1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Калапи за мраз

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од lovelife, 17 август 2011.

 1. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.721
  [​IMG]
  Девојки пред некој ден си купив калапи за мраз во форма на јаболко...и баш се интересни..гледав по интернетов има и други...многу интересни.Да не знаете каде се продаваат вакви калапи со интересни форми?
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  вилиците посебно се јаки :D
   
  На Divinebutterfly и WhiteButterFly5 им се допаѓа ова.
 2. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Имам калапи, но мразот го правам во ќеси. Последно си купив ќеси за лед во форма на шишиња.
   
 3. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Имам калап за мраз во форма на школки, еве вакво нешто е

  [​IMG]
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  300
  Има едне од IKEA во форма на цевки , многу се интересни. Ако знае некој каде би можела да најдам во Македонија такви , нека каже.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.721

  Од каде ги купуваш тие ќеси ? јас ко што знам има обични ќеси без форми и се кинат..:)
   
 6. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  хаха интересно, прв пат гледам вакви чуда ;)
   
 7. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  706
  јас имам исто вакво :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 0ab6_35.JPG
   0ab6_35.JPG
   Големина на фајлот:
   6,1 KB
   Прегледи:
   592
 8. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.791
  Допаѓања:
  3.258
  Пол:
  Женски
  Ние имаме цициња. :D
  Штосни се за гостите кога им ставаш, сите забележуваат ама не спомнуваат, мислат дека така самиот мраз се направил и се смешкаат под брк. :D Комедии.

  Вака нешто е:
  [​IMG]

  А овие....: :D :D
  [​IMG]
   
  На Elennaa, Divinebutterfly, PetraPanka3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.913
  Јас во Џамбо имам видено инаку интересни се многу :)
   
 10. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Дома кај мене купуваме кесички, оние што се кинат. Било какви, најобични кругчиња не сме запазиле мн на тоа, ама имаше кесички со разни форми знам порано купуваше мајка ми срциња :D Ама калапиве што ги постирала SexyLady ми се фаворити дефинитивно :rofl:
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Ние дома имаме со јагодки. :)
   
 12. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.721
  а девојки од каде ги купувате сите тие калапи?Тие јаготки?или тие кеси во форми на срциња?:)
   
 13. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  побарај во кинеските продавници, битола има во се за едно евро ;)
   
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Јас имам еден со облик на цветчиња ама ми го донесоа од Шведска сигурно и кај нас има по големите супер маркети :D
   
 15. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  јас користам кесички за правење коцки мраз за 25 денари ви секоја продавница вршат работа :D
  10 кеси во едно пакување ;)
   
 16. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  634
  уф дијамантот каков е од кај ги купуваш? :)
   
 17. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  gi ima site tie formi vo edna prodavnica na Maksim Gorki nakaj plostad Makedonija karsi London kaficot
   
 18. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.564
  Допаѓања:
  2.863
  Пол:
  Женски
  Си купив сега едни калапи сега кога бев на одмор во форма на К*Р. Леле кога ги гледам еден куп машки полови органи како ми пливаат во чашата не можам да се напијам од смеа. :rofl: :rofl:
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 19. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Јас баш пред некој ден видов во формана усни на пазар каде што се продаваат филџани,чаши такви работи :)
   
  На lovelife му/ѝ се допаѓа ова.
 20. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.295
  Ги има во Икеа во Солун до Космо а провери и во Џамбо во Веро