Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Како ја одржувате хигиената пред анален секс?

Дискусија во 'Секс' започната од NEA, 28 ноември 2009.

 1. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  687
  Мое мислење, нека не се лути никој :!: :!: :!:
  Ако требаше да ни „влага“ - извинете вака, од аналниот отвор, тогаш немаше да има потреба од вагинален отвор. Не дека ве судам, далеку од тоа, само некако ми е чудно, зашто би сакала да имам анален секс, кога сите овде викате „ Е, добро де боли малце, не е страшно!!!“ - БОЛИ малце? Па зошто да трпам болка било каква додека имам секс. Тоа ми е прва причина. Второ, нешто понехигиенско од тоа, јас немам чуено! Да пенетрира партнерот во отворот од каде излегува изметот??? Значи изметот!!! Како трета причина, доколку толку му е мерак на дечко ми, да му е потесно и да има анален секс, за негово поголемо задоволство, нека си најде дечко. Ве молам без лутење, ова е сепак само мислење, мое, индивидуално...
   
  На XstrongerX, cavalli, ELIDavor и 22 други им се допаѓа ова.
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  ок се сложувам делумно со тебе и мене ме болело и слични други работи.... :evil: но не го знаеш чувството кога свршуваш навистина е добро :mrgreen:
   
  На A.27, olta и TIGRICA123 им се допаѓа ова.
 3. Kityca

  Kityca Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  2
  сум пробала анален али не сум за често практикување!! Во однос на ова со плакнењето, со прочистувањето пред анален секс... има некој финти со ги прат поспретните хаха... пример да си пикниш пред 4-5 саати мало сапунче, во форма чепче што обично се става пример ко сме имале температура... или па една женска ми кажуваше дека со цевка обична за сок си клавала сапуница со вода.. домашна клизма :D Ништо од ова немам пробано, пренесвам само теоретски знаења :D
  Поздрав Женски 8)
   
  На sladok-bitola и AnjaLazanja им се допаѓа ова.
 4. plavusha

  plavusha Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  118
  Како вие ја одржувате хигиената пред анален секс?

  не практикуваме анален секс. :tmi:
   
  На ELIDavor и Twinkles им се допаѓа ова.
 5. Dragana.sweet

  Dragana.sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  18
  Во ретки случаи имам можност да се избањам пред секс, затоа и ретко имам анален. но сепак, ако немаш одржувано лична хигиена, ке мирисаш и вагинално и анално...Мислам дека тој има почуствувано неколку пати, (се рашири чудна миризба низ собата) бидеејки на сред **** прекина, се тргна и ми рече дека не е спремен. Јас му реков...па и тебе ти смрди газот па си го носиш и тој слатко се насмеа...сега незнам дали е нормално така да мириса или треба да водам поголема лична хигиена??
   
  На Lolo5, zekzeki и Cloee им се допаѓа ова.
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.305
  Па нормално е да има некаков мирис, ама не толку непријатен и силен за цела соба да мириса, што значи треба поголема хигиена.Ако не можеш секогаш да се бањаш целосно пред секс, можеш барем да се измиеш таму доле.Требало сама да ти текне штом така на сред секс се тргнал :|
   
  На Lolo5, TIGRICA123, Cloee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  297
  Нормално е вагината да си мириса.но да се осети низ целата соба,тогаш е дефинитивно од нехигиена.Значи еден ден да не се подмиеш се јавува јак мирис :( Затоа треба да се внимава
   
  На Lolo5, SimonaTino, Cloee и 2 други им се допаѓа ова.
 8. sefko

  sefko Активен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  ee bolii ama kejfott so pari ne se plaka
   
  На Twinkles, Viktorijaaa5 и TIGRICA123 им се допаѓа ова.
 9. Twinkles

  Twinkles Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  647
  Допаѓања:
  972
  Не сме имале досега анален секс :)
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.120
  Допаѓања:
  43.287
  Пол:
  Женски
  Не практикувам нешто посебно, само вода и гел. Досега тоа се покажало како доволно.
   
 11. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.508
  Допаѓања:
  5.076
  Колку чини (за правење )клизма да си купам? и од каде?
   
 12. KeBideLi

  KeBideLi Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Какви работи се изначитав на темава...катастрофи. Клизми, чуда, гелови. Туширајте се секој ден како секој нормален човек, и само со вода и обичен гел за туширање е доволно ако знаеш како комплетно да се исплакнеш. Не се глупирајте со црева и чуда, да не завршите на лекар.
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 13. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.006
  Допаѓања:
  97.032
  Абе не зафркавај!! :D

  Клизмата не само што чисти, туку за некои луѓе е и фетиш... сама по себе ;)

  Ги обожавам сите флуктуации на сексуалноста кај луѓето :inlove:

  Неисцрпен извор на глупости сме :D
   
  На citiesinflames и Flower.D им се допаѓа ова.
 14. Flower.D

  Flower.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Инаку за сите што мислите дека клизмата е некоја филозофија и дека не СМЕЕ да се практикува во домашни услови сакам да ви кажам дека не е ништо страшно и смее да се направи дома. И во болница е истото ставаат црево кое е поврзано со сад во кој има млака вода и сапун. Исто така чекаат да се наполни ректумот, пациентот да почека неколку секунди или минути колку што може и да се испразни.
   
  На Didi22, Danncee, SunnyGirl2 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. KeBideLi

  KeBideLi Активен член

  Се зачлени на:
  5 август 2018
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Немам ништо против тоа, само сакав да кажам дека за да си чист не мора тие работи да се прават. Само со вода можеш доволно да се исчистиш.

  А ако се користи затоа што е фетиш или било како, тоа е друга тема.
   
  На Flower.D и WildMk им се допаѓа ова.
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.078
  Допаѓања:
  32.673
  Vo seks shopovite ima specijalni 'alatki'
  Sad vo koj se stava voda povrzan so 'crevce'.
   
  На SunnyGirl2 и WildMk им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.006
  Допаѓања:
  97.032
  Има, да... ама многу се скапи во секс шоповите, како и се' друго во нив..
  Поарно нека си нарача од Алиекспрес или така нешто...
   
 18. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.078
  Допаѓања:
  32.673
  Шознам, мислам 600 700 денари не е прескапо ако се користи. Ако е за еднаш годишно ич не треба :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.006
  Допаѓања:
  97.032
  Е то да.... ако си ко мене.. еднаш на 5 години..ко ќе има суша во Шпанија... е тогаш скапо е :rofl:
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 20. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  453
  Допаѓања:
  951
  Пол:
  Женски
  Каква клизма, какви глупости.
  Си играте со оган. Дај не заебавајте, црева се тие.
  Одиш, се испразнуваш, после 3-4 саати све ти е у нормала. Постојано си водиш хигена и тоа ти е.