1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како со хороскопскиот знак рак

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од skorpija1992, 31 јануари 2010.

  1. CupCake

    CupCake Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    165
    Ракот жена и ракот маж подеднакво заобиколуваат особено за нивните приватни стравови и желби.
    Двајцата се плашат од одбивање повеќе од било што друго,па затоа за да се отворат меѓусебно би можело да трае подолго време.
    Телесната среќа ќе биде најдлабока и ќе изобилува со магични искуства ако раковите успеат да воспостават врска.
    Ова може да биде навистина добра комбинација затоа што променливото расположение и состојбата на умот лесно можат да ја прифатат.Обидете се ова да не оди премногу далеку ако не сакате да станете огледала на сопствените слабости и ако не сакате да се удавите во сентименталноста.
    Вашиот сексуален однос се заснова на грижливости чувствителност..И двајцата ќе се чувствувате сакани и сигурни.
    Се на се,ова е добра комбинација и тоа може да се подобри ако еден од вас учи да си ја подобри емоционалната нестабилност.
     
  2. EffyPink

    EffyPink Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    12
    А може некој да ми каже за рак (јас) и вага (тој) ? :)
     
  3. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Тоа се случува моментално кај мене, нека е повреден, ако сака да се излечи, мора да се потруди. Не попуштам јас. ;)
     
  4. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Јас сум рак, и верујте - НИКАКО. Ептен тежок знак... :worried: :x
     
  5. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Па со ракот не се поднесуваме многу но сепак наогаме заедничка цел :D
     
  6. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Јас Рак ( и знак и подзнак ), а тој Бик што мислите??
    Инаку мразам што сум Рак, не сум воопшто силна, личам на силна за некои што не ме знаат, ама кога ке ме запознаат малце повеке и подобро сфаќаат дека сум плачка :)
     
  7. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373

    Сосема истата комбинација ја имам и јас. Бикот и ракот, дефинитивно имаат заеднички карактеристики. Сакаат семејство, сигурност и топлина во домот. Доминацијата на Бикот, тешко поминува кај Ракот, па затоа седнуваме и плачеме ;(

    Всушност е една од најдобрите хороскопски комбинации, бидејќи се надополнуваат, двајцата мразат неверства, лажења и се трудат да се задржат на еден партнер-се разбира доколку одговара.

    Јас како дупли рак, ќе признаам дека сум многу тешка и дека можам да сменам 5 расположенија во рок од 5 минутки. Не велам дека сум цвечка за мирисање, ама и Бикот си ја има таа негативна темна страна-неговата посесивност.
     
    На rakce69 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Рак и близнаци?
    Не е бап комбинација из снове, или? :^)
     
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    ни под разно :x најлоша комбинација е
     
    На fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    ^^^Не е најлоша :D Чим сум жива, доказ сум. Ама да не се повторувам кои се маките од оваа комбинација, имам веќе пишано на темава :) Дека има и добри страни, има! :) Всушност, во секое правило има исклучок, и секаде постои компромис :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.583
    Допаѓања:
    80.665
    Пол:
    Женски
    Е Кате, да си ми жива и здрава, и се' така да ме охрабруваш кога сум ептен даун! :D
    Да не му ја мислам многу по хороскопскиве правила за овој мојов смотанко, а? :^)
    Читав дека не е баш пожелна комбинација, ама можно ли е да сум толку голем малер дури и во хороскопот?
    О, боже, јел те има? :D
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.475
    Пол:
    Женски
    Јас и дечко ми сме оваа комбинација. Тој е близнаци и сме океј 3 години.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Се сложувам прекрасно со една Риба. :$ Рак и риба се совршениот пар во хороскопот. Се надополнуваат, разбираат и поддржуваат. Е, рибава малку ми мечтае повеќе од што треба, ама ракот е тука да го симне на земја. :D

    Тешко е со рак да се испадне на крај, ептен тешко... :x Посебно со дупли како мене. Па кога ќе ме мавне еден период, чувај Боже. :tmi:
     
    На Grunge му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Black.Beauty

    Black.Beauty Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    213
    Кај мене е пак што јас сум близнаци, а дечко ми е рак, и сме ок 1 год и 7 месеци :)
     
  15. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    А добро симпатијата една шо ми е рак а ја јарец ??? Шо би излегло од ова ??

    Патем по муабетот со него се глеа дека и те како си се кријат во оклопот нивен . А за чуства и романтики ја па идиот одма го пресеков дека нејќам такви ствари :$ :lol: Изјавување чуства ?? На дело само ... Леле со кој памет му го кажав тоа :| :?:
     
    На Lola-M му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lola-M

    Lola-M Популарен член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2011
    Пораки:
    416
    Допаѓања:
    536
    Јас сум рак и да, сакам дела,а не празни зборови...So take it easy ;) Ништо лошо не си кажала, мила.
    Пази само да не ти се сокрие во оклопот, е тогаш е страшно...
     
    На WildCherry му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Girly101

    Girly101 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    A mazot rak i zenata oven.. ili paki zEnata rak i mazot Vaga
     
  18. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.543
    Допаѓања:
    6.309
    Јас имам најдобра другарка што е рак а јас сум риба така да добро се согласуваме зашто сме си водни знаци. :) Е сега ние рибите знаеме малку да се занесеме во соништата (не ме сваќа другарка ми и цело време ме заебава вака кога си мечтаам :D ), лесно заљубливи сме а уште полесно одљубливи ама од друга страна мислам дека не сме толку емотивни како раковите. Нека ми извини другарка ми :$ а и сите ракови ама некогаш таа ваша емотивност се граничи со претерано лигавење, паѓање во депресии, кукање за све и свашта кога скоро се ви е супер. |( Така да во таквите периоди гледам да сум трпелива, и давам совети на другарка ми да ја извлечам од тој период и после пак е се океј.
    Ма супер се ракчињата, ама некогаш прелесно се приврзуваат за една личност за брз период и препреемотивни се, ама за остатокот се добри. :)
     
  19. Girly101

    Girly101 Активен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    zena rak i maz vaga kakov par se odgovor vednas?
     
  20. anastasiaD

    anastasiaD Активен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    а жена (девојка :Р) вага а машко рак си одговараат ли :) ?