Каладонт игра

Дискусија во 'Канта' започната од Flower27, 6 декември 2012.

 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки јас сум нова тука :D да ви ги кажам правилата на играва :
  Прво јас треба да кажам еден збор на пример. Мече Таа под мене треба да каже збор што почнува на последноте две букви во овој случај на ЧЕ како на пример Чешел Другата под неа треба да каже на пример. Елен а ако каже збор што завршува на КА како на пример Елка таа по неа треба да напише Каладонт и се почнува пак од поново :D
  Јас пишувам прва збор ШТИКЛА сега треба таа под мене да напише збор што завршува на ЛА ;)
   
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Оваа игра треба да биде заклучена бидејќи ваква игра има!