babylove овошни кашички

Како целосно да се прикријат несаканите шливки на вратот?

Дискусија во 'Тело' започната од Lessor, 15 август 2013.

 1. Lessor

  Lessor Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Девојки, како целосно ќе покриете шливка на вратот ??
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.354
  Јас со пудра ги прикривам.Само да ти биде иста како вратот,да не ти двои од телото :)
  Не сум многу обожавател на шливки.Што знам,некако ми се без врска :?:
   
 3. Lessor

  Lessor Активен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  9
  Дааа многу е глупо да се има шливка :rofl:
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.866
  Допаѓања:
  117.954
  Кој сељак денес прави шливки?
  Па уште и несакани. А каде се сакани?
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 5. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  зимно време со шалче, со ролка, нешто позатворено... сега е лето не знам пудра дали би ти помогнала, освен ако не ставиш 5 слоја... Ставај си ладни облоги за да го забрзаш оздравувањето :)
   
  На Lessor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  223
  Некој да ми каже како да тргнам шливка освен да ја покријам со пудра? Пробав со ладна лажица ама ништо.... :sweat::sweat:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.360
  Допаѓања:
  119.845
  Пол:
  Женски
  немаш друг начин ма да и пудрата нема да ти прекрие многу колку и да ставаш
   
 8. Luciano

  Luciano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2012
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  223
  Оххх лелеее............ :headbang::headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
   
 9. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  20.332
  Пол:
  Женски
  Освен со пудра со друго не се покрива бар пудрата доста добро ја покрива шливката за ден два ке помине..не се сеќирај..ако е на некое место што не се гледа немаш зошто да се секираш до толку многу:lol:
   
 10. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.715
  Допаѓања:
  75.357
  Пол:
  Женски
  Жити се, уште постојат шливки? :rofl:

  „Абе ја толку риби сум имал у градов, она најде мене да ми раскинуе? И никад не сум ја терал ролка да носи, разбираш? Шливки праат само сељаци бе батка…“ Тошо М.
   
  На theowndemon, makedonkamak, SelinaKyle и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  20.332
  Пол:
  Женски

  хахаха значи тие што прават шливки се сељаци а :D:rofl::rofl::rofl:
   
 12. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.715
  Допаѓања:
  75.357
  Пол:
  Женски
  Па ако вика Тошо дека е така, значи така е :D Се поштува неговиот збор
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  20.332
  Пол:
  Женски
  Се согласувам мада и без да ме сватат погрешно не личи шливка на една девојка да има:)
   
  На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  4.715
  Допаѓања:
  75.357
  Пол:
  Женски
  Точно да, ама ете имало дечиња што уште си прават по некое шлиФче :angel:

  Пробајте со ракија триете ја шливката може ќе излезе :^)
   
 15. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.712
  Допаѓања:
  20.332
  Пол:
  Женски

  Па ете интересно им е можеби на нив :lol:мислат убаво е а делува грдо,кога ке ја погледнеш вака од друга страна.
   
  На JollyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.959
  Допаѓања:
  52.733
  Пол:
  Женски
  Никако, само со шал, со пудра сум пробала ама пак се познава.
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.673
  Допаѓања:
  19.603
  Пол:
  Женски
  Кажувајте чаре како побрзо да ми помине или да ја сокријам
  Ептен е апла на вратот и срам ми е да се шетам таква.
  Се изнашлапав со пудра и пак се гледа
   
 18. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  3.999
  Пол:
  Женски
  Рибaј ја со кромид , лошо мириса ама помага многу
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.929
  Допаѓања:
  165.367
  Зошто ви се 'шливки'?
  Мислам... мазохисти сте, или самите 'шливки' ви се интересни?
   
 20. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.004
  Допаѓања:
  50.432
  Пол:
  Машки
  Шливките гордо ги носевме кога бевме 5то одделение, мислев дека одамна исчезна овој тренд(facepalm)
   
  На DojaCat му/ѝ се допаѓа ова.