1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе реагирате ако вашето дете е геј?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Lilit, 6 јуни 2017.

  1. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Нема да оди Македонија "напред" во скоро време верувај ми,бидејќи никој не легализира геј бракови во држава со 2 милиони жители и слаб наталитет.
     
    На Rama и fallenangel им се допаѓа ова.
  2. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Под прави хомосексуалци :D мислев оние на кои изборот да имаат секс со ист пол не им е заради некои од работите што ги наведов погоре туку порив што го чувствуваат од мали нозе, поточно од моментот кога за првпат ќе почнат да чувствуваат привлечност -романтична, сексуална, па помислата да имаат врска/секс со личност од спротивен пол им е исто толку одбивна колку нас што ни е со ист пол. И за нив перверзија би била во случајот секс со личност од спротивен пол :^) :D чисто од љубопитство.
    Јас не сум баш сигурна дека луѓето се толку цврсти карактери и прават работи само кога се цврсто убедени дека тоа е тоа што го сакаат и дека не потпаѓаме под надворешни влијанија без и да сме свесни за тоа. На голем дел од луѓето само дај им шанса и ќе излезат работи закопани длабоко што и сами не знаеле дека ги имаат во себе :| :D Едно конзервативно општество овие работи во голема мера ги држи под контрола а ние мислиме дека сами си се држиме под контрола. Кај некои ќе испливаат на површина затоа што поривот е голем (правите хомосексуалци :D) кај други па и не мора (аздис хомосексуалци)

    Кај су мУри, з'ш те снема?
     
    Последна измена: 7 јуни 2017
  3. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    Засега не, не знаеме што носи иднината ;)
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Македонија нема да оди напред од луѓе кои сметаат дека Македонија нема да оди напред и од оние кои не сакаат да оди напред. Промената започнува од себе.
     
    На candy.cane, malerozna, sweet-cherry и 9 други им се допаѓа ова.
  5. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Абе што ви е на вас,на лева нога станавте?Па и јас неможев да забременам една година и со лекарства останав бремена,кој побогу нив ги спомна.Тие се намачени жени и заслужуваат да имаат деца,за разлика од изродите кои можат да имат ама не сакаат бараат к*р во газ.
    Ама Господ не дава секогаш кај што треба.
     
    На cresa-jagoda, Selest, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  6. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Не туку има многу поголеми политики од ова во една држава.

    Ако не од мојата лекција,од одбегнувањето од околината секако.
     
    На Vitaly му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Нема да ми направи ама баш никаква разлика. Важно ми е да стане свој човек, паметен, независен, со слободен дух, се друго е небитно.
     
    На Lolo5, smooch, sweet-cherry и 10 други им се допаѓа ова.
  8. Jacques

    Jacques Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.892
    Пол:
    Машки
    Тој што мисли дека на Запад педерите се прифатени како добро утро живее во голема заблуда. Туку луѓето од пусти страв од законите и казните се плашат јавно да проговорат, затоа што педерско лобо на Запад е многу јако. За нивна критика можеш да завршиш во затвор, да те избркаат од работа или да плаќаш дебели казни. Цела мејнстрим култура ја контролираат. Кај нас не е толку изразено, но на Запад е страшно. Дали мислите дека е случајно тоа што сите поп ѕвезди и холивудски филмови промовираат педерлук на сите страни?

    Нивната борба не е веќе општеството да ги прифати како дел од истото и да живеат нормално во својот дом, туку тие веќе уриваат цели вредности на општествата.
     
    На SofiMar_, Selest и Rama им се допаѓа ова.
  9. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    LGBT да завладее,парадите нели де за тоа се и таму каде што се признаени...Ама слепци има многу!
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Ти имаш зацртано дека околината ќе го одбегнува и тоа е тоа за напредокот за кое те цитирав. Кажи и ми и други големи политики. @MamacitaBuena
    Кога правам нешто најмалку ми е грижа дали нешто некој непознат и крајно неважен за мене што вели, ама многу ми е важно што велат мајка ми и татко ми. Нив им е битна мојата среќа и ме научиле да ми биди битна нивната среќа, на брат ми, најнајблиските роднини и моите идни деца и партнер. Имав во најнајблиската фамилија случај каде некој кажа дека беше збунет во врска со сексуалноста. Ми кажа прво мене, па на мајката. Мајка толку можи да сака што реакцијата беше вака: "Е добро де, ти биди ми здрав, жив и среќен.", моментално не постои таа збуетост и личноста си тера по свој пат, кој према тебе би бил нормалниот. Немаше притисок од родители, немаше непотребни лекции, испити и психијатри, само безрезервна љубов која резултираше со меѓусебна доверба и поддршка, а не со страв и фрустрации.
     
    На smooch, MilaP, Anna-marija. и 11 други им се допаѓа ова.
  11. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Баш дека се намачени жени, не е убаво да пишуваш вакви работи околу важноста на потомството. Темава е достапна за сите, и глупаво е на некого да му правиш да се осеќа лошо, само затоа што нема потомство. Колку луѓе имаат деца, па не ги плукнале на стари години, а не па вода да им носат.
    И дали тукушто кажа дека "изродите" не заслужуваат деца, затоа што сакаат к*р ви газот? Нели тој ваш Господ беше совршен, и требаше да се почитуваат неговите закони околу врските маж-жена? Како што дал деца "каде што не треба", може згрешил и околу хомосексуалноста. Од каде да знаеме? :)
     
    На Lolo5, SuperGirl24, Anna-marija. и 10 други им се допаѓа ова.
  12. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Јас не сум побожна само ги ценам вистинските вредности во животот.
    И ај доста со тоа што ако видат,ако незнаеш што друго да кажеш.Не им се обесив јас во нивната тема да им пишам колку е битно потомството.
     
    На cresa-jagoda, Selest, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Еве, ја повикувам @Anna-marija. (извини на јавнава прозивка, ама ти си ни жив пример на форумов). Нека ти каже дали осудите од околината ѝ влијаеле на промена на сексуалната определба и идентитет, или изгубила сè, а само тоа останало исто?
     
    На Anna-marija., CameliaMiller и theowndemon им се допаѓа ова.
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Знам ма што сакаше да кажеш,само ме насмеа со тоа со правите хомосексуалци и перверзиите - аздис хомосексуалци:D па да потпрашам и моногамни да не се :D ради еден муабет со некој од пред неколку години за случки со геј луѓе кај нас:D го избришав муабетот пред да постирам, ама бла бла муабетењето без тој дел ми се чинеше безсмислено па цел коментар го избришав. НЕ доволно брзо де.:D
     
    На Bridget му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Ако е "ај доста", мисли друг пат пред да напишеш.
     
    На SuperGirl24, Anna-marija. и CameliaMiller им се допаѓа ова.
  16. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Душо,ти кажав дека јас сум една од жените кои неможеа да имат деца? На кој солиш памет ти...
    Затоа сум и изреволтирана од педери и лезбејки,една од многуте причини зошто сум алергична на нив.Сеедно им е на нив дали ќе имаат деца,додека некој продава куќи и живее на улица за да си има едно.
    АЈ ДОСТА...
     
    На Bitter-Sweet, cresa-jagoda, Selest и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Jacques

    Jacques Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2017
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    1.892
    Пол:
    Машки
    И тоа е многу смешна констатација дека мора да си религиозен човек за да не сакаш ЛГБТ лица. Тотална глупост. Знам многу атеисти коишто се радикални анти-ЛГБТ.
     
    На Bitter-Sweet, cresa-jagoda, Selest и 2 други им се допаѓа ова.
  18. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Не секој сака да има деца.
    И тоа нема никаква врска со тебе.

    Се лично сфаќате и не може да се дискутира на ниедна тема.
     
    На Priroden, Avery, Baby-bubu и 20 други им се допаѓа ова.
  19. blackwave

    blackwave Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2014
    Пораки:
    483
    Допаѓања:
    1.815
    Пол:
    Женски
    Значи, педерите и лезбејките се криви, што некои стрејт жени немаат деца? Затоа си изреволтирана?
     
    На Lolo5, Baby-bubu, smooch и 15 други им се допаѓа ова.
  20. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Ајдеееееееееееее не готово ќе умрам :rofl::rofl::rofl::devil:
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.