1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како успеа да ве легне?

Дискусија во 'Секс' започната од Sk.Tigrica, 26 мај 2010.

  1. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    хахаха па стварно девојки имаат право тие што напишаа дека не ги легнал :) ке ве легне тогас кога ке ви плати за тоа (не ме свакајте погрешно) името на темава според мене би било какоб беше вашиот прв пат :) тоа е веке подобро ;) а мојот прв пат содрзесе само емоции без романтики и такви ми ти работи :P си бевме заедно и бакнежите и милуваната го донесоа нашиот прв пат без план без ништо :$ :inlove:
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    како успеа да ме легне? :^) малку ова ,,легне,, ми е грубо и некако недолично, ама ајде кога веќе стигнав до темава :D инакууу, мојот дечко успеа ,,да ме легне,, како што викате вие :rofl: така што бевме заедно веќе 7 месеци и си се засакавме и се тоа... и решивме да имаме односи, арно ама мене мн ме болеше, и цело време бегав, се тргав и така се обидувавме едно месец време може и повеќе :worried: ... и кога една вечер бидна :$ кога најмалку очекувавме :$ целта беше само онака да се гушкаме, галиме... ама биднаааа :$
     
  3. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Зошто мислиш дека сме искомплексирани??? Зар не е тоа наше право да сакаме или да не сакаме да бидеме легнати....Ако тебе и на сите останати ви одговара тоа, тогаш е ок, но јас за мене несакам никој да мисли дека некој ме легнал.
    Од проста причина што ја имам кажано на форумов милион пати, кај мене во друштво се повеќе мажи, и постари и колку нас, помали ретко... и знам колкав им е паметот на мажите од повеќе возрасти, до сега не сум сретнала да го кажат тој збор во позитивна смисла...И старите зборат, бабите, стрините, тетките...цитирам ее таа со колку легнала, ее таа одма му легнала во кревет. Ставено во наводници ''легне'' поинаку звучи и има друго значење.

    Можеби и ние што не се согласуваме со насловов, сме сватиле погрешно, ама нема зошто да сме искомплексирани или незнам какви особи.....
    П.С.
    Имам се повеќе чувство дека на форумов не се почитуваат туѓи мислења.
    И за девојките над мене...абе како тоа не се согласувате да ве легнат, па вие сте искомлексирани хахахахаххахах(се шалам секако не ме сваќајте погрешно плис)
     
    На pikolino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    па муабетот е за зборот ,,легне,, :^) некако безвеза звучи... :^) како за една вечер да правиме муабет :rofl: ај нема врска ;)
     
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Абе срц, хе хе се разбравме ли што сакав да кажам...и мене ми беше тоа поентата спомнав дека не ми се свиѓа зборот одма испаднав искомплексирана......и јас тоа го сваќам исто ко и ти..ко да се работи за секс за една вечер па ме легнал. затоа и го спомнав тоа дека не сакам да бидам легната(читајте не ми се допаѓа зборот) , само што тука одма напаѓаат....
    ;)
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Па добро да,овај нали...некои и стоечки го прават тоа овај,не?! :rofl:
    Го легнав,легнав и јас,станав,не беше задоволен и му реков...педеру,јас е**м за себе и си отидов!
    Поддршка за винтожитка!
    Тенкју енд факју! :D

    Админкииии,немооојте да ме тепаатееееее...неумна сум вечерваааа...многу зборувам,бришете ак не ви чинам! :rofl:
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се разбуди Лилитке лошото во тебе изгледа :rofl: :rofl: позз за тебе :D
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.107
    Поздрав бројченцееее! :D
    Маааа нееее...јас сум блага као мед...ама па стварно па...се фатија ко хммм...ај пак да не бидам безобразна ќе речам слеп за стап...Изразот та изразот...е шо?!Сам себе го убијал...
    Сметам дека треба да се промени насловот во или како успеавте да го легнете (нели за да бидеме еднакви) илииии...како започнавте сексуално да општите?!Фер?!
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Некој се нашол во мојот пост, па нашол за сходно да искоментира...
    Ај ете мене ме легнаа, па си кажав, тоа е шо да праам... Од таквите сум си јас, сакам кога ме легнуваат :$
     
  10. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Исто како јас да сум го напишала ова. Истата прича :D
     
  11. tatjana-bucko

    tatjana-bucko Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ajde bez raspravija drzete se do temata, pisuvajte novi iskustva....
     
  12. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Здраво девојки. Баш би сакал да знам зошто кога веќе сте се решиле да му дадете на некого мора да се молите некое време? Лично јас да речеме не сум добил секс од девојка за порано од месец дена одење. Зошто мислите дека ќе бидете помалку е.... ако го одложувате чинот. Ова е вистина во 90 % од случаите барем кај нас на балканот.
     
  13. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Секоја свесна девојка нема да му даде на дечкото првата недела одење, па макар била скината пред тоа. Не е финтата во тоа со секој нов дечко да имаш секс, прво треба да видиш дали ќе ви успее, па дури тогаш. Мислам не е тоа мала работа, и не се работи за тоа дека сакаме да не молат или слично. Девојката која дава уште првиот ден, за мене е девојка без самодоверба и пробува да го задржи со тоа. Тоа е мое мислење, не мора да биде и ваше. Позз
     
    На Tannaa13 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Superiska

    Superiska Нов член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    33
    Mislam deka devojkite so toa si davaat na znacenje,deka ne se lesni devojki,a se plasat deka ke gi narecat kurvi,toa e,koga takov ni e mentalitetot.
     
  15. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Чекај не се разбраме изгледа?! Збориме за секс а не за љубов нели? Пример сакам да легнам со тој ама малку ќе калкулирам....така правите вие женските. Откако веќе еднаш ќе му се дадете на некого после тоа некако полесно оди со сексот. "Сака да каже дека не е лесна".....тоа не би бил добар одговор, според мене, зошто како што реков после првиот секс потоа се оди како подмачкано.
     
  16. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Не ја сфаќам поентата да се чека и да се чека и да се чека кога веќе не сте невини, а некој дечко ви се допаѓа.
    Посебно за девојки над 25 години, сексуално зрели и активни. Никој не вика да легнуваме уште првата вечер, ама тоа чекање по неколку месеци да имате секс со дечкото со кој се гледате и знаете дека ви се допаѓа и му се допаѓате е апсурдно и смешно, од моја гледна точка.

    "Ќе рече и ќе мисли дека сум лесна". ???!!! Ма немој!
    Ако само го заведувате и подлажувате, верувам дека може дури тогаш да го накурчите дечкото, и едвај да чека само да ве легне, макар чекал и неколку месеци, колку да се одмазди и инстантно да ве откачи (не мора да е правило, кажувам пример).
    Никаква , ама никаква гаранција за долга врска не ви дава тоа глупаво женско правило - дали ќе имате секс со дечкото на третиот , петтиот, десеттиот состанок или после 3 месеци.
    И секоја кола пред да се купи, треба да си има тест возење. :D И што ако чекате 6 месеци, а се гледате со дечкото, секој ден се врзувате се' повеќе , си гаете надежи и илузии, и одеднаш водите љубов и сексот е мизерен? И што тогаш? :^)

    Имам другарки што размислуваат вака и искрено, лично јас се чудам. Девојки од 20+ години, кои веќе имале секс, се тргаат настрана кога дечкото пробува да ги допре, да ги бакне и да бидат интимни.
    А да не се лажеме, ниту на неа не и дошло до прошетки низ парк и рецитирање поезија под виножито! По дома на кафиња ми се жалат и кукаат колку им се сака, а со дечкото чекаат по 6 месеци да имаат секс... Ма дај молим те, глупости.
     
    На loveyouuu, butterfly992, BlondAngel и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Скорпион изгледа ти не не разбираш нас што сакаме да ти кажеме. Кога за некоја девојка се вели дека не е лесна, значи дека не се дава лесно, дека треба да се потрудиш да ја освоиш, да дури после ќе ти даде, а не вака оп троп, одма првиот ден биднува работата :D Па што ако е веќе скината некоја девојка, и треба да се ебе со секој нов дечко уште на првата средба ? Мислам ги има и такви но дали еве ти како машко ќе цениш таква девојка? Што веднаш ќе ти даде?
     
  18. skorpion

    skorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    11
    Оооооо ти! Не зборуваме за љубов. Зборуваме за секс. Јас како машко ако фатам женска во која сум заљубен, секако дека ќе чекам ако треба и две години ама ако имам врска во која и двајцата не сме сигурни дека ќе успее а ни се сака, што мислите дека ќе добите со одлозжувањето?! Лесна или тешка за мене како машко е сеедно ако зборуваме само за секс.
     
  19. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Па не се нервирај одма, сепак ти не знаеше убаво да објасниш што сакаш да кажеш :!: Па јас не сум сигурна дали постои таква девојка што сака само секс, а сепак го одложува |( Обично тие уште веднаш си кажуваат дека не сакаат да се врзуваат, си ја откриваат намерата и шират нозе.
     
  20. MIRNA23

    MIRNA23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    4

    хахахаха, да можев LIKE да ти стиснев на ова што го кажа ке имаше од мене 100 like... убаво кажано... се сложувам со тебе, не не легнува никој ако ние не сакаме.. и нели и на нас ние жените ние е убаво... во сексот треба да се ужива , а не да се мисли утре на тоа дека си му ``дала``... хахааааа... што си му ``дала``??? ако не сакаш не мораш , ако не ти е убаво и ако мислиш дека ако му ``дадеш`` си лесна со тоа, не мораш... ама ако ти е дечко ... нема тука ништо срамно со дечкоти да имаш секс и да го правиш тоа кога ке ти падне на памет... уживајте жени и живејте го животот СЕГА а не да се каете покасно .... Уствари немојте за ништо да се каете што ке направите колку и да е грешно , едноставно живејте со помислата дека во моментот сте мислеле дека тоа правилното.