1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја запознав вашата мајка (How I Met Your Mother)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од lebarka, 19 јуни 2010.

 1. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Ја разгледaв категоријата „Филм и ТВ" и не најдов тема за серијата „How I met your mother" па ете затоа ја отворив оваа тема. Дали вие ја гледате оваа серија? Јас почнав да ја гледам некаде во септември минатата година и прво бев малку скептична, ама сега едвај чекам да излезе некоја нова епизода за да одма ја гледам. Сите 5 актери ми се супер во серијата и секој од нив е посебен на свој начин. Баш ми е смешен Барни со неговите размислувања :D Мислам да запознаам таков дечко во реалниот живот би полудела, ама вака на ТВ е супер. Тед уште не ја запознал мајката на неговите деца.... Па да не должам што вие мислите за оваа серија? Дали можеби имате идеја која е мајката? :D
   
  На mileystar, TS-310, Serenna и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Имам гледано една до две епизоди.... Не се лоши. Ама не сум седнала убаво да ги гледам и да видам што се работи.
   
 3. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Го гледам филмов. Закон е многу е итересен. Само што кај нас цело време го враќаат од почеток и никако да дознаам како ја запознал мајка им :^)
   
 4. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  Јас не ги гледам еризодите на ТВ туку на интернет преку „stream„ (баш ме интересира како би се превел овој израз на македонски :^) ). Еве еден линк каде што може да се најдат сите епизоди од оваа серија http://www.tvduck.com/How-I-Met-Your-Mother.html
   
 5. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  И јас лани почнав да го гледам ама никако да го догледам, се само од почеток ги даваат епизодите. Ама едвај чекам да видам која е онаа што ја одбрал Tед (така се викаше нели?)
   
 6. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Па јас почнав да го гледам на ТВ но престанаа да го даваат, а ми изгледаше некако интересен. Ама не продолжив да ги гледам на интернет. Ако еднаш почнам, потоа сите ќе ги изгледам наеднаш. :lol:
   
 7. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Интересна серија, сакаат да ја пополната празнината после Friends, ама безуспешно. Како и да е, интересна е серијава, најдобар лик, без кој може серијава да се укине слободно, е Барни. Што се однесува до мајката ...мислам дека ни они сеуште незнаат која е ,тоа е и поентата :D
  http://www.youtube.com/watch?v=TV-NhfgoA7A
  http://www.youtube.com/watch?v=nQTCUU4N7DU
  http://www.youtube.com/watch?v=l_PIixlTHfQ
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 8. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  закон е серијава една од моите омилени. Ја гледав и нашиве програми и на хрватските :rock:
   
 9. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  кај нас ја даваат серијава,ама никогаш не сум ја гледала,само еднаш и тоа минатава недела беше гостинка џенифер лопез и се пусташе онај плавион слабион :lol: баш ке седнам сега поредовно да ја гледам,како што читам инетерсно ми изгледа :rofl:
   
 12. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  и јас ја гледав ама мислам дека само една сезона имам гледано,мене ми беше супер,барни е ептен смешен а и робин ми е ногу слатка :lol:
   
 13. Drako

  Drako Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  26
  па мајката всушност е една бивша девојка на Тед која ќе се појави во крајните епизоди се вика Стела
   
 14. granger

  granger Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  E od kade go najde ovoj podatok bas me interesira??? I 99%^ ne veruvam deka e tocen, pa Ted veke raskina so nea, a i spored tekot na serijata ne se vklopuva taa da bide majkata!
  ps. Serijalot e ludnica, po sto pati mi se gledani ne mozam da prestanam da gi gledam!
   
 15. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Дефинитивно најдобрата серија што ја имам гледано после Friends секако. Барни го обожавам, каков човееек...легенда. :inlove: Само штета што е геј, баш мислев дека е таков женкар како во серијата. :)
  [​IMG]
   
 16. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Неэнам од кај ти е овој податок, ги имам иэгледано сите епиэоди до сега што се иксочени и никаде не се покажува која е мајката, тоа е суштината на серијата. И не ми се верува да е Стела.
   
 17. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Геј ? :o :o
   
 18. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  26
  И јас мислам дека не е Стела. Во еден од последните серијали кога Тед станува професор по архитектура, ама по грешка влегува во просторија каде што се предава економија Тед кажува дека мајката била во таа просторија. Исто мајката е поврзана со еден жолт чадор, и во една од епизодите и се појавуваат само стопалата. Стела е докторка, а не економистка што значи не е таа мајката :?:
   
 19. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  202
  Едвај чекам да дознаам која е мајката...а децата ја знаат мајка им? :^)
   
 20. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.007
  Серијата е интересна има смеење:)) Барни ми е цар и баш се изненадив пред извесно време кога прочитав дека е геј,а баш го замислував таков женскарош и приватно :) Како и да е растура типот и прочитав дека некој прашува дали ја даваат на некоја наша станица,на Канал 5 ја даваа едно време ама сега изгледа пак ја репризираа скоро ако не ја даваат уште.