1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како ќе сте се викале...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Unfaithful18, 14 јули 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.104
  Пол:
  Женски
  ... доколку сте биле од спротивниот пол? Т.е бидејќи овде сме повеќето женски, како ќе сте се викале ако сте биле машко. Сигурно родителите ви споменале некогаш :)
  Јас ако сум била машко Милко ќе ме крстеле :o :lol: Подобро што не сум :lol:
   
 2. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.257
  Допаѓања:
  135.089
  Марио,Марко,Влад
  Баш овие...на татко ми одбраните и омилени,ама...сум ги разочарала. :rofl:
   
 3. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.761
  Допаѓања:
  113.729
  За женско ме планирале зошто имам постар брат, така што воопшто машки имиња не доаѓале во предвид. А и ова што го имам ми го смислиле откако сум се родила :D.
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  21.678
  Допаѓања:
  191.877
  Пол:
  Женски
  Не знам, мислам дека и очекувале женско, бидејќи, како и Ариел и јас имам постар брат. Ама верувам дека ќе ми даделе некое име како Дамјан или Александар :) знам дека тие имиња и се допаѓаат на мајка ми.
   
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.435
  Пол:
  Женски
  Знаеле дека сум женско, требало да се викам Кристина, а сестра ми да се вика Ирена, ама кога се родила сестра ми и направиле стариве проблем за името на мајка ми , па како некој компромис сестра ми добила друго име , а мене ме крстиле Ирена :)
   
 6. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  635
  за мене знеле дека сеум женско и не планирале машки имиња ама знам за брат ми требаше да биде женско и да се вика стефанија!!! :lol:
   
 7. Loly5

  Loly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  5
  Не сум сигурна ама мислам дека Андреј, одамна ми кажуваше мајка ми не се сеќавам баш :)
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Не ми спомнале како би се викала да сум машко . Знам дека баба ми сакала да се викам Ратка или Теодора . Супер ми е името , и не сакам да си го менувам . :)
   
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.952
  Наместо Сашка ќе бев Сашко |( Инаку крстена сум по некој умрен братучед на татко ми шо не го ни познавам |(
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.560
  Мислам дека знаеле дека ќе сум женче. :) Во обзир доаѓало името Леа. На крај татко ми рекол - ама ние ќе имаме бебе, не кутре! :D
   
  На fana, oneday и MaggieTatum им се допаѓа ова.
 11. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  1.186
  Ако сум била машко ќе сум се викала Теодор...ама на крај се роди женско бебе :lol:
   
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.902
  Моите не ни размислувале за машко име, затоа што знаеле дека ако сум машко ќе се викам Александар, поради дедо ми. :lol:
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Виктор. После мене се роди брат ми, па сепак не се вика Виктор. Не сум прашала зошто :?:
   
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Да сум била машко ќе се викав Ристо на дедо ми ... добро што не сум , ич не го сакам името :D
   
  На Vik'Toriah му/ѝ се допаѓа ова.
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.260
  Допаѓања:
  5.526
  Додека мајка ми била бремена цело време и викале дека сум машко и брат ми сакал Александар да се викам и тоа било,а од кога сум се родила мајка ми го пратила татко ми и чичко ми и уште еден кај кумот по имиња ама татко ми бидејќи е ќутлив и не му кажал што се договориле од дома и дури во црква за крштевка така ме запишале по сегашново име и кога се вратиле со ливчето имало имиња:Петранка,Петра,Пепита бидејќи се ближел петровден но како и да е ништо од тој бизнис :D
   
 16. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Ќе сум се викала Ангел или Блаже. Ангел поради тоа сто сум родена пред св. арангел а Блаже по дедоми :)
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.831
  Допаѓања:
  81.992
  Пол:
  Женски
  Ако сум била машко ќе сум се викала Никола, мајка ми го обожава имево.
   
 18. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.049
  Допаѓања:
  701
  хах,незнам искрено :$ моите немале смислено машко име-знаеле дека ке имаат Маринче :rofl: :rofl: :rofl:
   
 19. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  175
  Борис или Кирил
   
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.989
  Допаѓања:
  5.058
  Пол:
  Женски
  Јас требало да се викам Мартина...А ако сум била машко ќе сум се викала Блаже. :D