1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со машко-стрелец?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од lassie, 9 април 2010.

  1. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Бегаат од сериозни врски ...никогаш нема ти и врската да им бидеш приоритет ....им мрда газето ...подалеку од краткорочно мотање нема да доживееш ...секогаш било што дали книга дали патување дали гледање во празно им е побитно од тебе ...ако сакате да бидете последна рупа на свирало стрелците се вашиот човек
     
    На Traveler91, Justicija, Regina.Phalange и 2 други им се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Не се согласувам со биГрл . Еве ја сум стрелец . Точно авантурист сум поголем здравје . Бегаат од врски ? Можеби мажите но не и жените . И да се зависи од човек до човек . Не сум имла искуство со стрелец маж но еве од свој аспект ќе пишам . Секогаш сум во право . Навистина . До сега за многу рботи сум била во право . Ког некој ни значи тогаш тоа е љубов искрена и чиста како дете .
     
    На cresa-jagoda, buba4e89, ELIDavor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Стрелците се непостојани, или благо речено краткорочни личности.Дешавката од вчера ја забораваат или ја тргаат настрана за да си отворат, нова уште поинтересна.
    Ако си ти во тие дешавки секојдневно, ќе го добиеш стрелецот за навека.
    Тешко се врзува, ама кога ќе се врзе ти ќе бидеш личноста со која ќе ги дели авантурите.
    EDIT: И јас сум стрелец
     
  4. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Epa avanturite gi mrzam kaj strelcite ...od nigde nikade sebizbavuva utre ke patuvam tamu,sekoja vecer sakam da iskacam i ako ednas go odbies za nekoja takva avantura pred tebe sebizjasnuva kako mu se sviga toa sto drugarka ti ja prosetala cela Evropa ...epa druze i jas da imav tolku pari i jas ke ja prosetav cela Evropa.A i pari na strana jas sum mn posmiren i pofamilijaren i poemotiven tip ...strelcite se ladni edinstveno sto gi 8nteresira e oni da bidat vo centar na vnimanie i stvarno se golemi materijalisti samo ne se istaknuva tolku taa karakteristika .
     
    На ELIDavor, GirlLove и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  5. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    A i da dodadam od tolku sto si se sakaat samite sebe samo u zivot ne se zaljubuvaat nemaat dolgorocni i znacajni vrski za niv e samo e cekaj da imam nesto onaka kolku da otepam vreme i posle ke gi snema
     
    На GirlLove, SAMIRA и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  6. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    Ако не си им доволно интересна, да ќе ги снема се согласувам.
    За матерјалисти, да се матерјалисти на сметка на друг грб они да го собираат маслото што незначи и дека се работливи.
    Ако успееш да освоиш стрелец (исклучоци секогаш има) ќе бидеш во центар на внимание ама тоа нема да ти го покажува, дури ти нема ни да го осетиш дека ти покажува.Тоа е нејаснотијата кај нив дека тешко ги читаат како особи. Ако ја нон стоп споделуваш авантурата со нив може и досадна да им станеш.
    Во тој случај правилно е постапено шо е одбиено да се иде странство.Ако стрелецот е "фатен" пакј ќе се врати.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Машко стрелец е авантуристички тип , многу имаат добра душа , забавни , али тешко се решаваат за врска , тие се повеке за привремени излегувања , али за другари како нив немат , стрелците имаат добра душа .
     
    На CrazyGirl15, SAMIRA, Aleksandar1212 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Има разлика од стрелец до стрелец.
    Стрелецот има милион жени ама може и со една да се врзе, не мора да значи дека ако му шета газот ќе е цел живот таков.
    Имаат добра душа да, а инаку треба да си спонтана без многу да се замараш со ситници и глупости. Да си интересна, интелегентна, паметна.
    Добра душа имаат тоа им е во крв. На секого подаваат рака.
     
    На ultra, cresa-jagoda, Brinetka и 3 други им се допаѓа ова.
  9. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Ko drugari se okejj da ...jas bivsiot poveke go sakav i sea poveke go sakam kako okejj drugar samo zatoa sto e toa drugar ama vo vrska nikakooo zivcite si gi otkornav
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Dobri se strelcite, ako znaete kako so niv :D
    Jas sum strelec..ama zensko.
    Isti sme i nie zenite strelci.
    Jas sepak mislam deka na masko strelec mu treba nekoja slicna na nego, slicna na strelcite:D

    Ama pa..taka e ubavo koga ne si vo vrska, sto vi trebaat vrski bez vrska :P
     
    На stetoskop и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  11. Aleksandar1212

    Aleksandar1212 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2016
    Пораки:
    1.106
    Допаѓања:
    7.679
    Пол:
    Машки
    @Dust а стрелец и стрелец? :D
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.573
    Допаѓања:
    171.536
    Пол:
    Женски
    Ne funkcioniraat tie vrski. Osudeni se na propast :D
    Si ja sakame slobodata... se dodeka ne ni tekne da se vrzeme...

    Posle 30tata god:drunk::rofl:
     
    На Regina.Phalange, cresa-jagoda и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
  13. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Не може така да гледа стрелец сум и толку што ако подзнакот ти е некој воден или земен знак немаш с од стрелец,така да целосно се гледа и со куќи и сл,а за знак стрелец ок се пријателски настроени,авантуристи,сакаат да патуваат многу и сл,ама егоцентрични до максимум без разлика дали се работи за машко или женско стрелец.
     
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.805
    Допаѓања:
    25.079
    Пол:
    Женски
    Пак ќе ти кажам . Од страна на стрелец . Не . Не сме ладни личности и не сме материјалисти . Ако бев материјалист немаше да се омажам за човек кој немаше буквално ништо . Ѕидови од спрат . И 2 денара у џеб .За авантурите секогаш наоѓаме компромис :D само треба да умееш :D
    Во врска со нарцисоидноста , поголем нарцис од бик мислам нема . Имам една другарка бик , знам колку се сакаше себеси , затоа ти велам . А инаку кој човек не се сака себе си ? :) И ова со заљубувањето не е точно . Еве веќе 4 години сум со ист човек . Го сакам како првиот ден . Ова си налетала на некој лош стрелец и затоа вака зборуваш . Ама ако не запознаеш подобро , знаеме да бидеме како мали деца . Не само за авантурите . Општо за се . Земам по себе си . Ако некој ми остави добар впечаток на прво запознавање , веќе на следно му ја отварам душата и се советувам со тој човек . Исто сум оставила таков впечаток и се советуваат со мене . Знам кога треба само да молчам и слушам , кога треба совет а кога прегратка за утеха што се вели .. Како и да е си имаш свое мислење , што е твое право :) а мое право е да ти кажам дека можеби си налетала на погрешен стрелец :D се надевам дека некогаш ќе смениш мислење :)

    П.С. Големи борци и позитивни луѓе во секој случај .
     
    Последна измена: 24 септември 2016
    На cresa-jagoda, Dust, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Како што кажав луге со добра душа се стрелците , но многу си ја сакаат слободата , така да ...
     
    На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SAMIRA

    SAMIRA Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    251
    Пол:
    Женски
    Епа затоа тешки се за врска.
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  17. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Тешки се за врска али кога тогаш и они ке се затрескаат во некоја. ;)
     
  18. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки
    bigirl кој знак си ти
    јас сум стрелец ама некои работи што ги кажа се само критика стрелците се најповрзани знаци кога се работи за љубов семејство дом а до срцето на стрелецот само искреност треба и силни емоции слобода на умот и темперамент скоро на секое поле (мада јас не сум темпераментен мн) но искраен повеке од тоа што треба
    ;);););)
     
  19. Justicija

    Justicija Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2017
    Пораки:
    5.680
    Допаѓања:
    19.053
    Пол:
    Женски
    Имав еден стрелец , не бевме во врска само излегувавме , мн забавен тип , хумористичен , предобар ама несериозен :o
    Не сакаше врзувања (малку бев затрескана во него) и многу пати го навредував , но тој никогаш не ми возврати со иста мера , и после толку години сега ми е добар другар (понекогаш забегува и ми вели ајде да се забавуваме како порано :D) , ако некоја скроти стрелец и успее да го врзи за себе , блазе си и :D. Подобри нема од стрелците :^)
     
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  20. ELIDavor

    ELIDavor Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2017
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.788
    Пол:
    Машки

    Де бре толку ли е тешко да имате сериозна врска со стрелец.
    Тоа дека се несерозни да тоа е така но кога се почнува сериозна тема или некој сериозен муабет ите како знаат да бидат смирени дури и филозовски настроени.
    А тоа дека не сакаат да се врзуваат е индивидуално.