1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе реагирате ако вашето дете е геј?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lilit, 6 јуни 2017.

  1. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Пак ништо не си разбрала, не било до гладта, секако. :D
    Да го научиш детето да биде геј е исто невозможно, а и да пробуваш да го учиш е исто толку дегутантно, како да го воспитуваш да мора да е стрејт. Никој за тоа не се залага, ниту од овде, ниту било кој од слободоумни луѓе што ги познавам.
    Стрејт браковите и традиционалните семејства не се проблем и трн во око за никого, хомофобијата е.
    Ужасно игнорантна поента, очаен обид за сарказам...
    Седи, кец. :*
     
    На Oksa, piksooki, Lella и 12 други им се допаѓа ова.
  2. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Нема да се случи. Сексуалноста се контролира и насочува. Сите сме потенцијални бисексуалци и моето дете ќе биде доволно паметно за да сфати.
    Инаку, некако ќе преминам преку тоа ако се работи само за пердашење, чисто од забава и љубопитност, настрана од очите на луѓето.
     
    Последна измена: 20 јули 2018
  3. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Не е природно и толку, како да кажам да беше природно кога не е, тоа не може да се смени. Да било ова да било она. Светов е божја творба, перфектно креирана, само што човекот уништува се и сака да глуми Бог.
    Се повеќе и повеќе се појавува. Човекот уништи се. ГМО храна, Геоинжинеринг.... Што да кажам повеќе.
    Сите три групи на луѓе кои ги набројав се штетни, некои директно некои индиректно. Незнам дали знаеш дека најголем број од геј лушето се заразени со сида, што не е добро. А и неможе да споредиш животно со човек бидејќи животните ниту разум ниту морал имаат. На куче и нога да му пружиш тоа ќе почне да ја ''секса''
     
  4. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Види, секс со дете не може да го ставиш во категорија 'природно'. Секс со дете има човек кој има проблем со умот, а не со природата.

    Каква врска им Бог со сексот?

    Да речеме вака, ако Бог го створил човекот, тогаш кој е виновен за ваквите појави? Логично - Бог, јер тој го креирал човекот и некаде по патот направил некои утки.
     
    На Oksa, 1209, Lolo5 и 3 други им се допаѓа ова.
  5. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Бог му створил слободен ум на човекот. :) Значи човек кој го палат деца не е нормален а маж кој го палат мажи е нормален? ^_^ Види логикава како ви работи.
     
  6. Petra777

    Petra777 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2015
    Пораки:
    2.877
    Допаѓања:
    29.046
    Пол:
    Женски
    Освен игнорантно, дегутантно, сарказам друго нешто знаеш да сврзеш? Џабе реферати кога нема ништо мудро во тоа.
    Хомофобија не постои. Постојат хомосексуалци кои истото го измислиле како одбранбен механизам.
    Темпото на брз живот си го стори своето. Тоа што родителите поминуваат само по 5часа со децата, доведе ете до вакви генерации. Ќе жртвувам и дипломи и кариера, ама нема да си ги "испуштам" од раце.
    Благодарение на многу персони овде, очите уште поширум ги отворам. Сите стравови на мајка ми и татко ми сега во потполност ги разбирам.
     
    На Selest и Vitaly им се допаѓа ова.
  7. Prijatelot

    Prijatelot Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2015
    Пораки:
    2.321
    Допаѓања:
    2.777
    Пол:
    Машки
    Да беше БОГ , Хикикомори не би имало ваков дискус , но пошо не е ЈЕР ОН ЈЕ БОГ НЕЛИ ? , сеџ ти је слободна сфера каде што човекот одлучува за норми за нормалност иначе природата ви се кези позади ќошот.
    Во некои земји сега нормата ја качија за 12 години место за 10 старосна граница за секс.
     
  8. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Ако Светов е божја творба, перфектно креирана, тогаш како човекот излезе вака несовршен?

    Колку треба умот да ти е пореметен за да секс со дете ти е океј? Двајца мажи кои се возрасни може да имаат секс, јер се согласни на тоа. Нив им е нормално тоа.

    Ми се чини дека само тебе секс со дете ти е исто толку ненормален колку и секс меѓу лица од ист пол.
     
    На Oksa, Waverly Raven, Lolo5 и 14 други им се допаѓа ова.
  9. Vitaly

    Vitaly Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2016
    Пораки:
    2.593
    Допаѓања:
    4.648
    Пол:
    Машки
    Да тоа и го кажав, за мене не е нормално и секс со ист пол, и секс со дете и секс со животно.
    Човекот има слободно валја затоа така мислиш, не е контролиран од страна на бод па да биде совршен, не би имало никаква смислам нашето постоење тогаш.
     
    На Selest и Petra777 им се допаѓа ова.
  10. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.718
    Пол:
    Женски
    може да е и дисбаланс во хормони а може да е и ориентација. Со оглед дека првите имаат избор да примаат терапија а вторите прават така зашто така одлучиле. .
     
    На Rama, Petra777 и Vitaly им се допаѓа ова.
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Кој е хомосексуалец поради дисбаланс на хормони?
     
    На Oksa, Ицолгудбејбе и Lolo5 им се допаѓа ова.
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Убаво реков јас, до родителите е.
     
    На Lolo5 и candy.cane им се допаѓа ова.
  13. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Точно така. Тоа е затоа што и другиот маж може да каже "еј, и мене ме палат мажи" и може да си бидат среќни заедно.
    А детето не може да каже "мене ме палат збрчкани стари ку*ови".
     
    На Oksa, piksooki, Lolo5 и 5 други им се допаѓа ова.
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Кому штети маж што го палат мажи?
    Тебе оти ти е страв да не прифатиш случајно?
    За ова си сосема во право. Нагонот што штети некому е нелегален. Хомосексуапноста не штети никому.
     
    На Oksa, Lolo5, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  15. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Za tie sto me citiravte. Prvo, za ane.bella. Za nisto ne mi e vazno sto ce recat drugite. Sto sakaat neka recat, ja ne bi dozvolila moe dete da e gej. A ako e gej, nema da podnesam da go gledam so drug maz kako zena I/ili so druga zena kako maz. Bi go nosela na lecenje. Nema da go ostavam gej date da zivee vo moj dom. A ako stvarno prodolzi, togas toa moze da go pravi vo drug dom, nastrana. Da, makar I cel zivot da ne sum vo muabet so istoto toa dete. A I za ostanatite sto me citiravte, ako vas vi e vo red toa za vaseto dete, togas ostavete go, vas problem so vasi deca, moj so moeto. Ja nema da gi trpam tie sramovi.
    I se izvinuvam za latinicata, od telefon napisav.
     
  16. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Имаш деца?
     
    На Oksa, Lolo5 и Lianna Anna им се допаѓа ова.
  17. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.540
    Допаѓања:
    21.507
    Пол:
    Женски
    ?????????????????????????????????????????????????????????????????????
     
    На Oksa, Lella, Waverly Raven и 14 други им се допаѓа ова.
  18. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Ne, ama se zamisluvam so takvo dete. Dobro, nema potreba od rasprava za nekoj stav. Za vas ako e to vo red, za mene ne e I nema da bide.
     
    На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Во право си Цаци, кога подразмисли човек вака. Тоа би бил прав срам за сите минати и идни поколенија од твоето семејство. како да кажеш која ти е снајка а зетот се вика драган на пример.. бруки
    , ај на детето нема ништо да му е, туку само бог ќе знае ( и комшиите ) како ти е тебе...
    Кажи ми, ова 55 бројчето у никот, годината на раѓање ти е ?
     
    На Oksa, Lolo5, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Caci55

    Caci55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2018
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    526
    Пол:
    Женски
    Stvarno? Mozda I ti si za tamo so toa sto napagas nekogo. A necovecnost ne e Moe mislenje.