevzeme nesto.
     
  2. keti.kety

    keti.kety Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    52
    Ако сакате да си го олеснете животот со стрелец само треба да бидете исктрени тие најмногу од се ја ценат искреноста. Темпераментни се секогаш спремни за нова авантура, патувањето со нив не е проблем.Понекогаш се сурово искрени и сакаат со сите да се на чисто. Вредни се и се што работат го звршуваат до крај не застануваат на пола пат. За нив слободата е на прво место , меѓутоа кога се во врска верни се со тело и со срце. Толку за сега од моето искуство со стрелец :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Стрелците се луѓе кои најмногу од се ценат искреност, го почитуваат и ценат тоа што го правите за нив, многу се тврдоглови, ретко се извинуваат, сакаат да доминираат но не секогаш успеваат да го остварат тоа, несакаат ограничувања и уценивања. Мрази да биде притискан и сета негова слобода да биде пригушена, нема влакна на јазик, би ти кажал најсикрено што и како мисли кога би начекал погоден момент, чува во себе додека не му пукне филмот па да запрепасти и стаписа.. Интелигенетен и паметен, голем авантурист све живо сака да проба, секаде сака да помине и прошета. Никогаш нема да ви биде здодевно во негово друштво, доколку вие би му здосадиле брзо би ве напуштил.
     
  4. BeLLaDona23

    BeLLaDona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2011
    Пораки:
    837
    Допаѓања:
    1.893
    Пол:
    Женски
    Паа според мое лично искуство (дечко ми е стрелец), стрелците многооу ценат искреност, подобро кажи му што чувствуваш, кажи му колку што можеш повеќе за себе. Овој мојов на почетокот беше како таен агент, ништо не прашуваше и ништо не кажуваше, а се сакаше да знае. Постепено кажувај му за себе, без никакви манипулации и скриени намери, зашто стрелецот ке те разоткрие во истиот миг кога ке сакаш да ја отвориш устата за да излажеш :lol: Никако не биди нападна, колку повеќе се воздржуваш од мислата да бидете сериозно заедно-толку подобро. Тоа на почетокот. А после откако ке го освоиш и кога че стекне доверба во тебе немаш гајле, можеш да почнеш да му се качуваш на глава :lol: Срцки се :inlove:
     
    На cresa-jagoda и buba4e89 им се допаѓа ова.
  5. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Како ракот назадгазум :rofl: ето тако !Јас си знам како .
     
  6. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    МАШКО СТРЕЛЕЦ - ГЛУП КО КРАСТАВИЦА!!! -.-"
     
  7. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    кога сега го прочитав ова како со машко стрелец-
    си помислив да земеш една стрела и да го застрелаш во срце е па нема да има каде да бега :D 8)
     
    На buba4e89 и kala21 им се допаѓа ова.
  8. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.037
    Од искуство
    Никогаш не му спуштај слушалка на стрелец
     
  9. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
    хахахаахах, сум се пресмеала, ама има вистина :lol:
    За да освоиш стрелец - испитај го теренот, види што сака па пробај да го уловиш збоувајќи му токму за тоа. Една работа треба да се знае заовие луѓе - невервни се. Така да, за со овој човек ќе ти требаат челични нерви, и никогаш немој да поверуваш дека си го смирил стрелецот ,цук,цук...
    Накратко - за авантура препорачливи, за повеќе дефинитивно не
     
  10. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    30
    Ги читам сите постови погоре и сите се точни :) и јас имам дечко стрелец и на се погоре кажано имам да додадам дека: НИКОГАШ нема да зборува отворено за своите чувства и стравови (кои секогаш ги има дури повеќе отколку што треба) НИКОГАШ нема ни да ти одговори ако го прашуваш што мисли и што чувствува, многу често ќе се прави незаинтересиран зашто смета дека покажувањето чувства е лигавење и дека не е машки, НО ако знаеш да го прочиташ многу лесно се издава кога е заљубен. :) понекогаш ќе му се испушти да признае и многу брзо го сменува тој однос, а тоа според мене е зашто се плаши да не биде повреден и тоа многу. Слободен дух е ама ако знаеш да се поставиш не би се согласила дека баш секогаш мора да биде по негово. Не сака јавно критикување и потсмевање, посебно не од девојката, тоа ќе го смета како навреда на неговата машкост и може да биде фатално за вашата врска. Никогаш нема да прости лаги и неверства, а многу често знае да делува како тој да го прави тоа токму поради тој слободен дух (но не секогаш навистина го прави туку само сака да изгледа како нескротлив). Кон тие што ги сака секогаш се однесува заштитнички и тоа е она што го прави толку шармантен, нели ние девјките сакаме дечкото или мажот да биде наш заштитник и херој :) и да, многу често нема да го направи првиот чекор за било што, но тоа не треба да ја обесхрабрува девојката, тоа не значи дека не сака ;) во принцип, треба да се вложи труд додека да научиш каков е и како треба со него ама после тоа нема да има никаков проблем
     
    На cresa-jagoda, FridaKahlo и lil.priness93 им се допаѓа ова.
  11. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Даа. :)
    И мојов е стрелец. Преубаво ми е. :$
    Многу,мноогу брзо се упикуваат под кожа,а и во срце... Такви се,спонтани,слободни,откачени,авантуристи,искрени и сакаат да уживаат. 8)
    ...најубаво се бакнува,дефинитивно ! :inlove:
     
    На cresa-jagoda, IamSexyAndIKnowIt и thelittle17 им се допаѓа ова.
  12. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    Има многу добри особини. Добро се бакнува,се гушка абе едноставно се пика под кожа...само од едно да се пазите...може да ве изврти како што сака..со слаткоречиви зборови:/
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    И маж ми е стрелец. Има добри особини. Единствена лоша особина му е што е голем инает. Заради тоа често се случува да се спречкаме.
     
  14. maravillosa

    maravillosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2013
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    145
    Пол:
    Женски
    i jas imam problem so strelec
    na pocetok se bese dobro ama koga pocna da tera za poseriozno nekako se povlece pred nekoj den mu kazav iskreno kako se custvuvam i deka ako ne saka da ima nish so mene deka mozeme da bideme drugari a toj veli pogresno si me svatila dajmi vreme se da vratam kako so bese vo posledno vreme nesh cudno mi se slucuva
    nz so da pram mu rekov deka ce cekam ama vejce tri dena i mi se zdosadi da cekam nz kako da go zabrzam
    POMOS? :( :( :(
     
  15. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    Што има врска хороскопскиот знак важно е да те сака
    и плус тоа не значи дека секое машко во хороскоп што е стрелец има исти карактеристики особини или темперамент
     
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Да. Голем инат водат. 8)
     
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски
    Се што сте напишале е сосема точно! И јас сум во врска со стрелец, "За нив слободата е на прво место , меѓутоа кога се во врска верни се со тело и со срце. " И "...најубаво се бакнува,дефинитивно ! "

    :inlove:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски

    ИСТО! :inlove:
     
  19. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.556
    Допаѓања:
    2.785
    Пол:
    Женски

    100% the same! БАШ ТАКА Е!
     
  20. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Јарците се за лабави опуштени луѓе, во спротивно ќе ве полудат. Знам и добри луѓе што се јарци, ама и многу гадни луѓе што се јарци, среќа никогаш не сум била во секојдневна интеракција со нив.