Како со хороскопскиот знак рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija1992, 31 јануари 2010.

 1. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.804
  Допаѓања:
  9.004
  Пол:
  Женски
  Ќе внимавам. :) одма префрлам мислење таму. Позз :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Девојко, ако имаш потреба од совет или мислење за некоја личност или ситуација, а според ова погоре претпоставувам дека имаш, можеш да ми се обратиш во порака и доколку можам да помогнам. :) Затоа што гледам често за тоа пишуваш.
   
  На Marick14 и GirlLove им се допаѓа ова.
 3. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Девојкии да ве прашам како со машко рак, јас сум јарец а тој рак, си одговараме?:)
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мис Стоун

  Мис Стоун Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2014
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  283
  Пол:
  Женски
  јас сум близнак тој е рак.. дали одговараме?
   
 5. Menasss

  Menasss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2010
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  36
  Јас сум рак а маж ми скорпија ,и супер функционираме:)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. elenaeli22

  elenaeli22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  375
  Рак и јарец ?
  Ај кажете ми подетално за рак.
   
  На Lily92 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Animali

  Animali Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.156
  Допаѓања:
  9.372
  Пол:
  Женски
  Како да освојам еден Рак? :D
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Бисерче95

  Бисерче95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2017
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  РАК жена-Машко -близнак?Што велите за таа комбинација?Дали и вие имате лошто искуство како ијас?
  Памет да нагласам јас сум рак.
   
 9. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  Абе одговорете му на девојчето, не го игнорирајте. :^):D
  ..шала на страна и мене ме интересира.:wasntme:
   
 10. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  1.216
  Пол:
  Женски
  Од мое искуство близнаците и не се толку дволични и лажговци колку што ги прават. Зависи од другите аспекти, мое мислење е дека е добра комбинација.

  Рак и лав се секогаш добра комбинација, како сонце и месечина заедно. Зависи од другите аспекти ама знаците супер си одговараат.
   
  На Ysera, Anne94 и ♣ Alba Viduam ♣ им се допаѓа ова.
 11. Anne94

  Anne94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Еј читам дека лав и рак не се согласувале, нема врска ракот сака да разгалува и одуволува, а лавот ужива во ова.
   
 12. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.943
  Пол:
  Женски
  Да ама ракот цело време ќе попушта и ќе биде ,,им даваш прст зимаат рака” и стварно е така.И после пука тиквата, кажувам од искуство
   
  На cresa-jagoda, Anne94 и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 13. Anne94

  Anne94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Ти си ракче претпоставувам
  Така е да во многу случаеви, но попуштам и јас зошто префер е.
   
 14. Anne94

  Anne94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2016
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски

  Мене ми е супер со ракче.
   
  На Ysera му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ysera

  Ysera Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2020
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  jas lavche mm rakche, vo glavno super odnos - sekogash saka da me razmazi, da mi pruzhi se, vnimanie celosno mi dava na mene i samo na mene, mnogu nezhen na zborovi, saka da udovoli.
  tuka ima samo edna rabota :D

  od gledna tochka na lavot, nekogash e teshko da posochish greshka, zatoa shto rakot e tolku fokusiran na toa da udovoli pa ako neshto napravi ko shto ne treba morash da prekjutish zatoa shto mozhe mnogu da mu gi povredi chuvstvata i da se karate so denovi, i na kraj kje ispadne ko ti shto vikash a lavot ni kriv ni duzhen :rofl: ima popushtanje na dvete strani, lavot nekogash ne mozhe da ja razbere krevkata emotivnost na rakot i nekogash se osekjash kako po jajca da gazish koga pravish muabet poshto ne znaesh dali kje kazhesh neshto pogreshno, a edna rabota ako go zdoboli rakot kolku i da e prosta mozhe mnogu lesno da se povleche vo sebe i da ignorira. nadvor od toa super kombinacija, sekoj par si ima krizi ama so mm si terame vaka i ete nekogash e teshko ama si tera :D
   
  На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
 16. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  7.170
  Пол:
  Женски
  Добро дали раковите сакаат кога отворено ке им кажете за ваши чувства или преферираат да им вртите од околу?

  Лично јас, имам намера (во некоја блиска иднина) да му го кажам се тоа што го имав пишано пред некој ден во една тема но, некако сакам да знам дали тоа би го одбило ако сум таква отворена и искрена?
  @Stark , @Feminka22 и остали ракчиња одговарајте :hai:
   
  На cresa-jagoda и Feminka22 им се допаѓа ова.
 17. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.336
  Допаѓања:
  114.839
  Пол:
  Женски
  Мојов рак е многу искрен и отворен околу чувствата.
  Уште на втор дејт ми призна дека со месеци имал чувства за мене и освен како пријателка ме гледал ко нешто повеќе. Тој прв и кажа дека ме сака у врската. :tmi:
  И сам ми има кажано дека мрази ако некој не е искрен и не зборува отворено за тоа као се осеќа, не гледал на гравчиња па да знае, се да сум му кажувала. :rofl:
  Може тоа е рецептот како 2г ракчево сум го задржала до мене. :rofl::rofl::rofl:
   
  На cresa-jagoda, BlackMistery и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 18. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  3.610
  Пол:
  Машки
  Кажи му па шо че биди нека биди.
   
  На cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 19. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  17.943
  Пол:
  Женски
  Уххх
  Општо, сакам да знам да.И мислење и чувства и се.
  E сеа, пример другар мој кој што ми беше преблизок ми кажа од нигде никаде дека ме засакал.А не е мој тип тотално (за партнер де), и коа прочитав буквално како што стоев нозе ми се пресекоа и си чучнав.
  Али така изреагирав дека не очекував плус не го гледав повеќе од другар.
  После тоа неколку дена не зборевме.
  Не знаев како да се понашам со него.
  А иначе ако некој ми е привлечен и близок и да ми каже дека ме сфиѓа/сака, ако има простор и од моја страна за повеќе од другарство тогаш нема да ми е одбивно.
  Јас мислам да кажеш тоа што мислиш и не се секирај.
  Ако испадне како што сакаш, мило ќе ми е.Може и он (ако е машко) го мисли истото али не превземал уште чекор од страв.Мене лично пример ми е страв од feedbackot.Пример на тој што ми се сфиѓа/го сакам да му го кажам тоа а уште да не биднало ништо меѓу нас.
  Страв ми е и мене од реакцијата ^_^
  Ако не испадне како што е или не добиеш таков feedback каков што сакаш, не се замарај.
  Good luck (fingers):hug:
   
  На cresa-jagoda и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.479
  Допаѓања:
  47.103
  Пол:
  Женски
  Не верувам во хороскоп ама ако ти значи нешто, јас сум рак и ако нешто најмногу мразам, тоа е вртење одоколу, нејасни знаци што треба да ги одгатнувам и општо со некој да не знам на што сум. Сакам отворено и најискрено искажување на чувства и мисли. Искреноста воопшто ми е една од најценетите карактеристики кај еден човек. Така да, искажи се. :)
   
  На Stark и cresa-jagoda им се допаѓа ова.