1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја замислувате Emilija?

Дискусија во 'Канта' започната од x.Daisy.x, 26 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.876
  Допаѓања:
  13.392
  Плава со кафеави очи, висока, развиена, не пуши, сака да игра :dance: :party: . Мрази бубачки :bug: , има куче :toivo: и има дечко. Многу е комуникативна :talk: ^_^ , сака да се шминка :makeup: и е од Скопје.


  Така јас ја замислувам Emilija а вие? :smirk:  Поздрав. :sun: :*
   
  На Tabby му/ѝ се допаѓа ова.
 2. FortuneTeller.xD

  FortuneTeller.xD Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2010
  Пораки:
  655
  Допаѓања:
  381
  [​IMG]

  Еее баш ваака ја замислувам :) :)
   
 3. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  вака
  [​IMG]
  и уште замислувам дека е од битола, дека е комуникативна, дека има дечко и мачка,дека е висока..
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mmmamaa

  mmmamaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  koja e Emilija ako moze da znam? :D
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Емилија е администратор на форумот, исто како Билката, само што не е толку активна, па мо
  е не си ја забележала :)
   
  На mmmamaa и GlamMissLoLipOp им се допаѓа ова.
 6. GlamMissLoLipOp

  GlamMissLoLipOp Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  со кафеава виткана коса,убава,има милениче куче,многу пријатели итн. :)
   
 7. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Па: висока, русокоса, кафени очи, пријатна, има милениче и толку :)
   
 8. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  [​IMG]
  Вака, само со плава коса.
   
 9. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Јас ја замислувам како не многу висока девојка, која има дечко, не пуши, го сака спортот, ја сака и модата исто така. Со кафена коса и кафени очи. :) Нешто слично како на сликата. :)
  [​IMG]
   
 10. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Вака некако :wasntme: Ајде нека ни одговори да видиме дали сме во право :D ;)
  [​IMG]
   
 11. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  со ненаметлив имиџ,со очила не користејќи многу шминка,повеќе ориентирана кон минималистичкиот приказ на женската убавина.
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Може да прашам која е таа емилија? :wasntme:
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.688
  Допаѓања:
  64.989
  Пол:
  Женски
  Глобален модератор :)
   
 14. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  вака ;)
   

  Прикачени фајлови:

 15. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.485
  Допаѓања:
  2.948
  Не знам на која основа, ама сметам дека е со плава коса. :^)
  Има некои светло кафеави очи, обожава животни, висока е и не баш слаба. (си ја замислувам како по полничка). :$
   
 16. shaa

  shaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  7
 17. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  која е емилија?
   
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  Црна коса, кафени очи, светол тен, средна висина, спортист, сака животни... и нон-стоп го повторува ова -Темата е заклучена поради тоа што веќе постои таква тема. Еве линк
   
 19. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Cool само две-три мислења над тебе пишува.
  Инаку јас Емилија ја замислувам вака
  [​IMG]
   
 20. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  А за Дијана нема ? :wasntme: па ќе се налути ... ц.ц.ц како сте можеле сеа јас ќе и кажам сите бан па ќе видите :D ... Луѓе темиве :rofl: :rofl: :rofl:

  Јас Емилија си ја замислувам како ... некоја што и се многу важни чевлите море приоритет :D една од ретките теми кои ги има отворено е токму тамтарам.... чевли :rofl:

  Инаку зошто се толку отсутни овие модератори :?: знае некој од староседелциве ? Освеб билката на која и се качивме на глава :lol:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.