Како со хороскопскиот знак рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija1992, 31 јануари 2010.

 1. Nigella-sativa

  Nigella-sativa Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  5
  ракче-најдобар хороскопски знак ! :up:
   
  На Sara123, EffyPink и Mishela им се допаѓа ова.
 2. Macenceee

  Macenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Дали некој ќе ми кажи дали си одговарат рак(јас) ,а близнак(тој) фала од напред позз :)
   
 3. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Маченце,јас сум иста комбинација со дечко ми,паааа...ако знаеш да се носиш со неговиот инает,голеееема потреба од искажување на љубов,тогаш да.
  По мое нема занкови со кои не можеш да се снајдеш.Не е секој карактер ист.Има разлики,ама и сличности.Ако ги слушав јас хороскопите немаше ни да помислам на ваква опасна комбинација ;) Ама мене ми трае :D
   
  На ebola му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Macenceee

  Macenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  фала kate21 позз ;)
   
 5. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  главна карактеристика на ракот му е емотивноста, во некои ситуации знаат да бидат премногу грижливи,а некогаш не го ни забележуваат тоа. саакат внимание, посветеност, полека полека учење на игра по нивни правила, мора да се реагира онака како што тие замислиле, испади никако :D ако се заљлубат вистински сакаат со цело срце,лесно се лутат, лесно простуваат (освен ако не е сериозен проблем) бараат премногу доверба,договор но на крај пак по нивно, саакат разбирање, сожалување, подршка,.. барем со мојот рак е така :D
   
 6. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Многу јасно мислам :))
  Иначе јас сум рак во подзнак шкорпија (нешто повеќе за оваа ако може ако не не :D :D ) колку што си читав на фемина за оопшти карактеристики едноставно се ми е точно. како за мене да е напишано.

  Бтв имам прочитано дека доколку веруваш во хороскоп тогаш ќе се пронајдеш во речениците што мислите вие ?!
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Може некој да ми каже како си одговараме Шкорпија (јас) Рак (тој) . Ама поопширно ако може :*
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.758
  Нешто не ме бива за астрологија, ама твојава комбинација ми е добро позната.
  Мајка ми е Шкорпија, татко ми е Рак и во брак се веќе 23 години.
  Е сега, од тоа јас што го гледам дома, татко ми е подоминантен и неговиот збор е најчесто последен, ама тоа е затоа што мајка ми му попушта и не сака да се расправа. Иначе поинаетлива е од него и некогаш (што не е често) кога ќе му се спротивстави, нему му е тоа чудно и настанува кавга. Тоа е секако нејзина кривица. Така го „научила“.
  Инаку раковите се многу посветени на тие што ги сакаат и за кои се грижат, па ќе се потрудат ништо да не им недостига.
  Според мене, за да опстои ваква врска некој треба да попушти. Во спротивно... експлозија :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Каква би била врската помеѓу стрелец(јас)и рак(тој)? :D
   
 10. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  71
  хаххаахаха и јас сум рак, а дечко ми е стрелец и да ти кажам се надополнуваме и супер ни е во врската(година и 2ипол месеци) немам зборови навистина али сепак не се сите исти :lol: :*
   
 11. purelove

  purelove Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  8
  комбинација женското лав а машкото рак? можи некој да ми кажи плс :)
   
 12. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  женско рак дечко овен хм? како би идело тоа? :)
   
 13. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  185
  Јас сум стрелец, тој е рак. Вели дека откако е со мене се подмлдил и сум му го пробудила авантуристичкот во него.

  Претходно бил со јарец, ама воопшто не си одговарале зашто ракот е емотивен, а јарецот депресивен, комбинација снова...све темници како што вели :D
   
 14. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  претходниот дечко ми беше јарец и никако не одеше.јас сум рак а дечко ми е девица тоа е добитна комбинација....а подзнак сум скорпија....незнам зопто но гледам сличносто помеѓу рак и скорпија.....а знакот многу си го сакам но мразам некој карактеристики кај него како што се- брзо менување на расположение,плачки само од збор а не повеќе,и искрени пријатели кои с ечесто повредени и излажани од пријатели.......ама затоа си го сакаме брачниот живот и семејството,верни сме.кога сакаме сакаме и авантуристи кои ризикуваме се за да успееме со нашите планови....
  има ли некој кој ќе ме подрже во ова? :*
   
  На Sara123 и JuLleE им се допаѓа ова.
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.514
  Пол:
  Женски
  Јас сум рак , а бившиот е шкорпија. Премногу слични за да можат да функционираат, особено ако инатот е голем кај двајцата. Емотивни се двата знака, но ракот повеќе покажува за разлика од шкорпијата која се плаши да не биде повредена.
  Јас мислам дека не одговараат, но не се сите ракови исти и сите шкорпии. ИМам другар шкорпија со кој се согласувам одлично.

  За себе би рекла дека најмногу си одговарам со близнаци и јарец.
   
 16. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски

  Е баш така Лина. Исто и со мојот рак.
  Јас инаку сум Девица и можам да кажам дека овие два знака се многу компатибилни. Функционираме совршено. Има жичка во него , што ја нема во мене и ме поттикнува да бидам по спонтана и по авантурист.
  Многу е емоционален, што понекогаш ме вади од такт, ама одговара на мојот темперамент.
  Семејни типови се, романтичари и извонредни љубовници :)
   
 17. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  437
  страфиш значи ј аимаме истата комбинација и јас сум девица, а дечко ми е рак, веќе 3 години сме заедно сме имале и потешки распари ама некако се повеќе и повеќе му ги фаќам финтите кога и како треба да се постапи, така да у псоледно време немам некој голем проблем (пу пу да не се подречем ) :) иначе мора на времено да се регира ако тој е в некоја криза или заблуда
  сега нешто ново за ракот, скоро откриено :!: секогаш вели му да така е те разбирам и не влевај во контрење со него ;)
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски

  Јас сум година една со мојов, и многу ми е тешко да се расправам со него. Некако не ми оди карање со него од причина што тој не сака да се кара и бара начин да ја реши ситуацијата со компромис.
  И многу сакам да му терам инат, ама на крај мора да заврши со : Да, така е, те разбирам :D Чисто за да се смири ситуација.
  И што приметив , сака да угодува. Нема проблем да направи нешто се додека тоа е нешто исправно.
   
 19. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  6.668
  хмм.. и дечко ми не сака расправии и се сака да реши со компромис. Има нешто во ова хороскопов за ракови.. Има...
   
 20. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  185
  Хаха, и мојот рак исто така...се со мирно си решава и многу го сакам поради тоа...