1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе каже Џим (According to Jim)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 18 мај 2011.

 1. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Како ќе каже Џим е серија која ме смеела до солзи...
  Баш прееска си викам....Што се деси со Џим..има уште сезони или??
  И ооп гледам нема вакво темиче...(барем јас не успеав да пронајдам)..
  Па дали ја гледавте серијата,дали ви се допаѓаше?
  Омилена сцена,епизода,лик?
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=zdHSMqVAPjQ
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  56.295
  Пол:
  Женски
  ууу Викиче, и јас се смеам до солзи со серијава. Не знам дали се снима уште, ја гледав кога ја даваа кај нас. Ете, проверено - завршиле со снимање во 2009.
  Закон е Џим, а омилен ми е Енди :D
   
 3. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  Ееее конечно тема и за оваа серија. Една од подобрите и ретко утка имаат со некоја епизода. Сите ми се смешни од постариве па се до дечињата. Лето да дојде и спуштам сезоните што не сум ги гледала. Дефинитивно серијава полни со позитивна енергија :) :) :)
   
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  4.646
  Пол:
  Женски
  :rofl: Кај ме потсетивте на Џим?
  Сеа ќе барам некои епизоди на интернет да си се изнасмеам така убаво пред спиење
  Серијата ја обожавам, интересна ама и со убава поука.
  Дека колку и да изгледа еден маж мрзлив, незаинтересиран, лажго сепак тие се најдобри луѓе
  А Џим во серијата ми е пример за одличен татко и сопруг
  Омилен лик? Хммм :?: А мора еден? Ај нека бидат двајца
  Грејси и Енди
  Видете зашто:
  http://www.youtube.com/watch?v=GQ9u6GUM ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=ToDIjkTN ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=KOvbPH4E ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=GJRdKvoB ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=okKv3z-o ... re=related
   
 5. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.107
  Допаѓања:
  107.055
  Пол:
  Женски
  Леле сријавa е хахаххахаха смрт !!!!!

  Неверојатен е. Умирам од смеење на таа збунета фаца хахаха еј ако некој знае каде како што го даваат нека каже. Јас во последно време ко што не гледам речиси ич тв, поима немам :(
   
 6. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  210
  мислам дека моментално не го даваат на ниедна програма, барем не на тие што ги располагам дома
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Го гледав кога го даваа кај нас, интересна серија .
  Таа сестрата на жена му од Џим ми е интересна (не ми текнува како се викаше) и Енди :D
   
 8. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  :rofl: :rofl: супер серија, омилен лик-џим и енди... ајде нека ја даваат пак на а1 ;(
   
 9. kelly.r

  kelly.r Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  294
  најдобра серија :)
  најомилени ми беа двете деца-девојчињата :)
   
 10. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  LOL! Нема шанси да гледам некоја епизода, а да не се смеам на глас. :rofl: :rofl:
  Најомилена епизода-кога сестрата на жената на јим (не и го памтам името) се фати со некој нејзин бифш, и сега се обидува да го увери дека таа го откачила него, а не тој.
  И на крајот, во некој стадиум беа, и сите се прашуваа што не е во ред со нив, и тој на сите директно им одговара, и сите седнуваат, и... :| фаца!
  Омилен лик-јимм!
  Сега ми текна и еден дел од текстот-*децата на јим бараат по контејнерот* - His wife (I cnt remember the name -.-): "Jim, you can't have your kids do the dirty work!" - Jim: "Then why do we have 'em?!" Hahahahaha :rofl: :rofl:
   
 11. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.244
  Допаѓања:
  1.546
  Леле ја обожавам серијава :inlove: :D
  Кога имам шанса ја гледам на FOX life и на А1 го даваа :)
   
 12. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам серијава.. една од најомилените, ако не и најомилена.. секоја епизода ме смее :D
   
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.158
  Допаѓања:
  14.166
  Пол:
  Женски
  Една од најомилените, наместо да даваат овакви серии, они даваат турски.
  Нема веќе изгледа и два и пол мажи. |(
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ливинг не се снима веќе, штета. :)
  Започна со емитување во 2001 мислам, а некаде 2009 заврши.
  Па и доста време е.
  А според тоа колку сезони има не знам дали баш сите ги даваа на А1.

  Серијата ми е многу драга. До солзи се имам смеено со Џим и Енди.
  Енди ми е омилен. Каков човек. :D Многу ми е неспретен, гревче мало.
   
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Најинтересна комична серија и една од ретките кои успеале да ме насмеат до солзи.Штета што престанаа да ја дават на Фокс Лајф се надевам дека ке продолжат да даваат понатаму.Мене па омилен лик ми е Грејси некако ми е многу смешно дете :) исто и Џим и Енди се интересни.
   
 16. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  According to Jim наскоро на МТВ :)
   
 17. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Најдобрата серија на сите времиња..уфф како овој Џим успеваше да ме насмее..навистина прекрасна серија
  А во колку часот ја даваат на Fox Life ?
   
 18. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  641
  Стварноооо?! :o
  Кога ќе има одма да ми кажеш во ЛП :D
  вакви серии треба да даваат, а не малечката невеста. Серијата е 90% плачење. само плачат |(
   
 19. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.090
  Допаѓања:
  45.733
  Пол:
  Женски
  И на мене исто да ми кажеш :D :$
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Го гледав додека го даваа на А1 и добра серија беше да се освежи човек од секојдневниве глупости, онака да се насмее од срце :)
  Омилен лик: Дејна :)
  [​IMG]