Како со хороскопскиот знак рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija1992, 31 јануари 2010.

 1. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  110
  Хехехе.
  Не сватиив тоа за у кревет?? ;( :Down:
  Иначе 1 малку е ај 2 хехе. позз фала срцко :mrgreen:
   
 2. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  ај некој нека ми каже за овен (јас) рак (он) мене ми ми иде комбинацијава али ајде...........
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  бејбикети, отвори си сметка на банка :lol: :lol:
   
 4. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Da be da si otvoram,od vas pajazina ke mi fati :lol: :lol:
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.371
  Тешко него, туку ај да не и го зимам бизнисот на бејбикети :lol:
   
 6. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  So ne sfati???????
  Nemoj da mu dozvoluvas na decko ti da si odi doma ..tuku zavedi go i odvedi go vo krevet...
  Ama vnimavaj-safe sex!
   
 7. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Nemoj ni da se obiduvas da delis ...Moze samo da ja zgolemime cenat ai da ima za site...
  Koga maskoto e rak ,a zenata oven ....se raboti za vrska vo koja e dominantna zenata ,a mazot e inferioren.....
  Ako toa na mazot ne mu smeta,a ne bi trebalo..super ke si ziveat....
   
 8. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  22
  А може ли така некое интересно толкување за водолија(јас) и рак(тој).Фала однапред :)
   
  На sikica7 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Епа кога прашуваат сите, и јас да си прашам :lol:
  Знам дека врска овен (шо во случајов сум јас) и бик тешко оди затоа шо овенот е.... да речиме актив, а бикот пасив.
  Е дали некој, некој...(а во случајов бејбикети или евентуално Ариел :lol: ) може да ме утеши и да ми каже некој убав збор за оваа комбинација, зато шо незнам како, ама да ги бирав немаше олку да ги погодам - СЕ' БИКОВИ :lol: :lol:
   
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.436
  Допаѓања:
  55.371
  Јас ќе те утешам, проблем ли е....
  ВЕДНАШ да престанеш да читаш хороскоп!!!

  Подзнаци, куќи, не знам шо... кој ќе се задлабочува, батали тоа... :D
   
 11. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Тошно,ако е така тогаш што правам јас со близнак?А баш сме си погодени :D
  А за почетоков на темава-што со рак?-ништо :lol: ќе се маќиш како што се мачат со мене :lol: :lol:
   
 12. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Kate 21,pa ti si rak???
  Nemoj taka...so rakovite ne e ic macno...naprotiv ,mnogu se romanticni i nezni..ne postoi podobra i pogrizliva majka od zena rak....
  Domacinski tipovi SME epten...ama jas bas sakam sto e taka...
   
 13. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.552
  Допаѓања:
  99.645
  Само нежно и внимателно.Деликатни суштества.Мајка,сестра да не сум му навредила,има да те спали на плоштад.Несериозност и неодговорност не поденсуваат,а со тоа и веднаш отпаѓаш од девојките мис вистинска.

  Него што паламудњам јас по темиве,кога ни сама не верувам многу,многу во ова.Туку искуство со припадниците од овие хороскопски знаци,нешто од хороскоп и ете ти го на.

  Значи,само претпазливо со овие умислени цепидлаки.И да,не им спомнувај дека сакаш деца со нив,паника ќе го фати,туку само потенцирај дека ги сакаш децата.И да,мајка му е најдобра,разбра?!Не добра,туку најдобра и немој ни да помислиш дека некогаш ќе ја замениш!!! :lol:
   
  На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
 14. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120

  фала за претскажување :D :D :D :D
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Babyketi,баш затоа се мачат со нас,сакаме романтика,многу љубов,ситници не разгалуваат,ама и не разлутуваат :lol: И искрено некогаш мразам што сум непоправлив емотивец,секунда ми треба да се расплачам,за сите ми е жал
   
 16. suGarBaby

  suGarBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  110
  Епа дечко ми е рачке. :mrgreen:
  Познавајќи го него можам да дадам некој карактеристики на раковите.

  ДОБРИ карактеристики : Многу се романтични,грижливи,слатки,внимателни,разбирливи,даваат добри совети,во секој момент се спремни СЕ да направат за личноста што им значи ( како и за пријателите ),сакаам романтични доживувања,сакаат внимание,сакаат постојано да добиваат и да даваат излив на љубов,и кога сакаат една личност не ги интересира никој друг едноставно си се затвараат у некој свој свет и за него постои само личноста што ја сакаат и Он.Големи фантазери се и фамилијарни луѓе,сонуваат за среќен фамилијарен живот(жена и дечиња)тоа ќе ги направи посреќни од било што друго на светот!! МНОГУ сакаат да подаруваат ии да се гушкаат(да можат секој ден по 3 пати би ви подариле нешто симболично на вашата љубов И пресреќни се коа личноста што ја сакаат е среќна) !! :mrgreen:

  ЛОШИ карактеристики : Посесивни,Љубоморни,Многу лесно знаат да се бедираат,Некогаш срамежливи повеќе од потребно,Превише грижливи,Наивни,Се откажуваат од нешто доколку наидат на пречки и често им треба некоја подршка за да продолжат понатаму. :mrgreen:

  Позз. :D ;)
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 17. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  631
  Значи,само претпазливо со овие умислени цепидлаки.

  AUUUUUU znaci taka ne dozivuvaat kako cepidlaki i toa zosto??????Zatoa sto si gi branime majkite :D
  Ma neeeeee LILIT draga ,pomedju maskite i zenskite RAKOVi veze nema.....
  Koga jas majka mi ke si ja stavam pred se drugo....medjutoa uste ste vo vrska ,a se raboti za emotiven tip ,paaaaaaaa
  Ne e tocno deka majka mu ne dozvoluva nikoj da ja zameni....naprotiv...bara nekoj koj ke ja zameni celosno i orginalno....
  Epa ...namesto da se nerviras ,kolku e losa majka mu..pobaraj gi zaednickite crti sto si gi imate vo karakterot ,pa ke vidis ....
  I sama vikas deka majka mu gi ima izdresirano sit edoma ,kako sto treba....
  Jas tebe te znam edno 700 postovi ,p abi rekla deka i ti utre k egi izdresiras site MIRNO da stojat..ako gresam neka izgoram....
  A da,...isto taka idnata ti SVEKRIVA gi znae site ducani i site popusti i se zivo si kupuva i se doteruva,paaaaaaa i SNAJKATA MU idna ne odi KAKO GODE po ulivaca i jas citam ..."STO NOSEVTE DENES"!!!!
  Aj sega kazi koj e vo pravo ,a ne si ti :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 18. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.064
  Допаѓања:
  116.479
  jas sum rak,premnogu sum emotivna,mi e zal za site i si placam cesto,semejstvoto mi e sveto,ljubomorna sum i posesivna no ete ne sum romanticna t.e me nerviraat romanticni tipovi mi zvuci pateticno.vo podznak sum lav i vo svojot karakter prepoznavam poveke karakteristiki na lavovite no sepak ne mozam da pobegnam od emotivnosta na rakot i privrzanosta kon familijata.btw nejkam da gotvam:)
   
 19. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  Babyketi ako moze da mi kazesh neshto za ovaa kombinacija: zenskoto riba mashkoto rak :D ti blagodaram odnapred ;)
   
 20. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.387
  Пол:
  Женски
  JuLleE имав во средно еден дечко што беше рак во хороскоп, ама како него да ми го опишуваш, исти карактеристики, се исто. Има вистина во хороскопов :D