1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја запознав вашата мајка (How I Met Your Mother)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од lebarka, 19 јуни 2010.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На Фокс Лајф ја даваат, кој ја има програмата.
     
  2. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Дечки, јас мислам дека ни продуцентите сеуште не ја знаат мајката, т.е. жената на Тед :rofl: Сепак се надевам да испадне Робин со објаснување што иако Тед ја нарекува „вашата тетка Робин“ во серијата, сепак тоа да значи „маскирање“ на вистинската мајка :lol: демек полесно беше да ви кажувам за минатото на мајка ви , ако мислевте дека ви е тетка :D :D хаха теоријава ми е лудница .
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    Серијава ја обожавам :) Има предобар хумор. Си ја гледам на нет и сега сум до третата сезона.
     
  4. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Мислам дека Робин на крајот ќе е со Барни. :D
     
  5. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Па да ти кажам логично ми е тие двајца да се заедно, баш имаат скоро исти карактери ахха, забегани се и мн др заеднички работи...
     
  6. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Да и јас мислам дека Робин на крајот ќе биде со Барни. Инаку ги гледам епизодите како излегуваат, така да ептен сум во тек :?:
     
  7. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Робин не е мајката - со Барни заедно ќе се на крајот. Тед ќе е професор на факултет и ќе оди со една студентка. Цимерката од стуенткава што оди со Тед ќе е мајката
    Ја обожавам серијава. На Фокс лајф ја даваат мислам во 22 часот во недела. Барни ми е најоткачен карактер ever :) It's going to be legen.......wait for it....daryyyyy :D :D Иначе Барни во приватен живот е педер :(
     
  8. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    да, да ова сум го заборавила
    за цимерката на студентката (таа што имаше исти вкус со Тед за музика, само што не ја покажаа)
    А и џабе си нагаѓаме, сигурно не ја дале досега мајката и 99% сум сигурна дека не знаат ни тие која ќе испадне до крајот..зависи од текот на серијата :)
     
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
    ја гледав сега новата епизода и
    многу ми е жал што умре татко му на Маршал :(
     
  10. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Серијата се емитува пон- пет на Фокс Лајф од 20:50 и реприза од 13:05.
    Инаку ја следам серијата кога можам а мислам дека мајка им е Робин, но тоа нема да се дознае додека не решат да заврши серијата засекогаш...
     
  11. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    И јас ја гледав последната епизода.
    И мене ми беште многу жал кога умре татко му. Ама во секој серијал се случува нешто тажно. Затоа и ми се допаѓа оваа серија, не е типична хумористична серија. Некако има многу повеќе дух. Не знам дали ги приметивте и бројките кои се појавуваа во текот на епизодата, одбројувањето од 50 до 1 до смртта на таткото на Машал. Навистина генијално. Се мислев дека тоа може да значи дека Лили ќе остане бремена, кога ете како и во вистинскиот живот кога целото внимание ти е насочено на некоја друга работа, сосема друго нешто се случува.

    Инаку не мислам дека Робин е мајката. Барем ако се држат до досегашните епизоди мајката треба да има жолт чадор, да студира каде што предава Тед итн. Ништо од тоа не исполнува Робин. Јас се некако мислам дека на крајот сепак Робин ќе се смири со Барни.
     
  12. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    Каде ја гледаш? Со превод?

    ...јас ја обожаааааааааааааааааааааааавам серијава
    и јас исто мислам дека робин ке остани со барни, и дека венчавката од првата епизода од шестата сезона е нивната, а мислам дека е можно мајката да е девојката со која се судри Тед од забавата каде го зеде жолтиот чадор, за сега јас за неа забележав дека беше цимерката, беше студентката од погрешниот час, беше на истата забава со Тед само што не се запознаа, друго не сум запримерила за неа , но многу интересен ми беше моментот што Тед најде 3 заеднички омилени нешта во соба која не беше ни неговата, и како тоа толку силно го привлече иако и ги виде само стапалата, нели ја памтеше кога милеше дека е во барот , но тоа испадна е девојката на неговата бивша девојка

    Ме фасцинира тоа што се се случува со причина во филмот , ме натера да помислам дека и во мојот живот ништо не е случајно се последнично се се случува ...

    Па кога некој ќе има нови информации може тука да ги пишува зошто јас не можам да ги дочекам новите епизоди...
     
  13. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Јас ја гледам серијата преку нет без превод http://www.tvduck.com/How-I-Met-Your-Mother.html
    Како се појавува нова епизода така ја ставаат. Има за секоја епизода неколку линкови до streaming видеа. До сега скоро сите епизоди вака ги имам изгледано.
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.500
    Пол:
    Женски
  15. sonuvacka

    sonuvacka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2010
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    34
    Вие имате некоја идеја за мајката ?
    Кој ви е омилен лик??
    Мене Маршал...срцка е :inlove:
     
  16. lebarka

    lebarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    26
    Немам идеја која може да е мајката. Само мислам дека се уште се нема појавено во серијата. Малку во последниве епизоди ја подзаборавија приказната за мајката :) Мислам дека сите личности се интересни на свој начин, ама според мене некако најинтересен е Барни.
     
  17. KrystalTears

    KrystalTears Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    29
    Jа обожавам серијава, сите епизоди ги имам изгледано до сега. Едвај чекам нова епизода. :)
     
  18. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Најубава серија. Не е нешто сложена за да мора да размислуваш за да ја сфатиш, ниту пак е глупава со глупав хумор, ниту пак е сапуница. Можеш ама баш да уживаш во слободното време :)
     
  19. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Преубава серија. Ја гледам на FOX life и многу ми се допаѓа брзината со која се се случува. Не е некоа сапуница или пак да нема никаква содржина.


    И баш би сакала да знам која е мајката :lol:
     
    На Incroyable му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Како и да е, јас мислам дека оваа сезона ке се дознае кога е мајката пошто ипак 6 сезона, а ако продолжат да ја оптегат серијата може само да ја расипат.

    А и, дефинитивно најдобар празник :lol: :D

    http://www.youtube.com/watch?v=tqpPFT-F-bs

    http://www.youtube.com/watch?v=zk20WWY15uc