Како со хороскопскиот знак рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija1992, 31 јануари 2010.

 1. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  333
  добро само јас изгледа сум рак од феминките,а шкорпија сум подзнак затоа и имав препукувања со оффи сега дури сватив,а дечко ми е девица и мислам дека сме најдобрата комбинација...
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.572
  и јас сум рак :) многу се емотивни раковите, тоа е факт, можеби се романтични, но и премногу перверзни :$ ама тешко дека би си ги реализирале тие сексуални фантазии, зашто тешко се заљубуваат, и уште потешко си ги иксажуваат емоциите и стекнуваат доверба кај партнерот... само на некој ептен што му веруваат може да му покажат кои се тие реално, а вака имаат 300 маски т.е заштитни штитови, за да не бидат повредени од лугето...бидејќи многу лесно можеш да ги повредиш...исто се многу љубоморни дури и болно кога се заљубени, и се многу посесивни спрема партнерот! но, факт е дека ракот, ако реално се заљуби, ке те сака и ке те цени, и никогаш не би те изварал или оставил, доколку и ти си добра/фина, и цениш се што прави за тебе :)
   
  На barbiegirl.24, fierce, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. sa4y

  sa4y Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  23
  можете да ми кажете нешто за врска помеѓу = де4ко рак и девојка риби :$ ? :tmi:
   
 4. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.077
  Јас сум си ракче.
  Мноогу лесно се заљубувам,не ги искажувам моите емоции пред тој да ми каже нешто,а кога нешто ќе ме повреди тогаш мнгоуу лесно знам дури и да замразам.
  Лично јас не сум многу романтична,ама мислам дека раковите се многу романтични.
  :D
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  Што мислите за рак и водолија?! :^)
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.572
  јас со мојов сме оваа комбинација и немаме никакви проблеми :) онака ретко, многу ретко... :lol: се на се ок е :)
   
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.877
  Јас сум шкорпија, брзо се заљубувам и брзо се одљубувам. Дечко ми е рак, и супер ни е досега. Јас повеќе доминирам во врската, сакам да биде по мое и кога сум во право зборувам додека да докажам дека сум во право! Незнам зошто сите викате раковите емотивни и љубоморни :?: дечко ми ич не искажува чувства и љубомора, таков е малце има груба милост да гњави, штипе, кубе и се задева, ама не е некој избувлив да ми прави скандали... Повеќе јас сум таква,а тој ме трпи и ми угодува, затоа што знае дека ако не ми угоди кога сум затупила во нешто ќе му досаѓам додека да се исполни тоа што го сакам :wasntme:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Водолија на све иде - џанам тегет чорапа ;) Дејзи, ти си водолијата а он е ракот? Мислам дека водолиите се поднесуваат горе доле со сите. Раковите се емотивни, врзани за семејството, забавни, и мислам дека тоа им одговара на водолиите. Потешко ни иде со знаци кои ни ја ограничуваат слободата, ама со ракот нема гајле :)
   
 9. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  200
  sa4y и мене ме интересира нешто повеќе за оваа комбинација и јас сум риба а дечко ми е рак.. :) па ако може некој да ни каже нешто повеќе благодариме однапред :hai:
   
 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  ^^^

  За женско риба и машко рак:Исклучително духовна и емотивна врска со меѓусебно разбирање и посветеност.
  Ракот ја обезбедува рибата со љубов,топол дом и ја покажува вредноста на стабилноста.
  Ракот носи наметливи квалитети во односот и сака да биде одлучувач во многу ситуации.
  Рибите со својата мудрост придонесуваат моќен интуитивен баланс на оваа комбинација.
  Ако и двајцата можете да се грижите против ситните проблеми тогаш тоа значи долгогодишна врска.
   
 11. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  Да, ја сум водолија. И ти си нели? :D Ако иде немам гајле. 8)
   
 12. Shadow

  Shadow Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  0

  ме насмеа за ова со сексот бидејки и ја ја имам истава комбинација :D
   
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.770
  Да, и јас сум ;) немаш гајле, барем од хороскопска гледна точка, така да терај! :)
   
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.186
  Допаѓања:
  40.572
  на српски е :worried:
  шкорпија-рак


  Mozete biti sigurni da se u astroloskim krugovima ova kombinacija preporucuje sa velikim aplauzima, bez obzira da li se radi o poslovnoj, prijateljskoj ili ljubavnoj vezi. Znaci, u pitanju su dva znaka koja vezuje isti element -- voda, a zatim, velike slicnosti koje se prepoznaju kroz polje Vaseg psiholoskog ili emotivnog izrazavanja.

  Napominjemo, ukoliko postoji sansa za izbor, onda je bolja varijanta zena Rak i muskarac Skorpion, mada moze i obrnuta kombinacija -- zena Skorpion i muskarac Rak, a da to ne predstavlja veliku razliku. U svakom slucaju, Skorpion je taj koji poseduje onu magnetsku privlacnost i ogromnu energiju koja na jednu Racicu deluje ne samo kao zivotni oslonac, vec kao neiscrpna inspiracija i najbolji podsticaj.

  Ponekad susret ova dva znaka donosi fatalnu privlacnost jer Skorpion inspirise svoju partnerku u duhovnom, emotivnom i erotskom smislu. Pri tome, ne treba zaboraviti da Skorpion obozava svoju partnerku jer ona je veoma zenstvena, sentimentalna i senzualna, zatim, Racica ume u potpunosti da se preda svom ljubavnom partneru tako da oboje dozivljavaju pravi ljubavni zanos.

  Posebno naglasavamo da u skladnoj ljubavnoj vezi Skorpion ima inicijativu i pothranjuje svoj muski ego, dok zena Rak ispunjava svoju emotivno potrebu za pripadanjem i potpunim predavanjem. Medjutim, postoje i neke dramaticne situacije, kada Skorpion postaje isuvise ljubomoran, osvetoljubiv i beskrupulozan, a tada Racica spasava svoju glavu tako sto odlazi bez pozdrava.

  Ali, ukoliko se zena Rak ponasa isuvise teatralno i ukoliko uporno brani svoju potrebu za nekakvim sarenolikim susretima i kontaktima, onda Skorpion priprema veliku osvetu, zatim uzvraca ljubavni udarac i na kraju odlazi bez milosti.

  Medjutim, ne treba pricati o rastancima jer kombinacija ova dva znaka predstavlja fantastican spoj i zbog toga Vasa poslovna, prijateljska ili emotivna veza traje dovoljno dugo i na zajednicku srecu predstavlja "pun pogodak".

  рак-водолија  Za ovu kombinaciju se preporucuju neki prijateljski i poslovni odnosi, mada velika vecina cak ni takve odnose ne uspeva da izgradi na nacin koji zadovoljava Vase osnovne potrebe posto je rec o dvema veoma razlicitim prirodama, gde svako od Vas ima svoj zivotni stil i principe zbog kojih se tesko odlucujete na sledeci susret, a jos teze na ljubavnu vezu.

  Ipak, ne treba zaboraviti na pravilo da uvek postoje neki zlatni izuzeci i ukoliko se bas Vama desava ljubavna veza, onda se u astroloskim krugovima preporucuje kombinacija izmedju zene Raka i muskarca Vodolije sa vecom verovatnocom za uspeh, dok obrnuta kombinacija -- zena Vodolija i muskarsc Rak -- skoro da nema nikakvu perspektivu. U svakom slucaju, Racica je veoma zadovoljna ako kod svog partnera prepoznaje osobine kao sto su plemenitost, dobronamernost, srdacnost, velikodusnost i optimizam.

  Sa druge strane, Vodoliji izuzetno imponuje saznanje da njegova partnerka deluje veoma zanosno, sarmantno, zenstveno, emotivno i nezno. Ipak, istina je da Vase obostrano odusevljenje vrlo brzo prolazi i da nakon "sladunjavih" osmeha i velike radosti nastupa ljubavni prekid.

  U svakom slucaju, drama nastaje kada jedna Vodolija postane hirovita, slobodoumna, avanturisticki nastrojena i nepouzdana. Naravno, to su osobine koje Rak ne moze da podnese cak ni u jednom danu, a kamoli u nekom duzem vremenskom periodu. Nasuprot tome, Vodolija "ni pod tackom razno" nece prihvatiti partnerovu posesivnost, inertnost, strogu tradicionalnost ili preterano moralisanje.
   
  На Згодната и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.498
  Јас сум шкорпија, имав еден дечко рак.
  Вака ни се поклопуваа енергијата и емоциите. И сексот.
  Ама за мене лично раковите се страшно фини.
  А таа финоќата кај луѓето мене ме убива. :rofl:
  Генерално, убав знак.
  Колку и да им е тешко, ќе си траат и трпат, а кога ќе дојдат дома сами, ќе рикаат под перница.
  Сакаат да помагаат и се дружељубиви и пријатни во друштво.
  Мажите ракови се претпазливи, ненаметливи и кул. 8)
   
  На cresa-jagoda, JuLleE и Offspring им се допаѓа ова.
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.515
  Пол:
  Женски
  Ц ц ц доста го критикувате ракот. Баш сме фини, мили. Море што се крие во нас. :DЗа луѓето што ги сакаме даваме се, се предаваме целосно, но за тие што не ни се омилени-не. Искрени, барем за мене зборам. Ништо не зборам зад грб. Многу страсни. Тешко заљубливи, но лесно одљубливи. Не си одговарам само со лав и бик, а со другите знаци супер ми оди.
   
  На Sara123 и EffyPink им се допаѓа ова.
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.678
  Пол:
  Женски

  :up: :up:
  за се се солгасувам. И морам да додадам дека врската се темели на многу емоции, затоа што и двата знака се многу емоционални.
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  Уф, знак кој бара многу ама многу нежност и фино внимание, значи не нападно, ама да им покажеш дека им значиш. Инаку големи страдалници сме ние раковите. Ете од мене тоа најбитно, инаку има многу да се кажува. Едно нешто, раковите си одговараат со сите знаци бре, ама само ако сте барем малку нежни и чуствителни, внимавате што како со нив(а такви очигледно не постојат, или се препреретки :lol: ), многу лесно повредливи сме, си плачиме за џабе...тоа...
   
 19. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.420
  Допаѓања:
  12.333
  ^^ а јас незнам дали детено си ги крие емоциите. Чудно,сложено, неемотивно дете! :wasntme:
   
 20. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.829
  Пол:
  Женски
  За се има исклучок нели. Додуша јас од мојава нарав знам да скријам не само емоции туку било какво однесување, ако станува збор за некој кој сакам да не знае ништо за мене. Ама добро, се има исклучоци. Ете на пример мене ракот како знак целсно ме опишува, ама баш целосно, некој можеби не, па така...