1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со оние ,,познати" деца ??

Дискусија во 'Сингл' започната од Ulala2001, 4 јануари 2016.

  1. Ulala2001

    Ulala2001 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2015
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Сеуште сум мала и не сум имала врска или нешто слично ама има едно момче ми се допага би сакала да бидам добра другарка со него бидејки на повеке не се надевам а не ни сакам. Го прашав да излеземе он прифати. Нема да бидеме сами јас ке бидам со мои другарки.Сега незнам што да зборувм со него. Тој е како познат има јаки друштва имал многу девојки. Фин е со добр карактер и душа. Имаме и претходно излезено ама со другарки кои имале дечковци биле во такви друштва. Ако донесе негови другари?? Што да зборуваме?? Со саати што ке првиме?? Ако има ваква тема или слична а немам приметено извинете ме и слибодно заклучете ја!!!!!
     
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    @Ulala2001
    Тоа што ќе зборувате ќе дојди спонтано и од моментот.
    Прво ќе го прашаш што го интересира, хоби ова- она. Што прави во слободно време, дали игра фудбал или не знам ти што друго. Најдобро е да не се градиш према неговите желби и очекувања, туку да бидиш целосно себеси и природна и да не се плашиш да го кажиш своето мислење во било каков разговор или дискусија додека сте излезени.
    Тоа што тој имаш многу девојки и бил „познато“ дете нема врска со неговиот карактер. Сепак и тој е човек, нели? :)
     
    На LollySky и Ulala2001 им се допаѓа ова.
  3. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Душо не ја ќариш ти "познатата фаца" штом не си способна да сврзеш два реда муабет со него;).
     
    На wanderlust и Kukla994 им се допаѓа ова.
  4. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако сте во друштво и не знаете да комуницирате, вие со ништо нема да ги заинтригирате машките. Треба цело време да му збориш, да бидеш како машина. Така повеќе внимание ќе навлечеш на себе си. Ти ако одиш и сметаш само да им се смееш на глупостите и ништо да не збориш, ондак не иди ич.

    Јас имав таков случај, по што станав и си отидов. Како сам да бев на кафе со другар ми. Тие нит збореа нит ништо, по што се изнервирав, ми стана монотоно и си отидов и веќе никад не им прозборев.

    Што е смислата на одење на кафе?
    Сигурно не е да седиш и да гледаш и да се кезиш ко ненормална. Ако ти е за тоа, иди на престава.
    Ако е некој културен градски тип дечкото, веруј ми нема да го сака тоа.
     
    На jolo, marijaz, MiloMalo и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Ќе си викнеш и ти некoјa другaркa. Или пaк дoгoвoрете се сaми дa се видите.
     
  6. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    Ништо нема да правите, само ќе се лапате, муабет ич. Јас така пред неколку години со една ни муабет ни ништо(y)
     
    На anina, wanderlust и vitamina им се допаѓа ова.
  7. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако не знае да комуницира, џабе и е. И со Џастин Бибер да отиде, џабе ќе и биде.
     
  8. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.794
    Допаѓања:
    46.393
    Oнa кoлку сaкa некa е кoмуникaтивa, aкo дечкoтo е труп, пaк немa дa мoжaт дa сврзaт муaбет.
    Искренo јaс не би прoдoлжил дa се гледaм сo некoј дoкoлку немaме темa зa муaбет. Пa фaлa Бoгу немa целo време дa прaвaм муaбет зa времетo нaдвoр.
     
    На MiloMalo, vitamina и Marick14 им се допаѓа ова.
  9. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Јас зборев за во случај тој ако е комуникативен, а таа не е. Тоа многу нормално дека ако и тој не е комуникативен, и таа ако не е, ќе се гледаат како теле во шарена врата.
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  10. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Абе она мисли ќе оди у елита дотерана згодна скоцкана натокмена од прст до глава и ќе заблеска со нејзината убавина како столбна ламба покрај него.

    Девојче да сакал типот столбна ламба ќе си купел одамна(highfive)
     
  11. MiloMalo

    MiloMalo Популарен член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    891
    Допаѓања:
    2.916
    Пол:
    Женски
    Хормони до плафон Вите [​IMG] Детево е 13-14год ги пука пубертет, другарките со дечковци
    веќе набиле искуство [​IMG], оно златно сака да ја видат со најјачи фраер у маало, и то [​IMG]
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  12. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Леле сега се присетив дека гога бев тинејџер не сакав да излегувам насамо на прв состанок.
    Тоа демек не го познавам па нема да имаме заедничка тема :rofl:
    Детски глупости :lol:
    А мм сега вели „На Ани моја еден филџан да и дадеш до утре за филџанот ќе ти зборува и тоа без престан :!:
    Тоа вртење муабети и набивање комуникациски вештини си доаѓа со годините :nod:
     
    На Nausicaa и LollySky им се допаѓа ова.
  13. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Ne se voznemiruvaj za toa,ako ne e sramezliv i pokraj toa sto ti prva si go pokanila toj ke pocni prv za muabet i red dr rab,i ne se trudi da si ko masina moze i da mu zdosadi pa dr pat da ne saka da ispadnete,ne se pravi nesto sto ne si,bidi svoja samo taka ke uspees so sreka
     
    На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Мнoгу му придaвaш знaчење нa детевo. Сите тие пoзнaти децa се кaкo мене и тебе, сaмo штo се пoдруштвени и интересни, пa се знaaт сo пoвеќе луѓе. Не се нештo пoвеќе oд тебе.
    Мнoгу му јa мислиш, испaдни сo негo кaкo дa испaѓaш сo билo кoј другaр или другaркa, биди слoбoднa и зaфркaвaј се, мoжеш дa прoбaш и дa флертувaш сo негo.