1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како сте го добиле вашето име?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од prettygirl, 27 ноември 2009.

 1. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  Јас го имам добиено моето име по дедо ми Славе , нормално во женска варијанта Славица :)
   
 2. Bamboolina

  Bamboolina Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  11
  Pa demek aj moite da i daat celosno pravo na kumata i ovaa gadno me zeznala so mnogu cesto ime... sin i taka se vikal pa moralo i ja ali u zenska varijnta...gluposti
   
  На Tedi16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Frosin4e

  Frosin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  179
  Пол:
  Женски
  JaS Sum Go dobila imeto po prviot makedonski film LUDO Zarem ne :) :) :)
   
  На Meckicja, LittlePinky, hrcace и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Tin4ess

  Tin4ess Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Jas moeto ime go imam dobieno po dedo mi i baba mi, od dvete iminja napravena kombinacija :)
   
  На hrcace, Tedi16 и cvekje13 им се допаѓа ова.
 5. LoOnyD

  LoOnyD Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Па моето име ми е дадено според името на баба ми по татко и дедо ми по мајка ... :D by the way и кумот ми се вика така ...и повеќе што сакаш?! :lol: :lol: :lol: Али добро е,не се жалам! Го поминав периодот кога не си го сакав името а сега се осеќам ОК! :P
   
  На Samomarija.056, verica94 и hrcace им се допаѓа ова.
 6. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Мајка ми така сакала
   
 7. Bianca

  Bianca Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  16
  jas moeto ime go imam dobieno po son na koj sto se pojavuva svetecot sv.Dimitrija poso majkami ne mozela da ima odma deca i na son i se javil deka ke rodi kerka no nema da ja krstite kako so sakate vie tuku kako so ke recam jas i me imaat krsteno po toa ime a ne na imeto so sakale da me krstat
   
  На Meckicja, hrcace и Tedi16 им се допаѓа ова.
 8. rjgdm

  rjgdm Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  40
  imam dve iminja edno po dedo mi (po zelba na tatko mi) a drugoto vujko mi sto sakal nekoja devojka mnogu (po zelba na majka mi )

  sega go dodadov prezimeto na soprugot i sega mi treba cel list da se potpisham hahahhah :lol: :lol:
   
  На Lana del Rey, verica94 и hrcace им се допаѓа ова.
 9. cvet957

  cvet957 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  38
  Moeto ime poteknuva od imeto na sestramu na dedomi i toj me krstil.Sekogas mu velev dedo be od kade vakvo cudno ime, a to sekogas mi velese vnucke imeto ne go pravi covekot, tuku covekot imeto. :oops:
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.763
  Допаѓања:
  130.932
  Po prvata ljubov na brat mi -- od gradinka :)
   
  На Samomarija.056, Angela12345, hrcace и 2 други им се допаѓа ова.
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  по дедо ми ;) и името ми е стварно убаво :D :D според мене сегааа да не испадне се форсирам :D
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bella-007

  Bella-007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Jas po malata i starata kuma normalno za toa vreme :lol:
   
 13. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  tatko mi koga go videl spisokot od kumot go smenal prvoto ime na listata kako sto sakal toj,pa taka jas i kumata imame isto ime-bilo pisano Keti,ama toj si go prepravil vo Kate.A majka mi ne ja ni prasal za mislenje,morala da prifati ;) :)
  I da vi kazam super vi e temava!!!Ima interesni prikazni na ovaa tema :) :) :)
   
 14. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  Po dedo mi. Aleksandar bese on, a i pocinal 5 meseci pred da se rodam, pa taka im doslo logicno nekako.
  A i brat mi (postar) e krsten na drugiot dedo, taka sto em site adeti napraveni, em site srekjni :)
   
 15. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Po baba mi i nemozam da se nacudam kako samo mozele taka da me krstat :D inaku imeto mi e vecen kompleks :)
  I sekogas koga treba da se pretstavam mi doaga da zaplacam, a imaku majka mi mnogu sakala da se vikam Jasmina(ama ete kumata trebalo da go dadela imeto)
   
 16. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  кумот предложил едно име, кумата друго, а мама сакала некое што било модерно тоа време и на крај тато пресекол со сосем различно име :lol: :lol: :lol:
  можело и подобро ама ок е си го сакам името....само некако во скратена верзија нагалено поубаво ми звучи :)
   
 17. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Sum trebala da se vikam kako pejackata Olivera-Katerina....
  Se vmesala baba mi i izdejstvuvala da mi stavat edno ime kako sto bilo voobicaeno...taka Olivera otpadnala i sum si go dobila moeto ime :lol:
   
 18. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  4.155
  Допаѓања:
  10.755
  Пол:
  Женски
  Па кога мама била малечка имала другарка што се викала Ивана, и тоа име многу мерак и правело... али кој да помисли дека 20 години подоцна тоа ќе биде најпопуларното име :? и сега јас се викам како и пола свет на моја возраст :D
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. bumbi

  bumbi Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  262
  Пол:
  Женски
  Jas sum trebala da se vikam Marica, bidejki brat mi e Ivica :D Toa bila zelba na kumata, ama kumceto imalo dr zelba ( za srekja) :D
   
 20. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  moeto e po baba mi ama neznam zosto ne go izmenile malku,epten si go mrazam i golem kompleks mi e :( sakav da go smenam ama si vikam aj da ne pravime maler ;)
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.