Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каладонт игра

Дискусија во 'Канта' започната од Flower27, 6 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки јас сум нова тука :D да ви ги кажам правилата на играва :
  Прво јас треба да кажам еден збор на пример. Мече Таа под мене треба да каже збор што почнува на последноте две букви во овој случај на ЧЕ како на пример Чешел Другата под неа треба да каже на пример. Елен а ако каже збор што завршува на КА како на пример Елка таа по неа треба да напише Каладонт и се почнува пак од поново :D
  Јас пишувам прва збор ШТИКЛА сега треба таа под мене да напише збор што завршува на ЛА ;)
   
 2. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Оваа игра треба да биде заклучена бидејќи ваква игра има!
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.