1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како успеа да ве легне?

Дискусија во 'Секс' започната од Sk.Tigrica, 26 мај 2010.

 1. Sk.Tigrica

  Sk.Tigrica Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  5
  Значи вака девојки. Мене прв пат ми беше на 18 години. Мојот партнер со кој бев одела веќе 14месеци ми кажа да навратам кај него таа вечер околу 8 да сме вечерале со неговите па потоа накај 10 да отиме накај град. Јас на ова поверував и во 8.30 бев кај него. Ние вистина вечеравме но неговите не беа тука. Тие заминале на излет во Берово. Додека траеше вечерата (додека јадевме) знаев дека тој има планови за вечер т.е. да ме легне . Бев решена да не му дадам но неговата романтика ме освои. Едно по друго бидна шо бидна.... :lol: Да ги слушнам вашите приказни.
   
  На Lolo5, Leala и Freak.of.nature им се допаѓа ова.
 2. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  20
  И нашето почна со вечера, ама надвор.
  После вечерата требаше да одиме на друго место арно ама... :lol:
  После долго излегување, таа вечер беше клучната вечер, тогаш воедно и се фативме а и бидна работата.
  После вечерата ме баци, мене ми се заарни (а и на него) и ми рече само „ А да одиме некаде да се љубиме“?
  И би така :lol:
  Отидовме на Водно, остатокот го знаете :$
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.276
  Допаѓања:
  33.529
  Пол:
  Женски
  Ние веќе бевме договорени кога да го имаме нашиот прв сексуален однос. И двајцата сакавме да се случи тоа. Одевме 2 месеци. Тоа се случи на 1 јануари оваа година и беше преубаво.
   
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  ме насмеа темава
  одевме околу 3-3ипол месеци, а он се трудеше секоја можна вечер да добие,ама ја немав никого предтоа и не ни помислував. после лека-полека, почнав и сама да сакам и знаев дека кај и да е ќе се случи.се симнав до пред зграда да не речам по пижами да и дадам нешто на другарка,и тогаш ми се јави дали можам да се симнам да се видиме и ...така :D
   
 5. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  75
  Хахаха и јас се насмеав на темава :D Ние тоа го направивме точно вечерта кога правевме 3 месеци. пред тоа како на зезање муабетот беше да купи кондоми, но ништо сериозно, навистина не планирав дека таа вечер ќе се случи нешто, но... Кога отидов кај него ме пречекаа Durex овошни, полека полека дојде и до тоа и незнам... таа вечер ми е така добро врежана во меморијата како една од најубавите... Аххх колку само го сакам... :inlove:
   
 6. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Тоа се случи кај мене дома, моите беа некаде на викенд и бев сама дома, па прво бевме излезени во град и после кога дојдовме дома почнавме да се гушкаме, бакнуваме и така полека се случи.. па потоа си легнавме заедно да спиеме. преубаво беше и секој пат е се поубав и поубав..хммм колку го сакаммм :inlove: :inlove: :inlove:
   
 7. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  не ме легна,јас него го легнав :lol: :lol: одевме околу година и баба му негова не викна на гости и вечерта останавме да спијаме кај неа,имавме соба и се деси :) сабајлето бев пресрекна
   
  На Leala му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  498
  Инаку во врска со темава, со дечко ми одевме 4-5 месеци, имаше заедничка желба да го пробаме тоа и се се случи кај него дома кога нормално неговите беа заминати на викенд. Немаше некои посебни романтики, што ти знам јас... само си купивме пица, гледавме филм, а потоа завршивме под чаршав со страсни прегратки. Убаво беше :inlove:
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  646
  хмммм...да се потсетив...па немаше некои романтики едноставно се случи во неговата кола,после молење од еден месец,знате губење невиност па ово па оно...битно беше нежен,и сладок....о колку го сакам срценце мое :inlove:
   
  На kateibale му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.828
  Допаѓања:
  152.006
  Хахахахаха...каква интересна тема...а плус сите испоразнежнети,на секој пост на крај стои леле колку го сакам хахахахаха...испзаљубени едни!
  А јас?!Јас се сопнав за да не изгледам лесна! :lol:
   
  На Thanthophobia, kikkki, loveyouuu и 10 други им се допаѓа ова.
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.905
  Допаѓања:
  65.959
  Пол:
  Женски
  Ух тешко му беше ептен. Пошто тогаш и невина бев не се дадов така лесно. У главно зашто ми беше страв. Ама на крај одлучив дека дошло времето и така бидна. Без некои припреми.
   
 12. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Моето искуство што да ви кажам,он не ми даваше ама јас успеав да го легнам 8) :D абе идевме околу 7-8 месеци и никако не ми бараше,а јас бев невина башка и не бев ептен мала таман си бев , многу го сакав и бев повеќе од спремна за настанот...ама тој никако не потсеќаше незнам ни ден денес зашто толку време чекаше и уште колку ке чекаше ако јас не му побарав (индиректно се разбира) :lol:
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Јас гледам поинаку на легнувањево, и мене не ми се допаѓа насловот. Исто како и тоа '' му дадов''. Девојки, ние никому ништо не даваме. Па зар вас не ви е убаво кога се сексате и се сексате само за да на вашиот партнер му биде убаво????
  Како тоа ве легнал??? Зар само тој имал секс таа вечер, а вие не????? Не ме сваќајте погрешно, ама навистина размислете малку, самите се ставате во онаа група ''ее таа колку ја имаат легнато''... ''абе брат лесна е ја легнав''.
  Не ме легнал никој е мојот одговор на оваа тема, зошто јас сум сакала да се случи.
  Ме освои на најубав начин...после град ме однесе кај него дома, свеки, две чашки, винце...тивко музиче...
   
  На loveyouuu, Veki4kaa, Читател и 4 други им се допаѓа ова.
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.098
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Е па вака, прво го молев едно три месеци ама не се даваше, после му реков да не се секира- не боли ама и на тоа не ми поверува, па му реков дека сите негови другари го направиле тоа до сега , време е и он да проба. Е тука он почна да се мисли, ама пак не ми даваше да го легнам. После некое време ми текна , му реков дека колку порано ми даде помалку ќе го боли. Тука попушти. Конечно го легнав и од тогаш постојано си се легнуваме. :D
   
  На do-re-mi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.905
  Допаѓања:
  65.959
  Пол:
  Женски
  Ццц значи кога ќе се фатите ко ќор за стап за некој израз еј. Да те легне не знам што. Има ставрно премногу искомлексирани девојки на форумов, само тоа можам да кажам.
   
  На husaric и Dafnee им се допаѓа ова.
 16. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  115
  Како ни се случи првиот секс? Епа прво еден период се молевме да се соблечам, па стигнавме до моите гаќички, ама некако не ми се соблекуваа. :D Кога решив да го направам и тоа, па да можеме да имаме секс, тогаш бев ептен упрпана, ме примети и ми рече дека нема кондом (зашто тоа беше мојот услов). :D Сабајлето ми рече дека ме лажел и не можев да му простам, ама размислив и во право беше-не бев спремна (прв ми е). Сето ова се случуваше после 2 месеци откако се фативме. Поминаа уште 2 месеци, бев кај него и ме фати во тесно, зашто сакав, ама не бев доволно храбра (турни ме да кинисам). Се деси, траеше многу кратко зашто премногу ме болеше...
   
 17. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Ние се договаравме прво едно месец и пол :D , како што ќе било, смешки :) , Идевме 4 месеци и се деси така од сабајле кај него дома, без свеќи и компанија, не сме романтични, ни двајцата :) . Значи уште во 10 сабајле отидов кај него дома и се фрливме на работа во неговиот кревет. Под нас една крпа да не напрајме се со крв, ама крв само на кондомот :P
  Би рекла дека јас го легнав, он беше некоко по стегнат :lol:
   
 18. Barbie-girl

  Barbie-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2010
  Пораки:
  37
  Допаѓања:
  1
  Па не ме “легна“!Некако почна се спонтано дечко ми беше нежен,заводлив,срцка,почнавме полека полека и се случи немаше некои ромнтични вечери,се случи кај дечко ми во кола,ама бев задоволна со тоа како се однесуваше спрема мене внимаваше,пазеше,бев изненадена од неговото однесување зошто по природа е малку по темпераментен-фраерче е!!!
   
 19. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  :lol: Смешки :lol:
  Кај мене дојде се спонтано, прво допири извесно време и страв, тој мене, јас него се тешевме, првпат и на двајцата, пусти стравови :lol: И си дојде без договор, после речиси две години врска(веќе од толку долго почнав да заборавам што кога :$ )
  И на крај испадна дека ниту болеше, ниту крвој имаше, а си реков ауууу, што убаво било :$ :rofl: И трк на мајка ми да и кажам да не ме мисли :rofl: :rofl:
   
  На hunny-bunny и Tannaa13 им се допаѓа ова.
 20. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  Идевме 1 год и пол и се случи непланирано... ни јас не знам како, некако успеа да ме придобие со неговите бакнежи, милувања,ова-она :lol: :lol: