1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со хороскопскиот знак рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija1992, 31 јануари 2010.

  1. Nigella-sativa

    Nigella-sativa Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    ракче-најдобар хороскопски знак ! :up:
     
    На Sara123, EffyPink и Mishela им се допаѓа ова.
  2. Macenceee

    Macenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Дали некој ќе ми кажи дали си одговарат рак(јас) ,а близнак(тој) фала од напред позз :)
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Маченце,јас сум иста комбинација со дечко ми,паааа...ако знаеш да се носиш со неговиот инает,голеееема потреба од искажување на љубов,тогаш да.
    По мое нема занкови со кои не можеш да се снајдеш.Не е секој карактер ист.Има разлики,ама и сличности.Ако ги слушав јас хороскопите немаше ни да помислам на ваква опасна комбинација ;) Ама мене ми трае :D
     
    На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Macenceee

    Macenceee Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    фала kate21 позз ;)
     
  5. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    главна карактеристика на ракот му е емотивноста, во некои ситуации знаат да бидат премногу грижливи,а некогаш не го ни забележуваат тоа. саакат внимание, посветеност, полека полека учење на игра по нивни правила, мора да се реагира онака како што тие замислиле, испади никако :D ако се заљлубат вистински сакаат со цело срце,лесно се лутат, лесно простуваат (освен ако не е сериозен проблем) бараат премногу доверба,договор но на крај пак по нивно, саакат разбирање, сожалување, подршка,.. барем со мојот рак е така :D
     
  6. Chic

    Chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Многу јасно мислам :))
    Иначе јас сум рак во подзнак шкорпија (нешто повеќе за оваа ако може ако не не :D :D ) колку што си читав на фемина за оопшти карактеристики едноставно се ми е точно. како за мене да е напишано.

    Бтв имам прочитано дека доколку веруваш во хороскоп тогаш ќе се пронајдеш во речениците што мислите вие ?!
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Може некој да ми каже како си одговараме Шкорпија (јас) Рак (тој) . Ама поопширно ако може :*
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Нешто не ме бива за астрологија, ама твојава комбинација ми е добро позната.
    Мајка ми е Шкорпија, татко ми е Рак и во брак се веќе 23 години.
    Е сега, од тоа јас што го гледам дома, татко ми е подоминантен и неговиот збор е најчесто последен, ама тоа е затоа што мајка ми му попушта и не сака да се расправа. Иначе поинаетлива е од него и некогаш (што не е често) кога ќе му се спротивстави, нему му е тоа чудно и настанува кавга. Тоа е секако нејзина кривица. Така го „научила“.
    Инаку раковите се многу посветени на тие што ги сакаат и за кои се грижат, па ќе се потрудат ништо да не им недостига.
    Според мене, за да опстои ваква врска некој треба да попушти. Во спротивно... експлозија :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    Каква би била врската помеѓу стрелец(јас)и рак(тој)? :D
     
  10. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    хаххаахаха и јас сум рак, а дечко ми е стрелец и да ти кажам се надополнуваме и супер ни е во врската(година и 2ипол месеци) немам зборови навистина али сепак не се сите исти :lol: :*
     
  11. purelove

    purelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    10
    комбинација женското лав а машкото рак? можи некој да ми кажи плс :)
     
  12. Kaliopi

    Kaliopi Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    5
    женско рак дечко овен хм? како би идело тоа? :)
     
  13. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Јас сум стрелец, тој е рак. Вели дека откако е со мене се подмлдил и сум му го пробудила авантуристичкот во него.

    Претходно бил со јарец, ама воопшто не си одговарале зашто ракот е емотивен, а јарецот депресивен, комбинација снова...све темници како што вели :D
     
  14. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    претходниот дечко ми беше јарец и никако не одеше.јас сум рак а дечко ми е девица тоа е добитна комбинација....а подзнак сум скорпија....незнам зопто но гледам сличносто помеѓу рак и скорпија.....а знакот многу си го сакам но мразам некој карактеристики кај него како што се- брзо менување на расположение,плачки само од збор а не повеќе,и искрени пријатели кои с ечесто повредени и излажани од пријатели.......ама затоа си го сакаме брачниот живот и семејството,верни сме.кога сакаме сакаме и авантуристи кои ризикуваме се за да успееме со нашите планови....
    има ли некој кој ќе ме подрже во ова? :*
     
    На Sara123 и JuLleE им се допаѓа ова.
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.421
    Пол:
    Женски
    Јас сум рак , а бившиот е шкорпија. Премногу слични за да можат да функционираат, особено ако инатот е голем кај двајцата. Емотивни се двата знака, но ракот повеќе покажува за разлика од шкорпијата која се плаши да не биде повредена.
    Јас мислам дека не одговараат, но не се сите ракови исти и сите шкорпии. ИМам другар шкорпија со кој се согласувам одлично.

    За себе би рекла дека најмногу си одговарам со близнаци и јарец.
     
  16. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    Е баш така Лина. Исто и со мојот рак.
    Јас инаку сум Девица и можам да кажам дека овие два знака се многу компатибилни. Функционираме совршено. Има жичка во него , што ја нема во мене и ме поттикнува да бидам по спонтана и по авантурист.
    Многу е емоционален, што понекогаш ме вади од такт, ама одговара на мојот темперамент.
    Семејни типови се, романтичари и извонредни љубовници :)
     
  17. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    страфиш значи ј аимаме истата комбинација и јас сум девица, а дечко ми е рак, веќе 3 години сме заедно сме имале и потешки распари ама некако се повеќе и повеќе му ги фаќам финтите кога и како треба да се постапи, така да у псоледно време немам некој голем проблем (пу пу да не се подречем ) :) иначе мора на времено да се регира ако тој е в некоја криза или заблуда
    сега нешто ново за ракот, скоро откриено :!: секогаш вели му да така е те разбирам и не влевај во контрење со него ;)
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски

    Јас сум година една со мојов, и многу ми е тешко да се расправам со него. Некако не ми оди карање со него од причина што тој не сака да се кара и бара начин да ја реши ситуацијата со компромис.
    И многу сакам да му терам инат, ама на крај мора да заврши со : Да, така е, те разбирам :D Чисто за да се смири ситуација.
    И што приметив , сака да угодува. Нема проблем да направи нешто се додека тоа е нешто исправно.
     
  19. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.184
    Допаѓања:
    23.862
    хмм.. и дечко ми не сака расправии и се сака да реши со компромис. Има нешто во ова хороскопов за ракови.. Има...
     
  20. Inola

    Inola Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    203
    Хаха, и мојот рак исто така...се со мирно си решава и многу го сакам поради тоа...