1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ја одржувате хигиената пред анален секс?

Дискусија во 'Секс' започната од NEA, 28 ноември 2009.

 1. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Kako vie ja odrzuvate higienata pred analen sex?
   
 2. malecka15

  malecka15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  164
  sekoe telo e razlicno , jas licno koristam voda i gel za intimna higiena
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ivan4eto

  ivan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  pa normalno so voda gel za int.nega i nekoi kremi
   
 4. ina

  ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  kako ja se odarzuvate pred analen sex nemie jasno pozz
   
 5. praski4ka

  praski4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  41
  Hm....zavisi vo koja smisla...Jas na primer sum 50-50,hahaha....Sakam da uzivam vo nego,a mrazam da go pruzam toa zadovlsto...Ama imam srekja stopartnerot me razbira i igra po moe.
  Inku za higienata,so vda i gel no i sekogas pri raka imam vlazni marm4inja za intimna nega koi neguvaat,osvezuvaat i aromatiziraat.Samo gelot ne e dovolen,zatoasto sigurno nikoj(ponekogas da,no ne sekogas) ne tr4a od banja pravo vo krevet.
   
 6. Jovanka27

  Jovanka27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  хахаха ме изнасмеавте ........незнам како, не сум пробала анален....
   
  На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Jas koristev Enema (nesto slicnen rastvor sto se koristi pred poroduvanje). Ovdeka vo nasive apteki ne sum prasala dali ima, medjutoa e efikasno, i super e za analen seks. Cista si, i voopsto nema grizi. :)
   
  На Spiceyourlife му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  69
  e kaj da go najdeme? :) sakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam :)
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. michelle79

  michelle79 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  105
  Prasaj vo apteka! Ili prasaj go ginekologot, moze i tie znaat! :)
   
 10. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  157
  Super se toa gelovi,maramcinja,kremi,vazelin i sto uste ne ama dali uzivate ili pravite samo kejf na partnerot .
  boli bre sestro ;)
   
  На другар. му/ѝ се допаѓа ова.
 11. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  60
  zavisi kolku si zapalen, jas znaci retko imam analen, no sekogas se vozbuduvam i svrsuvam najmalku 2 pati :D :lol: :x :roll: pa i ne boli do tolku....
   
  На A.27 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. hristijanka

  hristijanka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  4
  Само треба да се исперете убаво.КЕ го земете тушот ке ја извадите слушалката и ке ставите во анусот ама со млака вода и кога ке сетите дека желудникот ви е полн со вода ке испустите и се така додека да не излезе циста вода.Да нема ништо.
  Само ако сте јаделе пред да се перете ке цекате дапоминам 30 минути од јадењетооти после ке неможете убаво да се исперете.Позз
   
 13. celebrity

  celebrity Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  0
  koga lepotanot moj saka analen sex i4 ne se zamara dali sum 4ista ili ne... fuuuuuujjjj.... 6o zadovolstvo ke da e toa? jas i4 ne uzivam.
   
 14. Pipito

  Pipito Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  58

  AAaaa..? Dobbro koj kje e toj ludak shto kje pikne cevka vo gaz i kje cheka da mu se napolni zeludnikot..? I toa nekolku pati..?
   
  На Anastasia9228, Anngellla, другар. и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  195
  Сум пробала анален секс, иако порано викав дека таково нешто не би направила за ништо на светов....Навистина малку боли на почетокот, ама ако правилно и нежно дејствува партнерот-ве уверувам дека задоволството е огромнооооо!!!!
   
  На Anidani и ReMly им се допаѓа ова.
 16. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  48
  pa toa go pravat pred operacii i poragaj, e sea ne e cevka od tus ama slicno e klizma
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  ^ Точно дека тоа е клизма, ама тоа спаѓа во она ДОНТ ДУ ДИС ЕТ ХОУМ. Не може на кој ќе му текне да си прави клизма сам. И самата кажа дека го прават при операции и при породување, значи во болница, а не самостојно во домашни услови.
   
  На Twinkles и MissConsY им се допаѓа ова.
 18. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  48
  pa si kupuvas klizma i si pravis doma,nisto strasno,a plus imam drugar homosex i mi kaza deka vo sex sopovite ima takanarecen analen oplaknuvac pa moze da si kupite
   
 19. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  339
  што е тоа клизма :?: :?: :?: :?: :?:
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Епа вака (грубо кажано): пикаат како црево едно во аналниот отвор, ти пуштаат (мислам) вода за да ти се испразни, како присилно празнење.